VAN DE VOORZITTER Respect! Traditioneel hield Lucky Ajax in januari haar Gala Diner in Huis ter Duin in Noordwijk. Het is een bijeenkomst van veel oud-voetballers en genodigden die een avond lang genieten van culinaire hoogstandjes, wat drankjes en muziek. Daar tussendoor wordt er lekker bijgepraat over van alles en nog wat, en Ajax. door de vele activiteiten, ik deed van alles maar niets verplicht. Soms iets voor de NOS, wat commerciële activiteiten, soms even op reis, maar ook veel met de hond lopen, lekker veel spor ten, de marathon lopen en genie ten van het sociale leven. Daar heb je dan wat meer tijd voor dan wanneer je een baan hebt.' Waarom heb je uiteindelijk besloten toch wat voor Ajax te gaan doen? 'Ik zag dat een hoop bekenden op voetbalgebied ook waren ingestapt. Bovendien wilde ik weleens ervaren of ik ook op een ander vlak in het voetbal de top zou kunnen bereiken.' Je bent nog maar een paar maan den bezig als directeur marketing. Hoe gaat het? 'Variërend. De ene keer heb je echt zin om naar kantoor te gaan. De andere keer kijk je 's morgens in je agenda en zie je zes of zeven afspraken staan. Dan weet je dat je hele dag vol zit. Dat hoort er natuurlijk bij. Het is natuurlijk ook even wennen aan de regel maat die een baan met zich mee brengt. Helemaal wanneer je tot je 42ste nooit een gewone baan hebt gehad omdat je tot je 40ste een uit de hand gelopen hobby hebt mogen uitoefenen. Mijn laat ste baan was het werken in een bollenschuur op m'n 17e.' Was het voor jou een grote omscha keling? 'Dat wel, maar het blijft wel voetbal. Alleen, ja, er komt heel veel op je af. Vergaderingen bijwo nen, notities maken, wekelijks overleg voeren met de andere directeuren. Ik doe mijn werk samen met Michael Kinsbergen. Van hem krijg ik veel steun. Van veel zaken heeft hij nu eenmaal meer verstand dan ik. De baan van Michael en mij is eigenlijk een mix van twee banen.' Op weg naar de functie van alge meen directeur? 'Op termijn is dat wel de bedoe ling. Eerst maar even afwachten of ik het wel in m'n vingers heb, ook leuk vindt en Ajax tevreden is. Ik ben nog maar net twee en een halve maand bezig. Het heeft allemaal z'n tijd nodig. Zoals het nu gaat vind ik het leuk. De wisselwerking is goed.' Je krijgt ook te maken met de Toekomst, de vereniging met al die vrijwilligers. Hoe zie je dat? 'Daar heb ik vooraf een gesprek over gehad met Hennie Henrichs en Maarten Oldenhof. Dat verliep zeer plezierig. De afgelopen jaren is de verbinding tussen vereniging en de NV misschien wat minder geweest. Die zou beter moeten. Als nieuwe werknemer zal ik daar ook mijn weg in moeten zoeken. Bij de kerstborrel mocht ik op de Toekomst een flink aantal aanwezigen toespreken. Dat ging wel redelijk maar kan beter. Het is makkelijker iets in de kleedka mer te zeggen dan tegen mensen die je nog lang niet allemaal kent. Iedereen op de Toekomst, elke vrijwilliger is een radertje in de club met een functie om Ajax verder te brengen. Uit de vereni ging is alles ontstaan.' Kunnen we je ook op de Toekomst tegenkomen? 'Ik kom er geregeld maar meestal midweeks omdat ik daar dan bij voorbeeld een afspraak heb. Ik kijk graag naar de Ajax Vrouwen, de Al, Cl of welk elftal dan ook. Maar, mijn kinderen sporten ook. Die wil ik ook graag bezig zien. Familie is voor mij heel belang rijk.' Tijn Middendorp De kop van 2013 is eraf. We zijn begonnen aan de tweede seizoenshelft en, zoals elk jaar wordt het voor onze elftallen een uitdaging het seizoen succesvol af te sluiten. Tegelijkertijd heeft in de media een aantal verwerpelijke zaken de aandacht getrokken, die in de laatste maanden op en rond de voetbalvelden hebben plaatsgevonden. Allereerst was er het verschrikkelijke incident in Almere waar een grensrechter van SC Buitenboys, Richard Nieuwenhuizen, na een fatale mishandeling op het voetbalveld, is overleden. Een gebeurtenis waar ik in mijn nieuwjaarstoespraak aandacht aan heb geschonken. Daarnaast waren er in januari jl. de racistische uitbarstingen tijdens een vriendschappelijke wedstrijd van AC Milan in Italië, en in Nederland tijdens de bekerwedstrijd FC Den Bosch - AZ. Een fenomeen dat al vaker de voetbalvelden ontsierde, maar nu weer de kop op stak. En recent was er de berichtgeving over 'matchfixing', waarbij het sportieve element van de wedstrijd wordt verkocht, ten behoeve van financieel winstbejag van individuen en waarvan er aanwijzin gen zijn dat dit ook in Nederland zou plaatsvinden. Deze drie voorvallen tonen duidelijk aan dat er iets fundamenteel mis is in onze samenleving, een moreel verval waarbij gebrek aan respect voor de medemens op stuitende wijze zichtbaar wordt. Daarom verdient de eerste actie RESPECT van de KNVB al onze Los van alle onderzoeken, discussies en te nemen maatregelen door de overheid, de KNVB en de clubs, zullen wij allen in Nederland, ook als individu, in de spiegel moeten kijken. Wij zullen voorbeeldig gedrag moeten tonen en alles in het werk moeten stellen om dit onacceptabele gedrag met wortel en tak uit te roeien. Waarom? Omdat het niet thuis hoort in onze maatschappij, niet op het voetbalveld en zeker ook niet bij onze voetbalclub Ajax. Daar zullen wij ons volledig voor inzetten. Hennie Henrichs, Voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 3