Van Vanenavond naar Schalenavond Verenigingsleven DD Evenals op de eerdere bijeenkomsten kende ook de ALV van 25 juni veel belangstelling. Allerlei verenigingszaken kwamen aan de orde. Interessant was de rondleiding door de ArenA die al enige tijd 'under construction' is, waarbij de aanwezigen door deskundigen werden geïnformeerd over de stand van zaken, Nog niet zo lang geleden was er een moment dat de redactie van het Clubnieuws aangaf dat het misschien verstandig was niet meer in elk nummer een bijdrage te plaatsen van de evenemen tencommissie. Het ging ten slotte ieder jaar weer om hetzelfde riedeltje. Aan de activiteitenkalender veran derde de laatste jaren niet bovenmatig veel. Dan krijg je telkens vergelijkbare ver halen. Daar is in de afgelopen anderhalf jaar behoorlijk veel verandering in gekomen. Lagen we medio oktober 2010 nog aan het infuus, anderhalf jaar later zijn we aan een aardige inhaalslag bezig. Niet alleen op het gebied van evene menten, maar ook op andere terreinen van de vereniging. Op grond daarvan stelde de redactie in haar laatste redactievergade ring voor om de scope breder te trekken door de inhoud te van gen onder het kopje verenigings zaken. Door deze omzetting kunnen nu ook andere zaken die terugslaan op de vereniging worden besproken. Mini-kampioensschaaltjes U kent vast ook wel de taferelen op het veld na het behalen van een kampioenschap. Feestende spelers die uit handen van de voorzitter bloemen en cham pagne ontvangen. Dit jaar is daar verandering in gekomen. Zowel bij de huldiging van de Ajax Zaterdag I als de Ajax Zaterdag 3 ontvingen de aanvoerders uit handen van de voorzitter een kampioensschaal, bloemen en champagne. De bestuursraad constateerde dat een kampioens- schaal een bijzondere toevoeging is om een kampioenschap luister bij te zetten. En dat bracht de Bestuursraad op het idee om alle spelers van ieder team dat kam pioen wordt, een mini-kampi- oensschaal als aandenken te geven, die met ingang van het komend seizoen de kampioens vaan zal gaan vervangen. Daarmee komt een einde komt aan een jarenlange traditie. Het kampioenschap van alle Ajax zaterdag amateurteams werd aan het einde van het seizoen gevierd met een boottocht. Vanachter het CS ging het over het IJ naar de Oranjesluizen en vandaar naar het eiland Pampus. Aan boord vond een korte ceremonie plaats waarbij de aanvoerders van de vier amateursteams uit handen van de voorzitter de mini-kam pioensschaaltjes voor alle spelers in ontvangst namen. Een geste die door alle aanwezigen enorm op prijs werd gesteld. Andere programmering Vrijdag I5 juni vond op ons sportpark de traditionele Vanen avond plaats, als afsluiting van het seizoen voor de jeugd. Ook hier 2 juni: Boottocht zaterdag-senioren ter ere van de vier 'Schalen'. ontvingen alle kampioenselftallen niet alleen de kampioensvaan, maar werden zij eveneens verrast met de mini-kampioensschaal voor alle spelers. Ook bij de jeugd zal volgend jaar alleen nog de mini-kampioens- schaal worden uitgereikt. Dit heeft tot gevolg dat de naamstelling van de slotavond voor de jeugd veran dert van 'Vanenavond' in 'Schalen avond'. Dat geeft cachet aan de gebeurtenis en vormt tevens een goede aanleiding om de inhoud van de slotavond volgend jaar anders te programmeren. Met ook ruime aandacht voor het uitreiken van de diploma's voor nieuwe leden van de Ajax Aca demy Club en de bekendmaking van het Talent van het jaar. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 11