'We moeten weer vooroplopen' Lid bestuursraad Maarten Oldenhof: AJAX CLUBNIEUWS INHOUD De belangstelling voor de Algemene Vergadering van Aandeelhouders op 14 december was groot bij de benoeming van Ernst Ligthart en Dolf Collee tot lid van de Raad van Commissarissen. Samen met Hans Wijers (voorzitter), Leo van Wijk en Theo van Duivenbode werd hiermee de nieuwe RvC gecompleteerd. 10e Jaargang nummer 1 januari 2013 2 Maarten Oldenhof: 'We moeten weer vooroplopen' 3 Van de voorzitter 4 Column Menno Pot Het Ajax-gevoel van..? 5 In memoriam André Kraan 6 Michael Kinsbergen: 'Een stabiele en slagvaardige organisatie' 7 Vrouwenvoetbal 8 In memoriam Theo de Groot Wie is wie? 9 In memoriam Wim Schoevaart 10 Zaterdag-seniorenvoetbal 11 Verenigingsleven 12 In memoriam Spitz Kohn Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Hennie Henrichs, Rodger Lahr, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Hennie Schuurman, Matthijs Slaakweg, Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax De op 22 december 2011 benoemde bestuursraad van vijf leden werd op 20 maart 2012 gecompleteerd met nog eens twee leden, onder wie Maarten Oldenhof (51). Tussen 1990 en 1998 was hij algemeen directeur van Ajax NV. Nu is hij terug, als lid van de bestuursraad. We spreken hem in december, wanneer de bestuursraad ongeveer één jaar actief is geweest, over onder meer de nieuwe structuur binnen de vereni ging en de positie van de vereniging in het mondiale voetbal. Wat heeft jou doen besluiten terug te keren in een officiële functie 'Tja, waarom doe je zoiets? Omdat de club je aan het hart gaat. Toen ik destijds wegging heb ik me voorgenomen gewoon in vak 103 op m'n stoel te gaan zitten, en na de wedstrijd weg te gaan. Maar goed, als je dan vindt dat het niet goed gaat en je wordt gevraagd of je wat zou willen doen, dan kan je eigenlijk niet anders dan ja zeggen. Omdat je toch wil dat het beter gaat. Op een gegeven moment was dat zo ver en ben ik gevraagd om toe te treden tot de bestuursraad. Daar heb ik toen ook eigenlijk nauwelijks over hoeven na te denken. Hennie Henrichs kende ik al, want tijdens mijn periode als directeur, was hij bestuurslid. We hebben toen samen veel leuke en mooie din gen gedaan. Daarom had ik er alle vertrouwen in dat we er ook nu iets moois van konden maken. De visie die er was ondersteunde ik, dus eigenlijk waren we er snel uit.' Met de benoeming van de bestuursraad heeft de vereniging een nieuwe structuur gekregen. Is die in jouw optiek beter dan tijdens jouw vorige periode? 'Ja, die indruk heb ik wel. Je kunt echter ook heel cynisch zijn en zeggen: je kunt de beste struc tuur hebben, maar als de perso nele bezetting slecht is, dan wordt het ook niets. En, je kunt een heel slechte structuur heb ben maar als er heel goede men sen zitten, dan werkt het ook. Maar deze structuur is wel stuk ken beter omdat hij veel directer is, onder andere omdat je niet zo'n heel grote ledenraad meer hebt. Daarnaast denk ik dat er in de directie en de Raad van Com missarissen allemaal mensen zit ten die hart voor de zaak hebben en kwaliteiten bezitten waar heel veel bedrijven alleen maar enorm jaloers op kunnen zijn. Daar zit echt de absolute top van wat Nederland te bieden heeft op dat gebied. Veel gehoorde kritiek van de laatste jaren is wel dat Ajax te veel bedrijf zou zijn geworden en te weinig voetbalvereniging is gebleven. Deel jij die mening? 'Nou.kijk, als je elk jaar de Champions League wint, dan hoor je dat niemand zeggen. Je moet niet vergeten: we zijn een voetbalclub die de absolute top nastreeft. Dat moet je echter wel professioneel doen. Je moet daarin echter niet de menselijk-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 2