'Fijn om bij Ajax werkzaam te zijn' D2-trainer Dave Vos: Door op 27 april op de Toekomst, in aanwezigheid van veel schoolkinderen, Jong FC Utrecht in de verlenging met 1-0 te verslaan, werd Jong Ajax winnaar van de KNVB beker voor Beloften. Na de uitreiking van de beker konden het elftal, Gery Vink, John Bosman en de hele begeleiding hun geluk niet meer op. Ajax B1 heeft de finale van de AEGON Future Cup gewon nen. Het team van Orlando Trustfull versloeg op 9 april Manchester United na een spannende penaltyreeks (2-2, 5-3). Uitslagen Zaterdag 7 april: Ajax - Besiktas 4-0 Desportivo Brasil - Manchester United 0-2 FC Barcelona - Bayern München 0-0 AC Milan - Ajax Cape Town 1-2 Besiktas - Desportivo Brasil 0-4 Ajax - Manchester United 1-0 Zondag 8 april: Ajax Cape Town - Bayern München 0-1 AC Milan - FC Barcelona 2-2 Ajax - Desportivo Brasil 0-0 Manchester United - Besiktas 2-1 FC Barcelona - Ajax Cape Town 1-0 FC Bayern München - AC Milan 1-0 Poule A: Ajax 3-7 Manchester United 3-6 Desportivo Brasil 3-4 Besiktas 3-0 Poule B: FC Bayern München 3-7 FC Barcelona 3-5 Ajax Cape Town 3-3 AC Milan 3-1 Maandag 9 april: 1e halve finale Ajax - FC Barcelona 1-1 (Ajax w.n.s) 2e halve finale Manchester United - Bayern München 2-0 7/8 plaats Besiktas - AC Milan 2-1 5/6 plaats Desportivo Brasil - Ajax Cape Town 2-2 (Desportivo w.n.s.) 3/4 plaats FC Barcelona - Bayern München 2-0 Finale Ajax - Manchester United 2-2 (Ajax w.n.s.) Eindstand 1.Ajax 2. Manchester United 3. FC Barcelona 4. Bayern München 5. Desportivo Brasil 6.Ajax Cape Town 7. Besiktas 8.AC Milan Hoe leuk is dat? 'Het is heel leuk. Vooral omdat kinderen op deze leeftijd zich gedragen zoals ze zich voelen. Daarnaast heeft het elftal een goed seizoen gedraaid. In het begin moesten sommige spelers wel even wennen aan de ruimte op het veld, omdat ze het sei zoen ervoor nog op een klein veld speelden. Maar, ze hebben dat goed opgepakt.' Hoe verlopen de trainingen? 'De trainingsmethodiek is behoorlijk uniek. Wij trainen bijvoorbeeld veel samen met de Dl, onder het toeziend oog van de coördinator Michel Hordijk. Niet het resultaat maar de ontwikkeling van het individu staat voorop. Dat houdt in dat we bijvoorbeeld drie weken specifiek trainen op aannames, en dan weer op dribbelen. Alles is gestructureerd en gericht op voetbal. We trainen bijvoorbeeld ook in kleine groepjes om elkaar beter te maken. Bovendien is het heel fijn om bij een club als Ajax werkzaam te zijn. Alles is moge lijk. Werken met de beste spelers en het beste materiaal is natuur lijk een voorrecht.' Wanneer zie je het verschil? We speelden laatst bijvoorbeeld een mini-toernooi bij AZ tegen Heerenveen,AZ en ADO Den Haag. We wonnen van alle drie op eenvoudige wijze. Dan zie je dat we ten opzichte van een aantal BVO's behoorlijk ver zijn in de ontwikkeling. Rob Stol Dave, gefeliciteerd met het behalen van het kampioenschap! Hoe ben je bij Ajax beland? 'Via AZ, waar ik stage liep, en mijn werkzaamheden bij de KNVB, kon ik stage lopen bij Ajax. Zelf speelde ik bij de zaterdagsenioren van Ajax. Ik had inmiddels mijn Trainer Coach 1 Jeugd gehaald en had goed contact met de toen malige trainer van de A2, Gery Vink. Hij heeft ervoor gezorgd dat mijn stage met een jaar werd verlengd en daarin assisteer ik Yannis Anastasiou bij de B2. Toen bekend werd dat Heini Otto ging stoppen als trainer, heb ik gesolliciteerd. Na wat gesprek ken met Wim Jonk en Dennis Bergkamp werd ik aangenomen als jeugdtrainer van de onder bouw en kreeg ik de D2, speler tjes onder 12 jaar.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 5