DAVID Talenten voor de Toekomst Koningspenalty Op 12 mei vond voor de zestiende keer het Jany van der Veen toernooi plaats voor D- en E-pupillen. Lief en leed vond bij de wedstrijden plaats. De Ajax Dl was zeer succesvol door als eerste te eindigen. Onze E1 verloor de troostfinale en eindige als vierde. Daar werd de E-jeugd van Feyenoord de winnaar. Verschillende jeugdspelers tekenden recentelijk hun eerst contract of legden zich langer vast. Zoals onder meer in willekeurige volgorde: Naam: Robert van Koesveld Geboren: 24-01-1995 Positie: verdediger Afkomstig: sc Heerenveen Contract: t/m 30 juni 2015 Naam: Gino van Kessel Geboren: 09-05-l993 Positie: spits (jeugdinternational) Afkomstig:AZ Contract: t/m 30 juni 20l4 Naam: Djavan Anderson Geboren: 2l-04-l995 Positie: verdediger (jeugdinternational) Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: t/m 30 juni 20l5 Naam: Elton-Ofoi Acolatse Geboren: 25-07-1995 Positie: buitenspeler (jeugdinternational) Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: t/m 30 juli 20l5 Naam: Mike Busse Geboren: 09-02-l993 Positie: verdediger Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: t/m 30 juni 20l3 Naam: Xandro Schenk Geboren: 28-04-1993 Positie: verdediger Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: t/m 30 juni 20l4 Naam: Fabian Sporkslede Geboren: 03-08-l993 Positie: middenvelder Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contact: verlengd t/m 30 juni 20l5 Naam: Dico Koppers Geboren: 3l-0l-l992 Positie: verdediger Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: verlengd t/m 30 juni 2015 Naam:Tom Noordhoff Geboren: l9-07-l995 Positie: verdediger Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: t/m 30 juni 20l5 Naam: Peter Leeuwenburgh Geboren: 23-03-l994 Positie: doelman Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: t/m 30 juni 20l5 De vertaling van penalty is straf. Daar zit logica achter. De partij die een penalty veroorzaakt, krijgt straf. Een strafschop tegen. Helder. Maar voor de nemer is het niet zelden ook een straf. We kunnen dus spreken van een dubbele straf! 28 april 2012. Een cruciale wedstrijd in de eredivisie en met name in de wedloop van Ajax naar de 31e landstitel. FC Twente - Ajax. 29e minuut. Keeper Mihaylov ramt onze Gregory tegen het gras. Liesveld, arbiter, fluit: strafschop, penalty. Straf voor FC Twente op het kantelpunt in de wedstrijd, nee in de hele competitie. Zeker wanneer je meent te weten dat een strafschop een doelpunt op levert, op móet leveren. Want zo is het. Dat maakt de straf zo dubbel. De nemer mag niet falen. Wie straft zichzelf door de straf schop te gaan nemen. Er is veel tijd, nog. Protesten van Twentena ren, loeiend publiek, Gregory die naast het doel door onze fysio wordt opgekalefaterd. Niet Siem maar Theo plukt de bal uit het gras en plant hem in het rondje krijt. Twee buigingen. Er is druk. Theo, vorig jaar zoon van Twente. Gaat hij het doen? Juist hij? Ja. Hij neemt de straf op zich. De keeper die rood moest krijgen staat er nog. Dat onrecht maakt dat de gestrafte vrijer in het aanstaande moment staat dan de straf fer, Theo. De wereld vernauwt zich voor de man die de straf moet gaan uitvoeren. Wie loopt daar in de weg? Een oud clubgenoot tracht de geest van de nemer uit balans te brengen: 'Linkerhoek', Theo.' 'Linkerhoek', bevestigt Theo zonder op of om te kijken. Absolute concentratie. Hij neemt waar en maar sluit zich af. Kabaal zwelt aan tot orkaankracht. Omhult de nemer. Hij en de keeper. Twee mannen die elkaar kennen. De een weet van de ander dat hij weet van de ander en de een. Diabolisch labyrint van gedachten. De orkaan wordt een fluitende cycloon die door het stadion tolt. Overtreffende hellefluit. Hoe zwaar moet deze straf zijn? De con centratie, de kracht die nodig is om de gierende cycloon buiten te sluiten, tekent een grimas opTheo's gezicht. Gevangene van het moment. De oorverdovingen die bal op het rondje krijt. Het schot. Rechterhoek, zonder opkijken. Doelpunt. De opgekropte spanning en concentratie daveren nog door en staat blijdschap in de weg. De grimas is er nog steeds, al hangen ploegmaats jubelend aan je schouder, je nek. Alleen een echte koning bezwijkt niet. Alleen een koning kan de wreedheid van straf uitvoeren en ondergaan. Een koningspenalty. Kampioen. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 12