sterren Zaterdag-seniorenvoetbal Naast de Zaterdag 1 zijn ook de Zaterdag 2, 3 en Veteranen, en daarmee dus onze hele zaterdagafdeling, kampioen van hun afdeling geworden. Daarmee hebben alle teams optimaal gepresteerd. Nog nooit in de clubhistorie heeft de zaterdagafdeling zo prominent aan de weg getimmerd als in dit seizoen. ning.Voor een uitzinnige menigte werd een dankbaar applaus in ontvangst genomen. Tenslotte was er de laatste wedstrijd in de competitie, uit tegen DOVO in Veenendaal. Met een 1-3 over winning werd het ongeslagen kampioenschap bereikt. Dit geeft weer hoop voor het kampioen schap van Nederland voor de Reserve Hoofdklasse, aldus Dolf van Zoest. In navolging van het kampioen schap van de Zaterdag 2 en de Veteranen, was de Zaterdag 3 op dinsdag 8 mei jl. aan de beurt om de bloemen in ontvangst te mogen nemen. Dat gebeurde na een zinderende beslissingswed strijd tegen concurrent FC Breu- kelen. Beide teams waren met evenveel punten (51) bovenaan geëindigd in de reguliere compe titie, waardoor dit slotakkoord noodzakelijk werd. Het recht streekse duel om de titel in de reserve eerste klasse A werd op het neutraal terrein van FC Weesp met 0-1 gewonnen door de Ajacieden. Daarmee was het derde kampioenschap in vier seizoenen een feit. Eerder dit seizoen boekte de zaterdag 3 op Sportpark de Toekomst al een 2-1 zege tegen de Utrechte naren. In Breukelen eindigde de onderlinge confrontatie in een gelijkspel (2-2). Het elftal van trai ner Marco Ruitenbeek werd dit seizoen gepleegd door veel, vaak langdurig geblesseerde spelers. Daardoor is de prestatie dit seizoen nog knapper, aldus correspondent Arjan Duijnker. Nadat vorig seizoen de titel in de laatste wedstrijd tegen de directe concurrent werd verloren, wer den direct plannen gemaakt om de titel te heroveren. De selectie onderging een behoorlijke veran dering. En nu, een jaar later, kun nen we met trots melden dat de Ajax Veteranen weer kampioen zijn geworden. En nog wel onge slagen: 21 wedstrijden gewonnen, 1 gelijk, 118 doelpunten voor en 30 tegen. Niet altijd met oogstre lend voetbal, maar toch kwalita tief zo sterk dat ook slechte wedstrijden werden gewonnen. Kampioen worden is een gewel dig gevoel en het verveelt nooit. Nu even genieten met z'n allen en dan weer hard aan het werk om klaar te zijn voor het komende seizoen, zo laat een trotse trainer Jan Buskermolen ons weten. Samenstelling:Yuri van Eijden Het kwartet is vol gemaakt, zowel de Zaterdag 1, 2, 3 en Vete ranen hebben het seizoen afge sloten met een kampioenschap. De Zaterdag 1 heeft het zich zelf na de winst op Swift in de slotfase van de competitie nog onnodig moeilijk gemaakt. Maar de mannen van Bart Logchies hebben zich op tijd hersteld en in de laatste competitiewedstrijd het kampioenschap binnen gehaald met promotie naar de Hoofdklasse. Klasse mannen! Na het laatste fluitsignaal knalden de kurken, werd de schaal uitgereikt door voorzitter Hennie Henrichs en kreeg de voltallige begeleiding een nat pak. Aangekomen op de Toekomst werden de kampioe nen opgewacht met een leuk deuntje muziek en is het nog lang onrustig geweest... We kunnen stellen dat seizoen 2011-2012 met de Zaterdagsenioren de geschiedenis in zal gaan met het kampioenschap van alle teams als een unicum. Voor de Zaterdag 2 is het seizoen nog niet ten einde. Zij strijden nog mee om het kam pioenschap van Nederland voor de Reserve eerste Klasse. Wij wensen de mannen van Dennis van der Wal veel succes. Iedereen bedankt voor alle belangstelling van het zaterdag-seniorenvoetbal van het afgelopen seizoen. Marjon van Nielen wenst iedereen een prettige vakantie. Tot volgend jaar in de Hoofdklasse. Na het kampioenschap ging de Zaterdag 2 weer over tot de orde van de dag en bleef het win nen in competitie en beker. Ech ter, er werd wel gewonnen, maar steeds zeer moeizaam. In de kwartfinale van de beker werd het elftal verrast door Swift 2. Een week later kon er wat recht gezet worden, in de competitie, en weer tegen Swift. Thuis werd het een gelijkspel. Daarmee bleef de doelstelling om ongeslagen te blijven nog volop aanwezig. Als prachtig tussendoortje was de huldiging op het podium op ArenaPark, een enorme happe-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 8