Zaterdag veteranen Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag 3 Zaterdag-seniorenvoetbal 10 Traditioneel sluiten de Zaterdag-senioren hun seizoen elk jaar af met het Dirk de Groot Gala dat dit keer op 13 december plaatsvond op de Toekomst. Ieder een van de Zaterdag probeert aanwezig te zijn, eerst om mee te doen aan een onderling toernooi, gevolgd door wat drankjes en verschillende stampotten. Halverwege december werd door de Zaterdag 3 de laatste wedstrijd van het 'oude' jaar gepeeld. Sportpark Drieburg, het terrein van stad genoot DVVA, was hiervoor het decor. Het betrof een inhaalwed strijd, waar bij winst een greep gedaan werd naar de eerste plaats in de reserve eerste klasse A. Er werd met 2-3 gewonnen waardoor het team van trainer Marco Ruitenbeek als heuse winterkampioen de feestdagen tegemoet kon zien. Langste adem Deze belangrijke zege betekende overigens de voortzetting van een uitstekende periode waarbij overwinning na overwinning werd geboekt. In tegenstelling tot de afgelopen jaren is de Zaterdag 3 daardoor halverwege al de te kloppen ploeg in de competitie waarin, als vertrouwd, veel Amsterdamse clubs uitkomen. Zoals het er nu naar uitziet gaat Ajax samen met twee van deze clubs, WVHEDW en Swift, uitmaken wie aan het eind van dit seizoen de schaal mag torsen. Maar we zijn natuurlijk pas op de helft, we zullen zien wie de langste adem heeft. Arjan Duijnker Na de winst op GVVV traden wij thuis aan tegen DOVO. Het werd een lastige klus die wij onterecht en gelukkig wonnen van een betere tegenstander. Uit tegen IJFC werd het elftal geteisterd door een blessuregolf waardoor wij moesten putten uit onze kweekvijver, de Zaterdag 3. Mede door de aanwinsten daaruit werd er met 1-4 gewonnen. Een 'tussendoortje' was het spelen voor de districtsbeker tegen CHABAB dat uitkomt in de Zondagtopklasse. Wat bijna niemand voor mogelijk hield geschiedde toch: na een 2-2 eindstand werd door ons de strafschoppenreeks beter benut en gingen we door in het bekercircus. De tweede helft van de competitie ging van start bij IJsselmeervogels. Omdat de zware bekerwedstrijd nog in de benen zat, hadden wij de grootste moeite ons staande te houden. Toch konden we met een 1-2 overwinning weer de bus in richting de Toekomst. Als sluitstuk in 2012 speelden wij in Amstelveen tegen de Zaterdag 2 van Amstelveen Heemraad, een vriendschappelijk partijtje ter gelegen heid van de opening van het nieuwe en prachtige clubhuis. Zonder bovenmatige inspanningen scoorden onze spelers er lustig op los: 1-8. Terugblikkend zijn we dit seizoen wederom goed bezig en doen we volop mee in competitie en beker. Ik wens iedereen een gelukkig en gezond 2013. Dolf van Zoest Het is even wennen om niet bovenaan te staan. In december, na de klinkende 4-0 overwinning thuis tegen Zwanenburg, dachten we het lek boven te hebben.Vol goede moed gingen we een week later naar Alliance '22, de koploper. We begonnen goed! Het eerste half uur waren we heer en meester. Een 0 -I voorsprong was dan ook terecht. Vlak voor rust kwamen we binnen vijf minuten door twee goals op achterstand. Ondanks alle aanvallende intenties na rust, vielen de doel punten bij ons en verloren we uiteindelijk kansloos met 5-I. Op de laatste dag voor de winterstop werd de inhaalwedstrijd, uit tegen de Kon. HFC, in winst omgezet. Door deze resultaten is de achterstand op de koploper zes(!) punten zodat we na de winterstop moeten beginnen aan een inhaalrace, hopelijk met de terugkeer van de langdurig geblesseerden. Jan Buskermolen In de eerste plaats wenst de Zaterdag I alle leden, supporters en iedereen die Ajax een goed hart toedraagt een gezond en sportief 20I3! De laatste wedstrijd voor de winterstop werd thuis tegen VVA '7I, de nummer 2 op de ranglijst, verdiend met 4-I gewonnen. Helaas werd de wedstrijd daarna, uit tegen Volendam, vanwege de trieste gebeur tenis in Almere afgelast. Het Sinterklaasfeest en het Dick de Groot Gala waren mooie afslui tingen van een positief verlopen eerste seizoenshelft. Een minpunt was het gedwongen 'vertrek' van Dustin Huisman die, wegens een blessure, vroegtijdig moest stop pen met het beoefenen van de sport die hem zo lief is. Na een heerlijke winterstop zijn we in het nieuwe jaar op 3 januari weer begonnen met de training om een dag later naar Torre- molinos te vertrekken voor een trainingskamp van vijf dagen. Uiteraard met de bedoeling om f de basis te leggen voor een hope- O lijk imposante 2e seizoenshelft! Jordi Meester

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 10