'Ik ben een liefhebber' Al-trainer Alfons Groenendijk: Vitesse-Ajax Eind januari behaalde de Al in de NextGen Series een gelijkspel, thuis tegen Chelsea, en bereikte hiermee de achtste finales, weer thuis tegen Aston Vila, op 19 februari. Ons team begon hoopgevend, kwam op 1-0 wat helaas niet voldoende bleek te zijn. Met 1-2 werd ons elftal uit het toernooi geknikkerd. "Na 300 meter houdt links aan" TomTom wijst ons de weg (Ik ken hier heg noch steg) Naar huis vervlogen is de waan Van onze onaantastbaarheid De auto huilt wj rjgen Vloek aan hartgrondig zwijgen Terwijl de Veluwe vergljdt Vlaggenzwaaiers voetbalschuur Op het netvlies nog gegrift Doelpunten het dwaalspoor In slaap gesust en 2-0 voor Kantelt Theo pot met stift God wat zijn de druiven zuur Huisdichter Cornelis 27 januari 2013 In een gastvrije omgeving op de Toekomst maakt Alfons Groenendijk (49) een ont spannen indruk. Sinds okto ber 2012 is hij weer terug op het oude nest. Hoe is het om weer terug te zijn bij Ajax? 'Dit is mijn derde keer! Eerst als speler, daarna als assistent van John van den Brom bij de Belof ten en trainer van de A2 o/18, en nu dan als trainer van de A1 o/19.' Hoe verliep je derde terugkeer? 'Nadat ik twee jaar als hoofd trainer bij FC Den Bosch had gewerkt, besloot ik door omstan digheden even rust te nemen. Tot ik op een gegeven moment een telefoontje kreeg van Wim Jonk om eens te komen praten. Fred Grim was tussentijds naar Almere City vertrokken. Er was ook belangstelling vanuit het bui tenland. Maar, ik was selectiever geworden en koos voor Ajax. Daar werk je onder topfacilitei- ten en met de grootste talenten.' Je ging weer terug naar het jeugd voetbal. Hoe vreemd was dat? 'Ik ben een liefhebber en dan kan je op alle niveaus mee. Het gaat om het voetbal. Ik heb al die jaren contact gehouden met Ajax en volgde de ontwikkelingen op afstand. Het was in het begin even wennen, maar je weet dat als je aan deze klus begint, je mee moet. Het is wel eens lastig met trainingen voorbereiden als er spelers worden doorgeschoven. Maar uiteindelijk is het mooi om te zien als talenten het eerste elftal halen. Uiteindelijk moeten we weer aansluiting krijgen bij de top van Europa!' Als trainer kreeg je te maken met de NextGen Series? Hoe heb je dat ervaren? 'Ja, dat zijn natuurlijk prachtige wedstrijden om ons te meten met andere internationale jeugd- teams. De clubleiding eist dan ook collectieve prestaties. Ajax kan, door goed te presteren, een visitekaartje afgeven in Europa! De jongens willen zelf ook graag goed presteren. Ik zit er dan ook bovenop. Als een talent bij mij er met de pet naar gooit, ga ik de strijd keihard aan.' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 7