Ajax Vrouwen naar finaleronde Vrouwenvoetbal Bij de wedstrijd van de Ajax Vrouwen, thuis tegen koploper FC Twente, viel er voor rust veel te juichen. Helaas werd het daarna wat minder. Bij PEC Zwolle moest het dan gebeuren met minimaal een gelijkspel voor de vierde plaats in de eindstand. Dat lukte. Het feest daarna leek wel op het behalen van de titel. Na een enerverende BeNe League - competitie in Nederland hebben de Ajax Vrouwen zich op de laatste competitiedag geplaatst voor de BeNe League A. paal en lat veelvuldig geraakt. Achterin was één moment van onachtzaamheid vaak genoeg om een onnodig tegendoelpunt te krijgen. Na een korte winterstop komen de Ajax Vrouwen in het weekend van 19/20 januari 2013 weer in actie in de bekerwedstrijd tegen Saestum in Zeist. Een week later wordt de Bene League hervat met de bovenste vier clubs uit Neder land en België die gaan strijden om het kampioenschap. Boven dien verdient het hoogst geklas seerde team van elk land een tic ket voor deelname aan de Cham pions League. De Ajax Vrouwen treffen naast de bekende Neder landse vrouwen-teams FC Twente, PSV/Eindhoven en ADO Den Haag de Belgische vrouwenteams van Standard Luik, Anderlecht, Beerschot en Lierse SK. Rodger Lahr hekkensluiter Sc Heerenveen werd de mentale weerbaarheid van het team duidelijk. Een 1-0 achterstand bij rust werd in de tweede helft omgezet in een 2-1 overwinning. Uiteindelijk was een doelpunt loos gelijkspel, uit tegen PEC Zwolle, voldoende om zich te verzekeren van plaatsing na de winterstop voor de BeNe League A. De vreugde bij de Ajax Vrou wen was groot. Speelsters vlogen elkaar in de armen, bedankten de aanwezige Ajax-fans uitbundig en dansten, kort voor het vertrek Ongeveer halverwege de compe titie bleek plaatsing bij de boven ste vier clubs geen vanzelfspre kendheid. Onnodige thuisnederlagen tegen de vrou wen van Telstar en ADO Den Haag zorgden ervoor dat het team van Ed Engelkes op de vijfde plaats in de BeNe League Oranje terecht was gekomen. De uitwedstrijd tegen concur rent Telstar op 30 november was cruciaal. Na een bliksemstart met twee Ajax- treffers in het eerste kwartier, wisten de vrou wen van Ajax een 1-2 uitover- winning uit het vuur te slepen. Hierdoor werd de vierde plaats heroverd en niet meer uit han den gegeven. Het beste spel lieten de Ajax Vrouwen zien op het kunst grasveld van de Toekomst tegen koploper FC Twente, waarbij een dikverdiende 2-0 voorsprong helaas niet werd uitgebouwd en uiteindelijk een gelijkspel als eindstand genoteerd werd: 2-2. Tijdens de inhaalwedstrijd tegen van de Ajax-bus, met de supporters die op hun heldinnen hadden gewacht. In de laatste wed strijden van het sei zoen hebben enige jonge speelsters hun debuut gemaakt bij de Ajax Vrouwen. Zo mochten Vesna Vel- trop en Chelly Drost in de slot fase van de laatste duels invallen en wisselde trainer Ed Engelkes voorin onder meer Babiche Stoof en Sabine Becx op zoek naar de juiste balans in het elftal. Carmen Manduapessy, gelukkig weer her steld van een langdurige blessure, speelde enkele weken in de basis als rechtsbuiten. Uiteindelijk is plaatsing van het vrouwenteam van Ajax voor de Bene League A dikverdiend te noemen. In de afwerking had het team te weinig geluk en werd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 7