'Het is een dynamisch vak' Manager Pers Communicatie Miel Brinkhuis: Op 18 september werd begonnen met de poulewedstrijden in de UEFA Champions League. Eerder 'bofte' Ajax met een loting tegen Manchester City, Real Madrid en Borussia Dortmund waartegen 'we' als eerste aantraden. Jammer genoeg ging onze ploeg uiteindelijk met lege handen naar huis (0-1). AJAX CLUBNIEUWS 9e Jaargang nummer 6 oktober 2012 INHOUD 2 Miel Brinkhuis 'Het is een dynamisch vak' 3 Van de voorzitter 4 Sporen van Ajax Het Ajax-gevoel van..? 5 Vrouwenvoetbal 6 Zaterdag-seniorenvoetbal 7 Ajax Foundation 8 Column Menno Pot^ Wie is wie? 9 Jeugdvoetbal 10 Lucky Ajax 11 Verenigingsleven 12 Huldiging Jubilarissen Gedicht Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Hennie Henrichs, Ronald Jonges, Rodger Lahr, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Wim Schoevaart, Matthijs Slaakweg, Rob Stol, Klaas Vos, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax Al bijna vijf jaar is Miel Brink huis (38) perschef van Ajax, onderhoudt hij de contacten met journalisten en leidt hij de persconferenties. Echter als Manager Pers Commu nicatie is Miel verantwoorde lijk voor veel meer zaken dan alleen de pers. Tijd voor een kennismaking. Hoe ben je zo bij Ajax terechtgeko men? 'In 1997 begon ik mijn werkzame leven bij NCM, een internationale financiële instelling. In mijn vrije tijd maakte ik interviews voor het supportersblad de Ajacied. Ik schreef per nummer twee a drie interviews met spelers, trainers en bestuursleden. Zo leerde ik de club aardig kennen, ook omdat ik naar uit- en thuiswedstrijden ging en veel bij de persdagen en pers conferenties aanwezig was. Dat heb ik in totaal tien jaar gedaan. De laatste twee a drie jaar daar van zat ik om de drie weken bij het programma FC Godenzonen van AT5, als 'Ajax-watcher'. In 2007 werd ik benaderd door de toenmalige directie bestaande uit Maarten Fontein, Jeroen Slop en Martin van Geel voor de functie die ik nu uitoefen. Ze zijn waar schijnlijk bij mij terechtgekomen vanwege mijn ervaring in het bedrijfsleven, maar ook door mijn werk als journalist bij de Ajacied en AT5. Daarnaast was ik ook altijd al supporter. In De Meer had ik een seizoenkaart in vak O, en in de Amsterdam ArenA in vak 115. Het toeval wil dat ik, vlak voordat ik in dienst trad bij Ajax, lid ben geworden van de club.' Hoe ziet een 'normale' werkdag eruit? 'Dynamisch is een omschrijving die wel past bij dit werk. Geen dag is hetzelfde. De meest over zichtelijke dagen zijn de wedstrijd dagen en de persdagen met onder meer de persconferenties van Frank de Boer, meestal op vrijdag. Drukke periodes zijn onder andere in augustus en januari, rond het sluiten van de transfer markt. Maar er gaat geen dag voorbij zonder dat er iets gebeurt, dat je 's ochtends niet aan zag komen. Rustige periodes zijn rond de interlands. Ajax staat nu eenmaal altijd in de aandacht. Ik weet nog goed: toen ik net begon was Henk ten Cate net weggegaan als trainer, waren we uitgeschakeld in de Champions League en de UEFA Cup en had Jaap Stam net een einde aan zijn carrière gemaakt. Martin van Geel zei tegen me dat ik dus in alle rust kon beginnen, we hadden nu alles wel gehad. Niet veel later ver scheen echter het rapport van de commissie Coronel met alle bij behorende aandacht. Van een rustig begin was dus niet echt sprake.' Hoe belangrijk is rust rond het eerste elftal? 'Dat is onze belangrijkste doel stelling. Een goed voorbeeld van rust creëren rondom het team was in de titelrace van vorig sei zoen. Er deden zes teams mee en vanaf de 28e speelronde stegen onze kansen en werden we lang zaamaan titelfavoriet. Frank de Boer en ik hebben de spelers toen voortdurend meegegeven niet te hoog van de toren te blazen en niet dezelfde fout in de media te begaan als Dries Mertens eerder dat seizoen (Na de gewonnen competitie wedstrijd tegen Feyenoord, sprak Dries Mertens van de kampioens wedstrijd. Niet veel later brok kelde de puntenvoorsprong in een rap tempo af. red.). Welke rol speelt de persafdeling in het geheel? Mijn rol hierin, en bij andere zaken, speelt zich voornamelijk af op de achtergrond. Dat geldt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 2