'Wij zijn Ajax' Ajax Foundation Tijdens een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders op 31 januari traden algemeen directeur Michael Kinsbergen en directeur voetbalzaken Marc Overmars toe tot de statutaire directie van Ajax NV. Met financieel directeur Jeroen Slop bestaat de statutaire directie per 1 februari uit drie personen. het lied de top 10 binnen van iTunes Top 100, om enige tijd op nummer 1 te staan. Goede doel Omdat iedereen die aan het lied en de clip heeft meegeholpen dat belangeloos heeft gedaan gaat de opbrengst van 'Wij zijn Ajax' in zijn geheel naar de Ajax Founda tion die zich inzet voor zaken als sport, gezondheid, integratie en educatie zoals Ajax Street Wise, VUmc Kinderstad, Maat schappelijk Verantwoord Onder nemen, Ajax Capetown en het Ajax-gehandicaptenbeleid. Meer informatie is te vinden op www.ajaxfoundation.nl Matthijs Slaakweg Als voetbalclub op het idee komen een lied te maken dat in de top 10 van de Nederlandse hitlijsten terecht komt. Dat over kwam Ajax eind vorig jaar met het lied 'Wij zijn Ajax'. Omdat iedereen belange loos aan het project wilde meewerken, kwam de opbrengst geheel ten goede van de Ajax Foundation. De collega's van Ajax TV kwa men met het idee een Ajax-lied te maken. Onmiddellijk werd het idee enthousiast ontvangen en ging het project van start, in samenwerking met AEGON en de Supportersvereniging. Binding Met als titel "Wij zijn Ajax' kwam het lied tot stand in samenwer king met bekende Nederlanders, supporters, spelers van nu en vroeger, speelsters en medewer kers. Deze samenwerking geeft het lied en de clip een bepaalde uitstraling die past bij Ajax. ledereen is gelijk, jong en oud, dik en dun, rijk en arm, ongeacht afkomst of achtergrond.Voetbal is van iedereen, Ajax van ieder een. Daarnaast heeft Ajax bij velen een bindende factor en een voorbeeldfunctie. Rappers Onder aanvoering van de rappers Darryl, RB Djan en onze eigen Rio, de artiestennaam van Ryan Babel, werkten BN'ers mee als Glennis Grace, Robert ten Brink, Koos Alberts, Peter Beense en Rick Brandsteder. Ook leden van de technische staf lieten horen niet alleen verstand van voetbal len te hebben. Toen eenmaal de supporters het refrein inzongen werd het duidelijk dat het lied een hit zou gaan worden. Binnen twee weken werd de tekst geschreven, het lied opgenomen en de clip gemaakt. Na de lance ring medio december stormde 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 9