4-v* 6 m 'Een stabiele en slagvaardige organisatie' Algemeen directeur Michael Kinsbergen: '4 Op 19 november bestond vanuit de media in de perskamer van de Amsterdam ArenA veel belangstelling om kennis te maken met de nieuwe directie van Ajax NV met als nieuwkomers Edwin van der Sar en Michael Kinsbergen.V.l.n.r.: Jeroen Slop, Edwin van der Sar, Mark Overmars en Michael Kinsbergen. Edwin van der Sar en Michael Kinsbergen presen teerden zich op 19 novem ber 2012 bij Ajax aan het personeel en de media. De 54-jarige Kinsbergen is als algemeen directeur de voor zitter van de directie. Van der Sar (42) start als direc teur marketing. Van de Sar is de grote bekende. Maar wie is Michael Kinsbergen? De geboren Amsterdammer stelt zich aan de hand van thema's voor. Ajacied 'Mijn ouders gingen van oudsher al naar Ajax. Ze hadden een sei zoenkaart. Ik woonde vroeger Athene 13 mei 1987, Ajax - Loko- motiev Leipzig 1-0 (Marco van Basten). Ajax winnaar Europa Cup 2. in Amsterdam Buitenveldert. Van jongs af aan ging ik met mijn ouders mee. We liepen gewoon naar de wedstrijden in het Olympisch Stadion. Ik heb een Ajax-hart.' Ajax-momenten 'Ajax - Bayern München uit 1973. Een prachtige wedstrijd, uit de periode-Cruijff. Verder was het natuurlijk fantastisch om bij de finales in Athene (1987, Europa Cup II), Turijn (1992, UEFA Cup), Wenen (1995, Champions League), Rome (1996, Champions League) te zijn. In Athene zat ik in het vak met de harde kern van Ajax-supporters. Vanuit het vak zaten we er precies goed voor toen Sonny Silooy zijn voorzet gaf op Marco van Basten. Prachtig, toen Van Basten scoorde.' Oud-voetballers in de organisatie 'Vakkennis in het bestuur of de directie is van cruciaal belang. Het feit dat er ook oud-spelers in het bestuur zitten, spreekt me ook ontzettend aan. Het is een nieuwe organisatiestructuur binnen de club. Met vakkennis krijg je ook betere discussies. Ex- topvoetballers hebben veel voor delen. Ze hebben teamgeest en beseffen dat iedereen een functie heeft in het team. Oud-spelers weten ook hoe het is om onder druk te performen, zijn gewend om het woord te doen voor een camera, terwijl het zakelijke aspect nog wat bijgeslepen kan worden. Dat er zoveel oud spelers bij de directie zijn betrokken, en binnen de club actief zijn, vormde voor mij ook de belangrijkste drijfveer om hier aan te beginnen. Anders had ik het niet gedaan.' Doelstelling 'Ik wil heel veel aandacht beste den aan de mensen bij de club, wil de mensen en de organisatie leren kennen om een goed beeld te krijgen van wat er speelt. Dat het nu voor ons gaat beginnen, is heel bijzonder. Ontzettend eervol. Toen ik hiervoor werd gevraagd, was dat onwerkelijk. Het was bij het eerste gesprek bijna alsof het over iemand anders ging. Je bent behoorlijk verrast. Vrij snel kwam ook de naam van Van der Sar ter tafel. Later groei je erin en blijkt dat je goed overweg kunt met elkaar. Het doel is om te komen tot een stabiele en slagvaardige organisa tie.' Ronald Jonges (bron: ajax.nl)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 6