HET AJAX-GEVOEL VAN..? Ajax Jaarboek 2011 - 2012 Viktor Voor de opening van het seizoen speelde zowel Ajax 1 als Jong Ajax een wedstrijd. Het eerste 'uit' om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV, Jong Ajax voor de Super Cup bij en tegen Jong FC Twente. Met twee verloren wedstrijden werd het geen onverdeeld succes. Laten we het maar houden op een valse start. Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajaxl: Wedstrijden doelpunten: Henk Groot 74 jaar 23-8-1959 (Ajax - NAC 3-0) 26-10-1969 (Ajax - DOS 4-0) 305 207 Met de nodige trots overhandigden Michel Sleutelberg en Ronald Jonges als samenstellers van het Ajax Jaarboek op 13 juli op de Toekomst het eerste exemplaar aan Frank de Boer, Ricardo van Rhijn,Vurnon Anita en Siem de Jong. Het boek geeft overzichtelijk tot in details een prachtige terugblik op de verrichtingen van ons eerste elftal in het afgelopen seizoen, op weg naar de 31ste landstitel.Alle prachtige momenten op het veld, de huldiging en nog veel meer komen voorbij, in woord en kleurrijk beeld, niet in de laatste plaats dankzij de bijgesloten DVD. Ook de prestaties van Jong Ajax als bekerwinnaar en de vele kam pioenen bij de jeugdelftallen komen ruimschoots aan bod. Voor de ware Ajacied een absolute aanrader het Ajax Jaarboek 2011 - 2012 in zijn of haar bezit te hebben, voor nu en later. Het boek is direct te bestellen via de online webshop van Ajax en is verkrijgbaar in de Official Ajax Fanshop in de ArenA en in de boekwinkel. Tijn Middendorp Uit voetbalstrip-verleden Lijkt Kick Wilstra weergekeerd Jongeman van goede zeden Gruweljk getalenteerd Wars van onbenulligheden Voor de goal gedecideerd Doet wat Smit Faas Abe deden Nameljk nooit iets verkeerd Kuif uit Deens ivoor gesneden Gulle lach en onverveerd Ja uit voetbalstrip-verleden Lijkt Kick Wilstra weergekeerd Huisdichter Cornelis Cadaques - augustus 2012 Henk Groot: 'Ik kwam als begin twintiger bij Ajax en kon me geen betere entree wensen. In een vriendschappelijke wedstrijd tegen Schalke'04 maakte ik gelijk drie doelpunten. En ook in onze eerste competitiewedstrijd tegen NAC waren het er drie van mij. Ik kon niet meer stuk. Uiteindelijk werden het er in de competitie dat sei zoen 37. Het seizoen later waren dat er 41. Nét te weinig om PSV- topscorer Coen Dillen te achterhalen. Dat blijft jammer, maar het zit me niet dwars.Wel zonde. Die doeltreffende periode heeft me wel een plek in een mooi rijtje opgeleverd. Ik behoor tot de spelers met de meeste goals in één jaar. Gerd Müller staat daar ook bij. Laatst kwam Lionel Messi er ook bij. Daar ben ik zeker trots op. Al is het niet zo dat ik het zelf bij houd. Ik loop daar zelf niet achteraan, hoor het soms wel. Af en toe blader ik wat door fotoboeken. In mijn eerste jaar als voetbal ler hield ik dat zelf bij. In latere jaren heeft Hennie Schuurman, nu van het Erfgoedcomité, dat voor mij gedaan. De afgelopen seizoenen is weer gebleken hoe onvoorspelbaar voetbal kan zijn. Dit Ajax werd twee keer achter elkaar vrij laat kampioen. De competitie laat zich moeilijk voorspellen. Gelukkig is Ajax twee keer kampioen geworden. Beter kan het niet. Alleen de Europa Cup winnen is nog beter. Over een Europese beker gesproken, in 1962 wonnen we de Intertoto-beker. Maar die wordt niet meer vermeld op de erelijst. Ik begrijp dat niet. Het is toch een prijs? Ik heb dat al zo vaak bij de club gemeld. Ik kom niet vaak bij thuiswedstrijden van Ajax. Tot vorig jaar han delde ik in gouden en zilveren munten. Munten spaarde ik al toen ik nog voetbalde. De beurzen daarvoor zijn vaak op zondag. Toch ga ik graag naar een goede wedstrijd kijken. Voetbal blijft altijd trek ken. En ik voel me zeker betrokken bij de club.' Ronald Jonges Het Officiële Ajax Jaarboek 2011 - 2012 (inclusief DVD) Ronald Jonges Michel Sleutelberg 224 pagina's Uitgeverij Carrera, 17,50 ISBN: 978 90 488 1321 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 4