'Het is wel even wennen' Directeur Marketing Edwin van der Sar: Ter voorbereiding op de tweede helft van het seizoen verbleef onze A-selectie begin januari een weekje in Brazilië. Men vond gelegenheid het op 1 januari overleden erelid Wim Schoevaart te herdenken. Clarence Seedorf kwam op bezoek en de groep ging op de foto voor het wereldberoemde Cristo Redentor. AJAX CLUBNIEUWS 10e Jaargang nummer 2 maart 2013 INHOUD 2 Edwin van der Sar: 'Het is wel even wennen' 3 Van de voorzitter 4 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van..? 5 Klaas Vos: Voetbal is ook religie 6 Vrouwenvoetbal 7 Jeugdvoetbal Gedicht 8 Column Menno Pot Wie is wie? 9 Ajax Foundation 10 Zaterdag-seniorenvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Ons erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Hennie Henrichs, Maarleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Hennie Schuurman, Matthijs Slaakweg, Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax Voor Ajax speelde hij 311 officiële wedstrijden en kwam via Juventus en Fulham FC bij Manchester United terecht. Hij won ruim dertig individu ele trofeeën en teamprijzen. Met 130 interlands is hij recordinternational van het Nederlands Elftal. In de zomer van 2011 beëindigde hij zijn imposante voetbal carrière op 40-jarige leeftijd met een prachtige afscheids- wedstrijd in de Amsterdam ArenA. We zijn nu ruim anderhalf jaar verder als we Edwin van der Sar (43) aantreffen achter zijn bureau in zijn kantoor in de ArenA. Op 19 november 2012 werd hij benoemd tot directeur marketing bij Ajax. Was je altijd al van plan naar Ajax terug te keren 'Dat heb ik inderdaad weleens gezegd. Ik kon echter niet voor zien dat ik tot mijn 40ste jaar bij Manchester United door kon gaan. Om dan daarna nog als keeper naar Ajax te gaan zou, denk ik, niet veel toegevoegde waarde opleveren.' En als keeperstrainer? 'Daarvoor vond ik het nog te vroeg, al had ik mij in het laatste jaar in Engeland wel opgegeven voor een trainerscursus zoals spelers als Paul Scholes, Michael Carrick, Michael Owen en John O'Shea deden dat ook deden. Eenmaal in Nederland had ik geen zin voor een trainerscursus weer op het veld te gaan staan. Eigenlijk wilde ik twee jaar een sabbatical nemen om het (voetbal)leven ook eens van de andere kant te bekijken.' Ook de commerciële kant van het voetbal? 'Ja, eigenlijk wel. Ik heb daarvoor altijd wel een gezonde interesse gehad. Bij United gingen we de laatste jaren drie weken op reis met een arsenaal aan sponsors, directieleden en commerciële mensen. Ik luisterde dan met belangstelling naar hun verhalen en vond die altijd interessant.' In hoeverre heeft dat bijgedragen aan je huidige functie? 'Door mijn belangstelling hier voor ben ik een opleiding sport- management gaan volgen in Amsterdam. Dat was een meer algemene opleiding en niet zo zeer gericht op het opleiden van bestuurders. Ik ging er toen ook zeker niet vanuit dat ik in deze functie terecht zou komen.' Hoe kwam die dan bij jou in beeld? 'Op enig moment werd ik gebeld door Theo van Duivenbode. Of ik een keer met hem een kop koffie wilde gaan drinken. Hij wilde weten hoe ik in het leven stond, wat mijn toekomstplannen waren en of ik iets voor Ajax wilde gaan doen. Daar moest ik wel even over nadenken. Het leven dat ik toen leidde beviel mij wel goed. Ik had genoeg te doen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 2