Erelijst Ajax 'Mijn hart ligt bij de kleintjes' Seizoen 2011-2012 Fl-trainer Dennis de Haan: D1 landskampioen van Nederland Tijdens de Vanenavond op 15 juni werd Al-doelman Mickey van der Hart uitgeroepen tot Talent van de Toekomst. Theo van Duivenbode en Wim Jonk beloonde hem met de Sjaak Swart Trofee. Alle jeugdteams ontvingen een herinneringsvaan, de kampioenen een extra 'schaaltje' met hun elftalfoto. Ajax 1 Kampioen van Nederland Jong Ajax Winnaar KNVB beker Junioren Al(o/I9) Kampioen van Nederland Winnaar Super Cup Junioren BI (o/I7) Kampioen van Nederland Winnaar Super Cup Junioren Cl (o/I5) Junioren C2 (o/I4) Kampioen van Nederland Kampioen Pupillen DI (o/I3) Pupillen D2 (o/I2) Kampioen van Nederland Kampioen Pupillen FI (o/9) Kampioen Zaterdag I Zaterdag 2 Zaterdag 3 Zaterdag Veteranen Kampioen Kampioen Kampioen Kampioen Dennis de Haan (36), zoon van voormalig eerste elftalspeler Gunther de Haan, traint al een aantal jaren ons jongste elftal, de F-jes. Dit seizoen werd zijn team kampioen. Hoe lang ben je al trainer van de F-jes? 'Ik denk zo'n negen jaar. Elf jaar geleden kwam ik binnen bij Ajax als stagiaire bij Hennie de Regt en kreeg eerst de C2 en daarna de C1 onder mijn hoede. Vervolgens ben ik bij de F-jes gekomen' Wat is het leuke aan deze leeftijds categorie? 'Dat de jongetjes nog heel speels zijn. Ze komen nieuw binnen. Daardoor kun je ze je ze goed vormen. Zij voetballen met veel plezier en maken door het seizoen heen grote stappen.' Wordt er weleens een spelertje na een jaar weer weggestuurd? 'Ja, maar incidenteel. Dit jaar ging de hele groep over naar de E-pupillen. We streven ernaar de kinderen zo lang mogelijk in de opleiding te houden. Daar moet je ook een beetje soepel mee omgaan. Maar als het een spelertje te veel moeite kost bij de anderen te blijven, dan moet je een dergelijk kind tegen zichzelf beschermen en nemen we ook afscheid.' De F1 van Ajax wint eigenlijk altijd met hoge uitslagen en vaak toer nooien. Hoe ging het dit seizoen? We zijn kampioen geworden in de najaar- en voorjaarcompetitie. Dat laatste was pittig omdat je dan in sommige gevallen speelt tegen 2ejaars E. Dat is wel goed voor hun ontwikkeling. Ze moeten sneller handelen, elkaar helpen en keuzes maken. De resultaten op de toernooien waren wisselend. Op het HET- toernooi werden we eerste, net als bij Volendam. Merk je aan andere BVO's dat wij verder zijn met de opleiding? 'Ik ben van mening dat wij in die leeftijdscategorie gewoon de beste spelertjes hebben. Feye- noord is vaak fysiek wat sterker. PSV en Sparta proberen ook te voetballen, net als wij. Dat zijn dan ook de leukere wedstrijden.' Heb je het nog steeds naar je zin? 'Zeker. Mijn hart ligt bij die klein tjes, het elftal past het beste bij mij. Ik doe het nog steeds met veel plezier.' Rob Stol 6 Trainer Casimir Westerveld: 'Dat we de vijfde landskampioen van de club zijn en de vierde van de opleiding geeft wel aan dat er kwaliteit in zit. Deze titel komt het team toe. Het is heel bijzonder.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 6