HET AJAX-GEVOEL VAN..? Van de redactie V Grolsch Veste Na het succes in de NextGen Series sloot de Al op 12 mei de competitie in stijl af door bij De Graafschap met 1-2 te winnen, goed genoeg voor de landstitel. De wedstrijd verliep wat moeizaam, maar het feest na afloop was er niet minder om. Een flinke aanhang liet zich horen en zien toen de titel een feit was. Hoe is het toch mogelijk dat de vele strubbelingen binnen en buiten de club de afgelopen jaren de successen op het veld niet in de weg staan? Na de derde ster van vorig jaar is de landstitel van dit jaar al weer de eerste op weg naar de vierde ster. Nog maar negen te gaan... Dit seizoen is trouwens helemaal feest. Dat de jeugd zich mani festeert met kampioenschappen en landstitels, is niet ongewoon. Minder verwend waren we voorheen bij het zaterdag-seniorenvoet bal. Maar dat alle vier de elftallen dit jaar kampioen zijn geworden, met na drie seizoen promotie van de Zaterdag 1 naar de Hoofd klasse, is ongekend en uniek tegelijk in onze toch al rijke historie. Al dit succes en nog veel meer is terug te vinden in dit eerste kleur rijke 'nieuwe' Ajax Clubnieuws, de 50ste editie sinds de herstart in januari 2004. Voortaan zal het blad structureel uit 12 pagina's bestaan en 7 keer per kalenderjaar verschijnen, waardoor meer onderwerpen belicht kunnen worden die voorheen door ruimtegebrek niet of nauwelijks aan bod kwamen. Vanaf nu moet de redactie het doen zonder onze 'nestor' Jaap Eller- broek (bedankt voor alles, Jaap!) en, voorlopig, columnist Klaas Vos. We verwelkomen daarentegen Jan Buskermolen als nieuw lid van de redactie, en Matthijs Slaakweg namens de Ajax Foundation en colum nist Menno Pot, als vaste medewerkers bij het Ajax Clubnieuws. Tijn Middendorp Ochtendmist boven het weiland Hangt om mij heen en traag Loop ik met in het hoofd de vraag Of vandaag een hert mijn kant Zal kiezen weer verdwijnen zal Wanneer geroffel van een specht Met dode takken in gevecht Mj doet verlangen naar de bal Ontdaan van wandelschoenen Ga ik als heer vermomd de Veste Binnen lang verwachte gift Van kjken naar mijn kampioenen Die geduld ten langen leste Beloond zagen door dieptedrift Huisdichter Cornelis 30 april 2012 Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajaxl: Piet van der Kuil 79 jaar 28 -8-1955 (NOAD - Ajax) 4-6-1959 (Sparta - Ajax) Totaal officiële duels goals: 131 duels 59 doelpunten 'Het begin van dit seizoen was niet goed, maar later is het stukken beter gegaan met het eerste elftal. Het Ajax-gevoel is weer hele maal terug bij mij en bij de oud-spelers om me heen als we in de ArenA toekijken. Het is weer geweldig om op de tribune te zitten. Iedereen vindt het fijn om over Ajax te praten. Het heeft er lang aan ontbroken, maar Ajax speelt weer zoals Ajax hoort te spelen. Bal in de ploeg houden, de tegenstander niet aan de bal laten komen, conditioneel uitputten en dan toeslaan. Wie de bal niet heeft, kan niet scoren. Frank de Boer heeft ook het verrassings element teruggebracht. De verdedigers komen weer op. Zo heeft Ajax ook kunnen toeslaan in de slotfase van de competitie; ook omdat AZ, PSV en FC Twente meer en meer achteruit gingen voet ballen. Ajax heeft toch heel veel punten achter gestaan. Frank de Boer verdient een verschrikkelijk groot compliment voor de manier waarop hij, onder moeilijke omstandigheden, de rust heeft bewaard. Mensen vergissen zich in hoe moeilijk dat is. Ik begrijp het niet als mensen zeggen dat Ajax 'met geluk kampioen is geworden'. Zoiets stoort me. Je moet wel de realiteit voor ogen durven zien en eerlijk zijn. Ik hoop dat het zo goed blijft gaan. Frankie moet blijven. Van mij mag hij een contract voor het leven tekenen. Dat geeft ook uitstraling en rust in de club. De Boer is een rustige vent; iemand die niet schreeuwt of blèrt. Hij heeft bovendien goede oud-voetballers om zich heen, bepaald geen koe kenbakkers. Als Ajax zo doorgaat worden ze volgend jaar weer kampioen. Daar durf ik wel een weddenschap op af te sluiten.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 4