LADIES NIGHT HET AJAX-GEVOEL VAN..? Vanwege hun 25 jarig lidmaatschap reikte Hennie Henrichs aan Hannie Das en Nico Schlette op zaterdagochtend 6 oktober op de Toekomst hun Bordje uit. Voor 40 jaar lid ging het Blauwe Bordje naar Ton Tielenburg en, in aanwezigheid van veel familie, aan Hans Bijvank. Piet Keizer was verhinderd. In de clubhistorie is 12 oktober 2012 een gedenkwaardige dag. Toen kwam een aantal vrouwelijke leden van Ajax, voorafgaand aan de wedstrijd van de Ajax Vrouwen tegen Telstar, ter kennismaking op de Toekomst bij elkaar. Vanaf de oprichting van onze club in 1900 konden alleen man nen lid van Ajax worden door er te gaan voetballen. In 2006 vond echter John Jaakke als voorzitter van het toenmalige bestuur dat ook vrouwen lid moest kunnen worden, al was het alleen maar ter bevordering van de emanci patie binnen en buiten de club. Uiteindelijk hoef je toch geen bal geraakt te hebben om het spelletje en alles er omheen toch fantastisch te vinden? Maar er is meer. Sommige vrou wen zijn niet alleen al vele jaren supporter, zij zetten zich ook vele jaren in voor de club, al dan niet als vrijwilliger. De een als docent, dokter, of gastgezin, de ander als fanmailbeantwoordster, office manager of fysiotherapeut. En, misschien nog wel het belangrijkste, het rood-witte V.l.n.r.: Bovenste rij Britta Reiziger, Mady Telkamp, Ine van Brink, Erna Spil, Marjon van Nielen. Onderste rij: Ineke Provily, Sylvia Dermout, Eveline Kok, Els Bergkamp. Afwezig: Karola Buis, Sylvia Dekker, Simone Freling, Nienke Hoogervorst, Sasa de Jong, Christa Overtoom, Noortje Roos-Vester, Wil Stap, Carole Thate. hart moet op de goede plaats zitten en passie uitstralen! Momenteel telt Ajax 18 vrou welijke leden. Een deel daarvan kwam elkaar tegen op de gedenkwaardige bijeenkomst op 12 oktober. Door ziekte en anderszins was helaas een aantal niet aanwezig. Maar, gezellig was het wel. Het geeft de club meer elan. De dames zullen nog vaker van zich laten horen! Sylvia Dermout Naam: Geboren: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajax1: Wedstrijden doelpunten: Arnold Mühren 2 juni 1951 5-9-1971 (Ajax - Excelsior 1-0) 21-5-1989 (Ajax - Willem II 1-0) 219 37 'Verdeeld over verschillende periodes heb ik achttien jaar bij de club gezeten, als speler en als jeugdtrainer. Na mijn eerste wedstrijden in het begin van de jaren zeventig, kwam ik in 1985 via Manchester United terug bij Ajax. Als speler op leeftijd kwam ik in een piepjonge ploeg terecht. De selectie van toen was kwalitatief fantastisch. Stan ley Menzo, Sonny Silooy, Ronald Koeman, Rob de Wit, Marco van Basten, John van 't Schip, Frank Rijkaard en Gerald Vanenburg waren spelers met wie je voor de dag kon komen. Veel van die jongens, inclusief ikzelf, maakten later ook het EK van 1988 mee.' 'Ajax was destijds, met Johan Cruijff als trainer, een half Nederlands Elftal. Omdat Ruud Gullit zo'n leuke jongen was, mocht hij op het EK ook 'even' mee doen. Zowel bij Ajax als bij Oranje kon het met zo'n fantastische groep spelers niet verkeerd gaan. Veel talenten van toen zijn later wereldspelers geworden. Het Ajax-elftal van toen ook al voor het publiek fantastisch om te zien spelen. We maakten een keer in een seizoen 120 doelpunten. Dat is en blijft uniek. Toch wer den we net geen kampioen.' 'Ajax is een deel van mijn leven geworden. Er gaat niets boven Ajax; ik heb er achttien jaar lang een mooie tijd gehad. Onder meer met jongens als Ricardo van Rhijn en Daley Blind, maar ook met talenten als Jeremain Lens en Luciano Narsingh heb ik als trainer goed samengewerkt. Ik werkte als jeugdtrainer ook het liefste met jon gens van tien tot veertien jaar. Het mooie van jeugdtalent is dat je ze, zeker in die leeftijdsgroep, dagelijks stappen ziet maken. Voor die ontwikkeling doe je het natuurlijk ook allemaal. Namens Ajax praat ik nu trouwens meer over Ajax. Vooral in het buitenland is er veel vraag naar hoe onze jeugdopleiding werkt. Vooral ook in Scandinavië. Namens Ajax ga ik daar naartoe en verzorg dan meestal een lezing en een clinic. De binding met de club is er nog steeds en die zal er altijd blijven ook. Er is maar één Ajax.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 4