Net geen landstitel, wel feest WIE IS WIE? Zaterdag-seniorenvoetbal Alle zaterdag-senioren scheepten achter het Centraal Station op 2 juni in op de Moby King voor een boottocht over 't IJ en omgeving, als onderdeel van de festiviteiten vanwege de maximale score van vier kampioenschappen. Na eerst wat glaasjes frisdrank ging het al snel over naar wat pittigers. Op woensdag 2 mei jl. trad de Zaterdag 2 thuis aan tegen Genemuiden 2 voor de strijd om het algehele landskampioenschap. Een oppermachtig Ajax, luidkeels langs de kans aangemoedigd, verzuimde thuis om de over macht in veel doelpunten om te zetten, zodat de eindstand slechts 2-0 was. In de return werd er uitstekend gevoetbald. Het werd voor ons 'slechts' 2-5. De tweede opponent voor de titel was AFC 2. De eerste wed strijd op de Toekomst verliep aan vankelijk zeer voorspoedig. Met soms bij vlagen uitstekend voetbal was het al snel 4-0, maar plots - en dit is voer voor de psycholo gen - kregen we drie tegendoel punten en werd het alsnog een benauwde overwinning. De uit wedstrijd verliep veel beter met een 2-0 winst. Toen de finale tegen Westlandia 2 in Naaldwijk. Met prachtig weer en veel publiek waren alle ingre diënten op het terrein van West- landia aanwezig voor een spek takel. Ajax was de betere ploeg, maar enkele momenten van onachtzaamheid leidden tot een 4-3 nederlaag. We kunnen terug kijken om een mooi seizoen. Namens correspondent Dolf van Zoest een pluim aan iedereen die hieraan heeft meegewerkt. Pampus Dit jaar was een uniek jaar in de historie van Ajax. Nog nooit in de clubgeschiedenis waren alle elftallen van het Zaterdag-senio renvoetbal kampioen in hun afde ling geworden. Dit werd zaterdag 2 juni geza menlijk gevierd op een boot. Alle zaterdagelftallen met partner, begeleiding en iedereen die iets met en voor de amateurtak heeft gedaan, scheepten onder goede weersomstandigheden zaterdag avond in achter het Centraal Station voor het boottochtje naar het eiland Pampus. Joop Leeuwendaal bracht de sfeer er al gelijk in met het zingen van het clublied. Daarna voer de boot het IJ op richting het fort eiland. De sfeer was de hele avond uitstekend. Iedereen was in een opperbeste stemming van wege het mooie seizoen met de vier landstitels. Na enkele uren op het IJ te hebben vertoefd en gefeest, werd er weer koers gezet richting Centraal Station, waarna het feest werd voortge zet in de binnenstad. Samenstelling:Yuri van Eijden Naam: Rob Versluis Leeftijd: 65 jaar Taak: Begeleidingsteam Zaterdag 1 Bij Ajax: Vanaf 2004 Hoe ben je bij Ajax verzeild geraakt? Door mijn werk bij Imtech had ik contacten met mensen als Ben Kraanen, Ruud Haarms, Jan Fleijs- man en Nol Boerkoel. Bij Imtech was ik 20 jaar projectmanager bij de afdeling elektrotechniek. Wat zijn je taken bij de Zaterdag 1? Kort gezegd zorg ik daar voor alle faciliteiten bij de wedstrijden rond het elftal. Wie zijn De Klassieke Veteranen? Dat team bestaat uit veel oud-profs, ooit opgericht door Pim van Dord en thans met Henk Medik als coach, die voor de gezelligheid voetballen, meestal op dinsdagvond op de Toekomst. Af ten toe doen we dat voor Goede Doelen. Hoe ervaar je beide taken? Het is heerlijk samen iets te presteren door als begeleiding een goede sfeer te creëren, waardoor spelers en technische staf maximaal kunnen presteren en functioneren. Hoe ziet jouw werkweek eruit? In principe ben ik één of twee avon den per week op de Toekomst bezig met allerlei voorbereidingen voor de Zaterdag, en zaterdagochtend voor de uit- en thuiswed strijden van het elftal.Voor de Klassieke Veteranen kan ik veel van huis uit regelen. Op de speelavond op dinsdag heb ik het eigenlijk wel druk. In het nieuwe seizoen speelt de zaterdag 1 in de Hoofdklasse. Wat wordt er anders? Niet veel, behalve dan dat de Zaterdag 1 wordt gekop peld aan Jong Ajax en de Al. En misschien iets in de organisatie. Hoe komt het dat alle Zaterdagelftallen dit jaar zo succesvol zijn geweest? In eerste instantie dankzij de spelers en staf die gewoon zijn blijven voetballen ondanks alle perikels bij onze 'grote broer'. Daarnaast heeft het clubgevoel een positieve boost gekregen, die de onderlinge sfeer en samenwerking in alle teams goed heeft gedaan. Hoe zal het zaterdagvoetbal bij Ajax zich verder ontwikkelen? De opzet van de Zaterdag Idie nu is ingezet, vind ik een zeer goede ontwik keling. Het geeft spelers nog meer motivatie voor onze club te wil len uitkomen. Het is ook goed voor onze andere zaterdagelftallen, mede ook door de goede onderlinge samenwerking tussen alle teams. Tijn Middendorp f/| I/O POW^HIHES

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 8