Ondersteuning maats Ajax Foundation Frank de Boer en zijn selectie waren met Schaal aanwezig bij de finale van Ajax Streetwise op het plein voor de Stopera (Waterlooplein). Stadsdeelteam Oost bleek in de finale te sterk voor hun collega's van Zuid. Natuurlijk wilden de meeste deelnemers, tussen de wedstrijden door, de Schaal vasthouden. verantwoordelijkheid te nemen. De club vindt het van groot belang maatschappelijke projec ten op het gebied van Sport en Gezondheid, Sociale Integratie en Educatie te ondersteunen. Gehandicaptenbeleid Een van de belangrijkste projec ten is het gehandicaptenbeleid en het verbeteren van de toeganke lijkheid van de Amsterdam ArenA voor bezoekers met een beper- king.Voor jong en oud, slecht ziend, in een rolstoel of met een tijdelijk ongemak. Ajax heeft 145 plaatsen in het stadion gereser veerd voor rolstoelgebonden sup porters. Gemiddeld kunnen per wedstrijd 80 rolstoelgebonden supporters en supporters met een visuele beperking plaatsne men op het unieke minder-vali- denplatform van de Amsterdam ArenA. Tevens bevinden zich, tussen de 1e en 2e ring aan de Noord- en Zuidzijde, nog eens in totaal 65 plaatsen voor rolstoel gebonden Ajax-seizoenkaarthou- ders. Ajax Audio Ook is er de service Ajax Audio voor supporters met een visuele beperking. Op het mindervaliden- platform biedt Ajax Audio deze supporters de mogelijkheid om de thuiswedstrijden in het stadion live via de FM-frequentie te vol gen. Daarvoor heeft de club twee Ajax-verslaggevers die vanaf de perstribune live verslag doen van de wedstrijd. De uitzending begint Anne de Jong (links) en Diederick van Zessen op de perstribune namens Ajax Audio op het moment dat de spelers het veld opkomen en eindigt kort na het laatste fluitsignaal. Tijdens de rust is er geen uitzending. Het signaal is alleen in de Amsterdam ArenA te ontvangen. Op de tri bune krijgt de betrokkene een radio te leen, waarmee de wed strijd te beluisteren is.Via de website vergroot de readspeaker de toegankelijkheid voor een ieder die liever luistert dan leest. Visueel gehandicapten maken veelvuldig gebruik van deze read- speaker, die is geïnstalleerd op de site van Ajax, Amsterdam ArenA en de SVA. Dagelijks ontvangt Ajax vele tien tallen wensen en verzoeken van verschillende aard. De Ajax Foundation probeert, namens Ajax, zo veel mogelijk wensen in de pijlers Sport en Gezondheid, Sociale Integratie en Educatie te vervullen. Voor alle wensen en verzoeken en meer informatie, maar ook voor de uitgekomen wensen, ver wijs ik u graag naar de website www.ajaxfoundation.nl Matthijs Slaakweg Bij het 110-jarig bestaan, op 18 maart 2010, is de Ajax Foundation opgericht omdat de club zijn maatschappe lijke verantwoordelijkheid wil nemen en tonen. Onder de Ajax Foundation vallen alle goede doelen die Ajax op maatschappelijk gebied ondersteunt. Ajax streeft ernaar een belang rijke rol te spelen in de samenle ving door de impact en de uit straling van de club te benutten. Op een betrokken, sympathieke en respectvolle manier wil Ajax verbondenheid stimuleren en voetbal- en levensvaardigheden positief beïnvloeden. Ajax is zich ervan bewust een voorbeeldfunctie en leidersrol te hebben en vindt het belangrijk als topclub zijn maatschappelijke Het unieke minder-validenplatvorm in de Amsterdam ArenA 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 9