'Zelf opleiden zou mooi zij Vrouwenvoetbal Trainer Ed Engelkes: iEOON Voor 50 jaar lid kregen Teun Bogaard, Arie van Eijden, Dick de Groot en Harry de Waal de Gouden Speld. Cas Harms (60 jaar) kreeg een diamantje in zijn Gouden Speld.Wim Heisterkamp (60) was afwezig. Rob Been Sr. ontving een passend cadeau bij zijn 70-jarig lidmaatschap. licht toe: 'Bij Ajax is alles grootser en belangrijker dan bij welke andere club dan ook. Teams doen tegen Ajax altijd een stapje extra en daar moet je als speelster tijdens wedstrijden mee om leren gaan. Dat is een proces, kost tijd, maar heeft bij ons als technische staf absoluut de aandacht. Het is onze taak om de vrouwen daarin te begeleiden.' behaald: thuis tegen PSV/ FC Eind hoven werd het 2-2. 'Alleen in Den Haag hadden we eigenlijk geen kans en recht op de over winning; de wedstrijden tegen Telstar Vrouwen (thuis) en PSV/ FC Eindhoven (uit) verloren we beide met 3-2, maar deze hadden we evengoed winnend kunnen afsluiten', aldus de trainer. Geluk kig sloten de Ajax Vrouwen een serie minder goede resultaten af met een verdiende thuisover winning op de vrouwen van FC Utrecht. Voetbal, studie en media Naast de dagelijkse middagtrai ningen op de Toekomst en de wedstrijd op vrijdagavond trainen zeven Ajax Vrouwen op maandag en dinsdag met alle andere inter nationals in Zeist. Aangezien sommige speelsters naast hun voetbalcarrière ook nog op school zitten en geregeld tenta mens hebben, komt er nogal wat op hen af. Als speelsters van Ajax moeten ze nog steeds wennen aan de enorme (media-) aan dacht die ze krijgen. Ed Engelkes Het eerste half jaar was enerverend voor de speel sters en de technische staf van de Ajax Vrouwen. Het nieuwe team moest wennen aan de Ajax-cultuur en na een voortvarend begin van de competitie werden helaas ook enige wedstrijden ver loren. Toch kijkt trainer Ed Engelkes met een goed gevoel terug op de start van het seizoen, maar ook op de nabije toekomst van de vrouwen van Ajax. Engelkes: 'Aan het begin van het seizoen was de doelstelling om te spelen volgens de Ajax-filosofie en proberen om in eerste instantie bij de top vier in Nederland te eindi gen. Nadat we de eer ste twee wedstrijden wonnen (van Heeren veen en Utrecht, red.) werd het verwachtings patroon door de buiten wacht bijgesteld en zou den we 'wel even kampioen gaan worden'. De wedstrijden daarna is gebleken dat vooral de vrouwen van FC Twente, maar ook ADO Den Haag Vrouwen, op dit moment nog constanter zijn en terecht boven ons staan.' De Ajax Vrouwen maakten in de oktobermaand een moei zame periode door. Het elftal speelde vier wedstrijden waarin slechts één punt werd Zelf opleiden De vrouwenselectie bestaat uit 18 speelsters, maar kan in ver band met het samenwerkings verband desgewenst worden aangevuld vanuit het CTO Amsterdam Talent Team bestaande uit talentvolle jonge speelsters. 'Het zou mooi zijn als we in de toekomst zelf onze meisjes kunnen opleiden en laten doorstromen naar het eerste vrouwenteam. Tegen het einde van het seizoen gaan we het vrou wenvoetbal binnen Ajax evalue ren; op dit moment ligt de focus zoveel mogelijk op het mee doen om het kampioenschap', sluit Engelkes af. Rodger Lahr

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 5