Debuut in BeNe League A Ajax Vrouwen Na het echec tegen Standaard Luik vond er op 19 februari in België bij de Ajax Vrouwen een wederopstanding plaats tegen Lierse. Dankzij een enorme teamprestatie en een doelpunt van invalster Chelly Drost, werd met 0-1 gewonnen en was daarmee de eerste overwinning in de Bene League een feit. Chantal de Ridder kwam eerder vier seizoenen uit voor drievou dig landskampioen AZ Alkmaar, waar ze succesvol was met 45 goals. Haar laatste club was 1 FFC Turbine Potsdam uit Duits land. Bij Ajax hoopt zij na een langdurige blessure weer veel speelminuten te maken en daardoor wederom aan te kun nen sluiten bij het Nederlands Elftal. Dit met het oog op het EK 2013 deze zomer in Zweden. De Amerikaanse Whitney Sharpe was in januari een week op stage en debuteerde in de oefenwed strijd tegen FC Utrecht waar zij Na de afgelasting van de wedstrijd tegen Lierse SK op 25 januari was Stan dard Luik op 1 februari de eerste tegenstander van de Ajax Vrouwen in de BeNe League A. Het was ook gelijk een pit tige tegenstander voor de Ajax Vrouwen. In de BeNe League Red was Standard de absolute koploper met 39 punten uit 14 wedstrijden. Helaas werd met 0-4 verloren. Een geflatteerde maar terechte nederlaag. De Ajax Vrouwen speelden niet slecht, maar het spel was niet voldoende om de landskam pioen van België te kloppen. Bijzonder vermeldenswaardig is dat de Ajax Vrouwen het meeste publiek trekken van alle clubs in de BeNe League. Doelstelling 'We worden hoe dan ook vierde van Nederland, en dat is op zich al een mooie prestatie in ons eerste jaar,' aldus trainer Ed Engelkes. 'De doelstelling voor de tweede seizoenshelft is om onze manier van spelen door te ont wikkelen en vaster te wor den in de speelwijze. Betere en de juiste keuzes maken, soms iets meer geduld bewaren om de juiste bal te spelen en de diepte te kiezen. Wij gaan spelen om bovenin mee te draaien en we leven van wedstrijd naar wedstrijd. Uiteindelijk gaat het dit jaar om het ontwikkelingsproces.' Versterking In de winterstop hebben de Ajax Vrouwen zich versterkt met Chantal de Ridder en Withney Sharpe. een goede indruk maakte op trainer Ed Engelkes. Whitney kwam in 2012 als aanvoerder uit voor de Layola Marymount University en doorliep alle jeugdelftallen van de de Amerikaanse Bond. Mede door hun individu ele kwaliteiten zijn deze twee speelsters een waardevolle aanwinst voor de Ajax Vrouwen, ook in verband met de smalle selectie en twee langdurig geblesseerden. Talentendagen Uniek in de Ajax-clubgeschiede- nis zijn de Talentendagen voor Meisjes die op de woensdagen in maart zullen plaatsvinden op de Toekomst. Manager Marleen Molenaar: 'Binnen een week waren er al 600 aanmeldingen. Dat is echt geweldig en het laat meteen zien hoe het vrouwen voetbal in Nederland leeft, dus ook bij Ajax.' Tamara Schellekens 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 6