'Ajax is een levensstijl' Eindredacteur Tijn Middendorp: AJAX CLUBNIEUWS INHOUD Met veel vuurwerk begon de huldiging van het eerste elftal in de ArenA. Spelers en supporters konden hun geluk niet op. Schijnwerpers, een rood gekleurde boarding en veel lichtjes op de tribunes zorgden bij menigeen voor kippenvel. Ook bij de spelers, die hun blijdschap zeker niet onder stoelen of banken staken. 9e Jaargang nummer 3 mei/juni 2012 2 Tijn Middendorp: 'Ajax is een levensstijl' 3 Van de voorzitter 4 Van de redactie Gedicht Het Ajax- gevoel van..? 5 Dave Vos: 'Fijn om bij Ajax werkzaam te zijn' AEGON Future Cup 2012 6 Erelijst Kampioenen 8 Zaterdag-seniorenvoetbal 9 Ajax Foundation 10 Column Menno Pot Wie is wie? 11 Evenementencommissie 12 Contracten Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Hennie Hen- richs, Ronald Jonges, Marjon van Nielen, Menno Pot, Wim Schoevaart, Matthijs Slaakweg, Rob Stol, Klaas Vos, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk a.i. Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl twitter.com/AFCAjax facebook.com\AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax Het eerste 'Clubnieuws der Amsterdamsche Football Club Ajax' verscheen op 3 december 1916. Na diverse gedaanteverwisselingen is het uitgegroeid tot het hui dige Ajax Clubnieuws. De rode draad door de geschie denis van het ledenblad is de familie Middendorp. Vader Tinus droeg het stokje over aan zoon Tijn (66), die al sinds 1967 bij het cluborgaan betrokken is. In de vijftigste editie van Ajax Clubnieuws wordt de eindredacteur en lid van verdienste nu eens zelf aan een interview onder worpen. Hoe bent u met het Ajax-virus in aanraking gekomen 'Dat ging van vader op zoon. Zo gaat dat heel vaak bij Ajax. Mijn vader Tinus is zijn hele leven actief geweest binnen de club, onder andere als hoofdredacteur van het Clubnieuws. Maar hij deed nog veel meer: van het bezoeken van zieke clubleden tot het spelen van Sinterklaas, 25 jaar lang. Tot zijn grote trots is hij benoemd tot erelid van Ajax. Enkele jaren daarna is mijn vader overleden, in 1989. Ikzelf kom vanaf mijn vierde bij Ajax. In 1967 ben ik buitengewoon lid gewor den, twee jaar later werd ik wer kend lid. Toen ging ik mijn vader helpen bij het Clubnieuws. Ik wilde altijd sportjournalist wor den en ben op aanraden van mijn vader gaan praten met Barend Schilperoort, toentertijd een bekende sportverslaggever van het Algemeen Handelsblad. Hij had twee tips: ik moest nooit gaan trouwen en niet op geld belust zijn. Want beide aspecten pasten volgens hem niet bij het vak van sportjournalist. Toch ben ik tijdens mijn militaire diensttijd een cursus journalistiek gaan volgen bij de LOI. Uiteindelijk ben ik ander werk gaan doen, in de luchtvracht op Schiphol. Daarnaast ben ik interviews gaan maken voor het Clubnieuws van Ajax. Dat zijn er inmiddels meer dan tweehonderd. Veertig daarvan heb ik gebundeld in mijn boek Puur Ajax.' U interviewt meestal clubmensen achter de schermen, maar voor één topspeler heeft u in Puur Ajax een uitzondering gemaakt: Frank Rijkaard. Met welke reden? 'Rijkaard was samen met Wim Kieft de allereerste speler die zijn middelbare school verliet om zijn schoolopleiding bij de studie begeleiders van Ajax te voltooien. Frank was toen een jaar of zes tien. Ik vond zijn keuze bijzonder én het was een goede gelegenheid om de studiebegeleiding bij Ajax voor het voetlicht te halen. Dat laatste past perfect in de functie die het Clubnieuws hoort te heb ben: daarin gaat het om de club leden die minder bekend maar ontzettend belangrijk zijn voor Ajax. De mensen achter de bar, in het ballenhok, noem maar op. Die zijn onmisbaar voor iedere voetbalclub. Dus ook bij Ajax.' Wat zijn uw ambities met het Club nieuws? 'We zullen blijven berichten over de echte clubmensen. En over mooie initiatieven zoals de Ajax Foundation die bijvoorbeeld ont plooit. Er wordt al genoeg nega tiefs over Ajax geschreven, daar doen wij niet aan mee. Dit is een blad voor en door de leden. We zullen vaker gaan verschijnen, zeven keer in plaats van zes keer, en het blad wordt ook wat dikker. Zo lang het kan, blijf ik dit met ziel en zaligheid doen. Tsja, je doet alles voor je club. Dat is mijn enige motivatie.' Het Clubnieuws blijft weg van de waan van de dag. Hoe moeilijk was dat tijdens de bestuurlijke machts strijd van afgelopen jaar? 'Dat was voor iedereen binnen de club een vervelende periode. Het is nooit rustig geweest bij Ajax, dat hoort ook een beetje bij deze club, maar het laatste seizoen was het heel extreem. Samen met de andere redactieleden kozen we bewust voor wat neutrale perso nen in het blad. Het is niet onze taak om stelling te nemen. Ik hoop dat we het ergste gehad hebben, want ik heb er letterlijk slapeloze nachten van gehad. Al dat gedoe deed geen recht aan de mensen die dag en nacht op een positieve manier met Ajax bezig zijn. En dat is nog steeds de overgrote meerderheid.' Hoe zou u een echte Ajacied omschrijven? 'Een echte Ajacied gedraagt zich. Elk jaar hebben we bijvoorbeeld een bijeenkomst met de nieuwe leden. Die worden geïnformeerd over de normen en waarden van Ajax. Dat vind ik een goede zaak. Ajax is een levensstijl. Een voor beeld: als je binnenkomt bij de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 2