IN MEMORIAM ANDRÉ KRAAN André Kraan Groot was de belangstelling op 30 november bij de uitvaart van ons erelid André Kraan. Naast zijn vriend Henk Meijer spraken ook anderen mooie woorden. Staand werd als eerbetoon met Joop Leeuwendaal het clublied gezongen. Langs een erehaag verliet André de Toekomst, op weg naar zijn laatste rustplaats. Op 23 november jl. is oud bestuurs- en erelid André Kraan op 85-jarige leeftijd overleden. Tijdens zijn 72-jarig lidmaatschap is hij de club meer dan 50 jaar van dienst geweest in verschillende functies. André werd in 1940 op 13-jarige leeftijd lid van Ajax, voetbalde in de junioren en, tot 1958, in Ajax 2, 3, 4 en 5. Daarnaast honkbalde hij 350 wedstrijden in het eerste negental, waarmee hij in 1948 landskampioen werd. Zijn bestuurlijke loopbaan is imposant. Na vier jaar commissielid - senioren voetbal, werd hij in 1961 bestuurslid. Dat bleef hij zestien jaar waarin hij, onder voorzitterschap van Jaap van Praag, alle sportieve hoogtepunten van Ajax in het begin van de jaren '70 meemaakte. In 1975 werd hij benoemd tot erelid en beëindigde zijn bestuurslidmaatschap in 1977 vanwege zijn maatschappelijke carrière. Dat weerhield hem er niet van, zich toch voor de club in te zetten als lid van de ledenraad en als elftal leider van Ajax 2. In 1986 trad André opnieuw toe tot het bestuur, en bleef dat doen tot 1997. Ook daarna bleef hij zich actief inzetten voor de club, onder meer met de ontvangst van de arbitrage en vertegenwoordigers van bezoekende vereni gingen. André was een perfecte vertegenwoordiger van de club. Hij bezat een hel dere mening over de normen en waarden, die je als club dient uit te stralen, en werd daardoor alom gerespecteerd door vele clubs in het betaald- en amateurvoetbal en KNVB. Dit kwam ook tot uiting tijdens de prachtige herdenkingsdienst, die voor André op 30 november op de Toekomst werd gehouden, waar de diverse sprekers memoreerden aan André als mens én aan zijn vele verdiensten voor de club. Wij zullen André blijven herinneren als een groot Ajacied en danken hem voor alles wat hij Ajax heeft gegeven. Hennie Henrichs, Voorzitter Erelid clubkompas André is heengegaan Nimmer versagende Rood witte held Liefde verweven met Balvastberadenheid Immer zijn sterkte Zo is mij verteld Huisdichter Cornelis 22 december 2012

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 5