Korte sprieten WIE IS WIE? Op 25 september jubileerde op de Toekomst een aantal personeelsleden vanwege hun jaren in dienst bij Ajax. 5 jaar: Cindy Nieves,Toby Alderweireld, Erol Elman, Dennis Doesburg, Ineke Gielen, Martin Bax, Niels Noback, Joris de Lange. 12 1/2 jaar: Paul Esajas, Marja Mello en Antje Dammer. Gemopper over scheidsrechters, het competitieprogramma of de lengte van het gras; het staat een Ajacied niet. Als je er al iets over wilt zeggen, doe het dan na een ruime zege. Wij gaan uit van eigen kracht en dus ook van eigen falen. Hand in eigen boezem. Gelukkig deed De Boer dat ook, zoals we dat (gelukkig) van hem kennen: rustig, nooit defensief, altijd realistisch. Hij zei dat de Ajacieden in Den Haag pas na een uur leken te begrijpen wat er op het spel stond. Die indruk kreeg ik ook. Hoe vaak is dat Ajax de voorbije jaren niet overkomen in Den Haag en vooral Utrecht, twee steden waar men - laten we het maar ronduit zeggen - een bloedhekel heeft aan Ajax en '020'? Hoe veel zeperds moet Ajax in die steden nog oplopen voordat de Ajacieden er eens met dezelfde grimmige verbetenheid aan de aftrap verschijnen als hun collega's van de thuisspelende club? Kennelijk vindt Ajax het nog altijd moeilijk zich te wapenen tegen 'duizend procent inzet' en een ijzeren wil om van '020' te winnen en is het, ook in de opleiding, nog altijd niet gelukt een meer onverzettelijk type op te leiden. Is dat erg? Ach. Na zo'n wedstrijd mopper je er eens over, maar het heeft ook wel iets charmants. Tegenstanders die hun gras wat te lang laten groeien om het Ajax-positiespel te ontregelen, waarna Ajax weer 'echte kerels' blijkt te ontberen... hoe vaak heb ik het onder hand gehoord in de (bijna) dertig jaar dat ik Ajax volg? Vaak. En het was ook vast niet voor het laatst. Ajax doet het op z'n Ajax. Onze filosofie heeft ons zeperds opgeleverd, maar ook triomfen die door de wereld zijn onthouden, omdat ze smaakten naar Ajax. Misschien is het gewoon zo dat je, in je streven naar echt Ajax- voetbal door elegante jonkies, af en toe je neus zult stoten tegen een vechtploeg, omdat je nu eenmaal niet alles kunt hebben. Menno Pot Frank de Boer vindt dat de KNVB richtlijnen op zou moeten stellen voor de lengte van voetbalgras. Hij zei dit meteen na de 1-1 bij ADO Den Haag van 23 september jl. Heeft hij een punt, als vakman? Vast wel, maar ik vond zijn timing niet zo sterk. Het is een beetje als pleiten voor afschaffing van de 'golden goal', meteen nadat je door zo'n golden goal bent uitge schakeld. 8 Naam: Ronald Pieloor Leeftijd: 52 jaar Functie: lid bestuursraad Bij Ajax: supporter vanaf 1969, lid sinds 2012 Wat is jouw historie bij Ajax? In 1969 ging ik af en toe naar Ajax. Dat werd vanaf 1976 met een seizoenkaart intensiever. In 1984 werd ik woordvoerder van de F- Side omdat Ajax, Gemeente Amsterdam en politie behoefte hadden aan een aanspreekpunt. Iemand moest toen uit de anonimiteit treden. Nog steeds wordt jouw naam meestal in één adem genoemd met de F-side.Terecht? Dat is historisch zo gegroeid. In een krant heeft wel- eens gestaan dat ik de F- Side een gezicht heb gegeven. Dan ben je bij wangedrag gelijk de Kop van Jut. Nog spijt van bepaalde acties? Het is flauw om het, met terugwer kende kracht, over spijt te hebben. Absoluut zaten er onhandige acties bij, die ik van mijn zonen Michel (18) of Dennis (14) absoluut niet zou tolereren. Maar, er waren ook veel ludieke acties, waar ik met plezier op terugkijk. Zoals? De 'koeienactie' in de ArenA in 200lvanwege de slechte grasmat. Of in 1992, bij de finale voor de UEFA Cup tegen Torino in het Olympisch Stadion, het vele vuurwerk dat wij afstaken bij de opkomst van de spelers, ondanks alle beveiligingsmaatregelen. Onvergetelijk! Wat dacht je toen je gevraagd werd plaats te nemen in de bestuurs raad? Dat was zeer verrassend. Ik bemoeide mij al bijna tien jaar niet meer met supporterszaken. Maar, ik vond het ook een hele eer. Tegelijk dacht ik dat het, gezien achtergrond, het binnen Ajax een kansloze missie zou worden. Je loopt nu een paar maanden mee. Hoe ervaar je het? Het is nog leuker dan ik dacht, en leerzaam. Als nieuwkomer is het soms wel even zoeken naar de formele structuren binnen de vereniging. Welke ambities heb je als bestuurder van Ajax? Verschillende. In de eerste plaats meer aandacht geven aan ons culturele en emotioneel erfgoed. En proberen van de ArenA nog meer een Ajax-stadion te maken, een lang gekoesterde wens van de supporters. Wat moeten we echt van jou weten? Dat ik eigenlijk ook maar een doodnormale en tamelijk ongevaarlijke supporter ben. Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 8