DAVID Talenten voor de Toekomst Tekmessa De eerste openbare training van het eerste elftal op 27 juni werd op de Toekomst druk bezocht. Op 2 juli vetrok het gezelschap naar de Lutte voor een trainingsweek. Nog maar net aangesteld als directeur voetbalzaken kwam Marc Overmars op 6 juli naar de Lutte om met een aantal trainers bij te praten. Naam: Abdelmalek El Hasnaoui Geboren: 9 februari 1994 Positie: middenvelder Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2014 Naam: Mitchell Dijks Geboren: 9 februari 1993 Positie: verdediger Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Stefano Denswil Geboren: 7 mei 1993 Positie: verdediger Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Sinan Keskin Geboren: 13 augustus 1994 Positie: middenvelder Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Danzell Gravenberch Geboren: 13 februari 1994 Positie: spits Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Mickey van der Hart Geboren: 13 juni 1994 Positie: doelman Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Melvin Vissers Geboren: 11 februari 1996 Positie: middenvelder Afkomstig: Sparta Rotterdam Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Joël Veltman Geboren: 15 januari 1992 Positie: verdediger Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Queensy Menig Geboren: 19 augustus 1995 Positie: spits/buitenspeler Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Verschillende jeugdspelers tekenden recentelijk hun eerste contract of legden zich langer vast. Naam: Boban Lazic Geboren: 29 januari 1994 Positie: buitenspeler Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2015 Wie zich, geïnspireerd door de naam van onze club, enigszins heeft verdiept in het avontuurlijke leven van de Griekse held Ajax zal wellicht zijn gestuit op een vrouw met de naam Tekmessa. Deze Tekmessa was niets meer en minder dan de vrouw van Ajax, dap perste en sterkste der Grieken die Troje belegerden. Ajax, de aan de zijde van Achilles streed. Ooit had hij haar als krijgsbuit mee gevoerd naar zijn eiland maar de vonk van liefde sloeg over en zij werden, hoewel niet officieel getrouwd, man en vrouw. Ons Ajax is, laten we wel wezen, ook een held die zo zou passen in een Grieks drama waarin de ene keer de tragedie en dan weer de klucht de overhand heeft. Ajax is een fenomeen waar in de loop der 112 jaren velen verliefd op zijn geworden. Maar een vrouw aan de zijde van Ajax, die ontbrak. Voetbal was 112 Ajax-jaren lang vooral jongensgedoe en mannenwerk. Ook in de moderne tijd bleef Ajax iets waar meisjes en vrouwen graag naar keken, van droomden ook, zonder dat daar maar een illusie aan kleefde van waarlijke verbinding. Dat is nu voorbij! Ajax heeft zijn Tekmessa! Er gingen al geruchten, het werd gefluisterd, er werd gespeculeerd maar vanaf dit seizoen is het een feit: Ajax heeft een vrouwenelftal, een meisjeselftal dat op het hoogste niveau competitie gaat spelen. Hoewel de club, behoudend als die vaak is, niet voorop liep in de ontwikkeling, is het er dan eindelijk toch van gekomen. Zo heel veel aandacht heeft het nog niet gekregen maar we kunnen beslist spreken van een historisch moment. Tekmessa zal haar aandacht wel krijgen. Het is voorspelbaar dat zij te maken zal krijgen met de op conformisme gebaseerde argwaan, maar sterker en stimulerender zal het enthousiasme zijn waarmee het nieuwe avontuur wordt aangevangen. Sta er eens bij stil hoeveel meisjes die voetbal in hun hart hebben gesloten dromen en droom den van het kunnen spelen in het mythische rood-witte shirt. Tot voor kort werden hun dromen door de realiteit gefrustreerd. Al is vrouwenvoetbal al jaren de snelst groeiende sport in Nederland, dat Ajax-shirt was verboden terrein. Nu niet meer. Ajax is nu ook werkelijk van de meisjes en van de vrouwen. De op vooroordelen gebaseerde emoties zijn afgeworpen, Ajax heeft zich in de echt verbonden. Het is geen flirt, het is een serieuze zaak. En het geeft het oude Ajax een nieuwe, frisse, eigentijdse, inspirerende glans. Het werd tijd. Welkom vrouwen van Ajax! Welkom Tekmessa!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 12