'Geef het een kans en laat je hart veroveren' Manager vrouwenvoetbal Marleen Molenaar: ^EGON Op 18 mei maakte Ajax bekend in het nieuwe seizoen deel te gaan nemen aan de Bene League, de beoogde competitie voor vrouwenvoetbal. Manager Marleen Molenaar lukte het trainer Ed Engelkes te contracteren als eerste damestrainer, en spelers als Daphne Koster, Anne Hoogendijk en anderen. Op '8 mei kwam Ajax naar buiten met een persbericht dat menig meisjeshart snel ler deed kloppen: de club start vanaf het volgend sei zoen met een eigen vrou wenteam. Tijd om kennis te maken met de manager van die nieuwe tak, Marleen Molenaar (49), die al eerder met succes als manager vrouwenvoetbal bij AZ werkte van 2007 tot 2010 door drie keer op rij lands kampioen te worden. Hoe ben je benaderd voor deze functie 'Begin mei ben ik gebeld door Henri van der Aat (commercieel directeur, red.) met het bericht dat Ajax het principebesluit had genomen om te starten met een vrouwenteam. Hij vroeg mij of ik daar met hen over wilde praten en ze daarover wilde adviseren. Vanaf het moment dat ik bij hem geweest ben, ben ik daar eigenlijk non-stop mee bezig.' Is het belangrijk voor het vrouwen voetbal dat Ajax heeft besloten om dit te gaan doen? 'Ja, dat merk ik nu al. Nu Ajax zich heeft aangemeld, heeft er een soort van explosie plaatsgevon den. Van pers, media, alles. Het lijkt wel alsof, nu Ajax erbij zit, het pas echt gaat meetellen. En dat is eigenlijk niet helemaal fair, want er is inmiddels al heel veel neer gezet in Nederland op het gebied van meisjes- en vrouwenvoetbal. Het is overigens zowel nationaal als internationaal de meest beoe fende vrouwen-teamsport. Ajax' deelname zorgt echter wel voor extra exposure.' In 2010 ben je weggegaan bij AZ. Het is nu juni 2012. Wat heb je de afgelopen twee jaar gedaan? 'Ik ben eigenlijk steeds bezig geweest met het vrouwenvoetbal, maar dan op de achtergrond. Niet zo intensief als destijds bij AZ en nu bij Ajax. Ik word bijvoorbeeld regelmatig uitgenodigd voor sym posia en bijeenkomsten, zoals bij de opening van de Nationale Sportweek laatst. Dan zit ik daar namens het vrouwenvoetbal. Op die manier ben je er altijd wel mee bezig en laat het je nooit echt los.' Hoe denk jij dat vrouwenvoetbal dichter naar het mannenvoetbal toe kan groeien? 'Ik weet niet of dat een uitgangs punt moet zijn. Het zou natuurlijk mooi zijn als het door nog veel meer mensen geaccepteerd zou worden. Gek eigenlijk dat ik zo iets uitspreek, want daar zou je helemaal niet over moeten hoe ven te praten. Want waarom moet het überhaupt geaccepteerd wor den? Waarom zouden meisjes niet mogen voetballen? Voetbal is toch het leukste wat er is?! Er zijn nog mensen, en dat is voornamelijk de oude garde, die er niet veel mee op hebben. En dan praat ik niet over binnen Ajax, want hier ben ik daar eerlijk gezegd nog hele maal niet mee geconfronteerd.' Er zijn inmiddels een aantal mensen vastgelegd: Ed Engelkes (trainer) en internationals Daphne Koster en Anouk Hoogendijk komen naar de club. Wat mogen we verwachten komend seizoen, durf je daar al iets over te zeggen? 'Ajax hoort natuurlijk altijd te strijden om de titel. Dat hoort bij Ajax, en wij zijn nu ook Ajax, dus dan willen ook wij daar voor gaan. Maar we moeten binnen een hele korte tijd een team for meren en het is altijd afwachten hoe dat gaat uitwerken. Ik kan niet op basis van Anouk en Daphne zeggen 'nu worden we kampioen'. Daar hebben we de hele selectie voor nodig.' Zijn de reacties vanuit de vereniging positief? 'Richting mij wel natuurlijk. Er zullen ongetwijfeld mensen zijn die het niet zo leuk vinden, maar die zullen mij dat niet direct zeg gen. Ik hoop dat we er met zijn allen binnen Ajax achter gaan staan, ook naar buiten toe. Geef het een kans en laat je hart vero veren. Vergelijk het niet met man nen; vrouwenvoetbal is een sport op zich.' Jan-Matthijs Harderwijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 5