Zaterdag veteranen Zaterdag 2 Zaterdag 1 Zaterdag 3 Zaterdag-seniorenvoetbal ff.*:-.'.. 10 üi miifiNj Met horten en stoten is het Zaterdag-seniorenvoetbal weer van start gegaan. De weersomstandigheden werkten niet bepaald mee om de competities weer volop te laten beginnen. Maar goed dat de Zaterdag 1 begin van het jaar een weekje naar warme oorden vertrok ter voorbereiding, lering en wat vermaak. Selectie en stafleden vertrokken begin januari richting het Spaanse Torremolinos voor een trainingskamp van zes dagen. We begonnen met een onderling partijtje voetbal. De dagen daarna trainden we hard en werkten we via speciale oefeningen aan het groepsgevoel, niet alleen om fitter te worden maar ook als een zo hecht mogelijke groep aan de tweede seizoenhelft te begin nen. Het vorig seizoen leidde dat tot het kampioenschap! Ook dit jaar is er weer goede onderlinge sfeer ontstaan. Er is niet alleen getraind maar ook gelachen bij andere acti viteiten. Zo konden we dank zij Koos Alberts op het strand een voetvolleytournooi hou den dat veel bekijks trok. Na zes dagen bedankten wij het hotel voor de gastvrijheid en service waarna Transavia ons weer keurig thuis bracht. Het was een geslaagd trainingskamp en zijn klaar voor de tweede seizoenshelft om de jacht op de koploper in te zetten, als een hechte groep die voor elkaar door het vuur gaat! Jordi Meester Gedeeltelijk werd de winterstop niet alleen gebruikt om te trainen, maar ook om een aantal vriend schappelijke wedstrijden te spelen tegen gerenommeerde tegenstan ders. Als eerste kwam het tweede elftal van Sparta Nijkerk bij ons op bezoek, om enige uren later weer af te reizen met een 4-1 nederlaag. De volgende bezoeker was de Amsterdamse vereniging Jos/Watergraafsmeer die in de zeer ijzige koude (gevoelstemperatuur - 16 gr.) met 5-2 aan de kant werd gezet. Deze scoringsdrift heeft ervoor gezorgd, dat er nu al meer dan 100 x is gescoord. De beker wedstrijd tegen de Zaterdag I van Volendam was zeer spannend. Een zeer sterk spelend Ajax nam brutaal de lei ding, maar door twee gelukkige doelpunten van Volendam werd de wedstrijd toch verloren. Alles werd nu weer in stelling gebracht voor de competitie waarin een voorsprong van zes punten moet worden verdedigd. De eerste wedstrijd was in en tegen Huizen die resulteerde in een 0-2 overwin ning, met kans op een nog hogere score. Al met al een goede start van de tweede competitiehelft. Dolf van Zoest Het derde zaterdagelftal heeft ook na de winterstop de goede lijn van 2012 doorgetrokken. Vanwege de winterse omstandigheden kreeg de competitie pas eind januari weer een vervolg. Tegen stad genoot sc Voorland liet de ploeg er geen gras over groeien en toonde met een eclatante (5-0) overwinning aan dat er zoals vanouds gestreden gaat worden om de titel. Op het moment van schrijven is de Zaterdag 3 dan ook lijstaanvoerder in de reserve eerste klasse A, op de voet gevolgd door WVHEDW en Swift. In de derde week van maart staat er voor de mannen van trainer Marco Ruitenbeek een trainingsweekend naar Schotland op het programma. Daar zal naast de nodige trainingsarbeid ook een benefietduel afgewerkt worden tegen een gelegenheidsteam van Dunfermline FC. Deze wedstrijd zal gespeeld worden op East End Park, het stadion van de Schotse club die momenteel uitkomt in de Schotse First Division. De gelden die deze middag worden opgehaald komen ten goede aan een lokale stichting die het investeert in de plaatselijke jeugd. Arjan Duijnker Om goed uit de startblokken te komen werd direct na Nieuwjaar gestart met de training. Dat was ook noodzakelijk omdat we, tradi tioneel voorafgaand aan de Nieuwjaarsreceptie, vriendschappelijk moesten spelen tegen het personeelsteam van Ajax NV Als altijd werd het voor ons een moeizame wedstrijd, maar wel met 5-2 gewonnen. In de weken erna trainden we tweemaal per week en speelden we meerdere oefenwedstrijden. Bij de herstart van de competitie stond kort achter elkaar de uit- en thuiswedstrijd tegen Roda '23 op de rol. Op zich niet zo bijzonder, ware het niet dat John Bosman, assistent-trainer bij Jong Ajax, in dat team speelt. En dat maakt deze duels extra bijzonder. Eén wedstrijd werd door ons met 3-I gewonnen. Aan de tweede confrontatie werd wel begonnen, maar sneeuwstormen voorkwamen dat deze wedstrijd kon worden uitgespeeld. Het begin was dus goed. Door verlies van de koploper staan we nog maar drie punter achterop en zijn er nog volop kansen ons, na een beroerde eerste helft van de competitie, weer te mengen in de strijd om het kampioenschap. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 10