VAN OO VOORZITTER Trots Een dag na het kampioenschap werd het feest nog eens dunnetjes overgedaan op het ArenaPark. Voor zo'n slordige 50.000 aanwezigen werd het een ware happening. Tot slot gingen spelers, staf en genodigden naar een discotheek in Amsterdam om in een bruisende omgeving het feest passend af te sluiten. Na de laatste ledenvergadering van 20 maart jl., is er veel gebeurd. Allereerst hebben wij met de commissarissen overeenstemming bereikt over de terugtreding per 13 april, waarmee de turbulente periode, die in november 2011 begon, is afgesloten. Daarna is er gewerkt aan de voordracht voor een nieuwe Raad van Commis sarissen. Op 3 mei jl. is de vergadering van aandeelhouders uitge schreven die op 14 juni a.s. zal plaatsvinden. De voordracht heeft de steun van de drie grootaandeelhouders. In de drie kandidaten, Hans Wijers, Leo van Wijk en Theo van Duivenbode, hebben wij alle vertrouwen dat Ajax met deze toezichthouders de noodzake lijke stappen voorwaarts kan maken. Naast deze bestuurlijke voortgang, hebben de afgelopen weken vooral in het teken gestaan van de prestaties van onze elftallen. Naast de in het oog springende prestaties van de jeugd en de kam pioenselftallen, was het 31e landskampioenschap van ons 1e elftal op 2 mei in onze ArenA natuurlijk een nieuw hoogtepunt in de historie van onze club. In een jaar waar onze club te vaak negatief in het nieuws was, bleef trainer Frank de Boer rustig, ook op het moment dat een kampioenschap ver weg leek. Na een indrukwek kende inhaalrace met veertien overwinningen op rij, werd het kampioenschap binnengehaald, een prestatie van formaat, die bij alle voetballiefhebbers in Nederland groot respect heeft afge dwongen, en ons Ajacieden een bijzonder warm gevoel van trots geeft. Voor de amateurtak van onze club is het seizoen 2011-2012 ook een bijzonder jaar. Met het kampioenschap van de Zaterdag 1 op 12 mei promoveerden zij naar de Hoofdklasse van het zaterdag voetbal. Dit betekende tevens dat voor het eerst in de historie van onze club alle vier seniorenelftallen in een seizoen kampioen zijn geworden. Een uniek moment om te koesteren, omdat bij een voetbalclub, waar het voetbal primair centraal staat, dit zelden voorkomt. Samenvattend kunnen wij met trots terugkijken op alle sportieve prestaties van onze club in het seizoen 2011-2012 en zien u graag op 25 juni a.s. bij de eerstvolgende algemene ledenvergadering, waar wij u verder over de ontwikkelingen binnen de club zullen informeren. Hennie Henrichs, Voorzitter club, geef je iedereen een hand. Hoe vaak je elkaar ook tegen komt. Nog eentje: een echte Aja- cied komt altijd op tijd. Afspraak is afspraak. Het leven met Ajax gaat verder dan alleen voetbal.' Wat is voor u het ware Ajax-gevoel? 'Ajax wordt vaak omschreven als een kille en koude club, maar daar herken ik helemaal niks in. Zoals de leden bij de club met elkaar omgaan, dat is juist heel warm. We durven elkaar de waar heid te vertellen, maar iedereen deelt de liefde voor de club. Zo is het altijd geweest. Nu is de Toekomst het kloppende hart van Ajax. Het eerste elftal voetbalt in de ArenA omdat het een groot en mooi stadion is. Maar de echte clubmensen kom je vooral op de Toekomst tegen. Qua sfeer doet het denken aan de Meer en Voor land van vroeger. Bobby Haarms heeft het ooit prachtig omschre ven. Bobby zei dat wanneer je het Ajax-complex betreedt, de heilige geest over je komt. Zo heb ik het zelf ook altijd ervaren.' In het voorwoord van uw boek schrijft David Endt dat het diepste wezen van Ajax, ondanks de veran derende tijdsgeest, nooit echt is veranderd. Herkent u dat? 'Zeker. Er is veel veranderd in de voetballerij en in de samenleving, maar de verbondenheid tussen de clubleden van Ajax is altijd gebleven. En zal altijd blijven bestaan. Dat merk je heel sterk tijdens de avonden met de Bord jesclub. Al die oudgedienden bij elkaar, met de 94-jarige Wim Schoevaart als prachtig voor beeld. Die bijeenkomsten zijn de bevestiging dat clubliefde bij Ajax zeer sterk aanwezig is. Deze club laat je nooit meer los. Ik doe dit vrijwilligerswerk al meer dan veertig jaar en ben nog steeds niet uitgeschreven over Ajax. Dat zegt genoeg.' Simon Zwartkruis Verslaggever Voetbal International

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 3