'De puzzel lijkt compleet' Trainer Zaterdag 1 Bart Logchies: Op 14 juni vond op de Toekomst een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders plaats. Bij deze gelegenheid werd de benoeming van drie beoogde leden van de Raad van Commissarissen, Hans Wijers (voorzitter), Leo van Wijk en Theo van Duivenbode, door de aandeelhouders goedgekeurd. AJAX CLUBNIEUWS 9e Jaargang nummer 4 juli 2012 INHOUD 2 Bart Logchies: 'De puzzel lijkt compleet' 3 Van de voorzitter 4 Van de redactie Gedicht Het Ajax- gevoel van..? 5 Marleen Molenaar: 'Geef het een kans en laat je hart veroveren' 6 Dennis de Haan: 'Mijn hart ligt bij de kleintjes' Erelijst Dl Landskampioen 7 De Ajax Kidsclub Column Menno Pot 8 Zaterdag-seniorenvoetbal Wie is wie? 9 Ajax Foundation 10 Lucky Ajax 11 Verenigingsleven 12 Contracten Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Hennie Henrichs, Ronald Jonges, Rodger Lahr, Marjon van Nielen, Menno Pot, Wim Schoevaart, Matthijs Slaakweg, Rob Stol, Klaas Vos, Marie-Catrie van der Weegen, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax In zijn eerste seizoen als trai ner van de Zaterdag 1 pakte Bart Logchies (48) direct het kampioenschap in de eerste klasse, met als gevolg pro motie naar de Hoofdklasse. Persoonlijk een unieke prestatie: niet eerder wist hij in zijn eerste seizoen bij een nieuwe club meteen het hoogst haalbare te bereiken. Een gesprek met de trainer die onlangs zijn contract met twee jaar verlengde, over het afgelopen seizoen, zijn voetbalvisie en wat we van het komende seizoen mogen verwachten. Enkele wedstrijden voor het einde versloegen jullie Swift uit met 3-0. Op het veld vierden de spelers de overwinning alsof de titel al binnen was. Daarna ging het toch nog bijna mis. Kun je dat verklaren? 'De wedstrijd tegen Swift was een soort finale omdat het de groot ste concurrent was. Met nog vijf wedstrijden te gaan lijkt de com petitie dan beslist. Veel spelers dachten dat we al klaar waren, omdat het op dat moment ook een hele grote stap in de compe titie was. Maar ik ben inmiddels wel zo wijs om te weten dat het pas gedaan is als je over de finish bent. Uit tegen Zuidvogels kregen we vervolgens een heel grote tik (5-2 verlies, red.), maar dat was achteraf misschien wel goed.' Hoe zet je die ploeg dan weer op de rails? Ik heb gelezen dat je naast het voetbal ook actief bent als gedragstrainer en werkzaam bent geweest in de reclassering. Gebruik je je kennis op die vlakken dan om bij die jongens mentaal een knop om te zetten? 'Ik ben geen psycholoog. Dat pretendeer ik ook niet te zijn. Ik heb inmiddels wel heel veel erva ring: ik ben al sinds 1983, vanaf mijn negentiende, trainer. Heel veel verschillende scenario's heb ik al een keer meegemaakt. Na de wedstrijd tegen Zuidvogels heb ben we op maandagavond met de groep samen gezeten en gewoon een klein beetje ruzie gemaakt. Zo'n ouderwets gesprek, elkaar even flink de waarheid zeggen. Of je zo'n gesprek nou onder het kopje psychologie, teambuilding of management wil scharen, dat maakt niet zoveel uit.' In een oud interview van 2003 heb ik gelezen dat je heilig in 3-4-3 gelooft. Is dat nog steeds zo? 'We hebben dit seizoen heel aan vallend gespeeld, waarbij de Ajax- filosofie leidend is geweest. Ajax is Ajax, ook bij de zaterdag-senio ren. Of dat echt 3-4-3 is, weet ik niet. Uiteindelijk gaat het altijd om kleine details. Ik hou ervan om een tegenstander een probleem te geven, waar ik al een aantal zetten tegenover heb. Je moet anders denken. De kwaliteit van je spelers bepaalt de uitvoering van hoe jij als trainer wilt spelen. Dus als je geen buitenspelers hebt, hoef je niet meteen 4-4-2 te gaan spelen. Je kunt evengoed met bui tenspelers spelen, alleen gaan ze het op een andere manier invul len. Wij hebben bijvoorbeeld met Sergio Cameron als rechtsbuiten gespeeld, terwijl hij eigenlijk geen rechtsbuiten is. Maar als Dennis Kaars enorm veel diepgang heeft en Sergio een beetje naar binnen komt, dan gebeurt er iets. Zo zijn wij dit seizoen een beetje met een puzzel bezig geweest. Die lijkt nu redelijk compleet en dan kan je ook, omdat die puzzelstukjes redelijk intact blijven, gaan werken aan de ontwikkeling van je team in voetbalopzicht.' Heeft dit team dan genoeg kwaliteit om in de Hoofdklasse mee te draaien om het kampioenschap? 'Moeilijk om te zeggen. DOVO werd vorig jaar met overmacht kampioen in de eerste klasse en heeft zich dit seizoen pas op de laatste dag veilig gespeeld in de Hoofdklasse. Het is geen compe titie waarin je makkelijk de vol gende stap maakt. We verliezen gelukkig niet te veel spelers en er komen een aantal goede jongens met een Ajax-verleden terug. Dus, we zijn verder met de puzzel en gaan er, denk ik, zowel in directe zin als in de breedte op vooruit. Je hebt bij veel verschillende ama teurverenigingen gewerkt. Op welke manier is Ajax anders? 'Dat komt allereerst door de omgeving. Het complex, de faci liteiten, de kleding, het eten, alles is luxe. Maar waar ik het meest aan heb moeten wennen is de manier waarop Ajax benaderd wordt zodra je naar buiten gaat: de verering, maar ook de verket tering, de haat.' Die haat is er zelfs in het zaterdag- seniorenvoetbal? 'Je wilt het niet weten. Met name rondom de wedstrijden. Mannen die je vader kunnen zijn en langs

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 2