'Doe mee als je voor Ajax bent' Evenementencommissie Handreiken en omarmen Uit alle macht wordt gepro beerd om het verenigings leven via bestaande en nieuwe impulsen te stimuleren. Er begint schoorvoetend beweging te ont staan onder de leden. Maar we zijn er nog lang niet. De recent gehouden activiteiten werden behoorlijk goed bezocht, maar er ontbreken nog steeds teveel leden. Het credo voor de komende tijd is dan ook: 'Doe mee als je voor Ajax bent.' In de afgelopen periode hebben er weer een aantal evenementen plaats gevonden. Begin februari vond bij Ajax - FC Utrecht de reünie plaats. Het lukte Thijs Lin deman om voor de tweede keer ruim 150 oud-spelers bij elkaar te brengen. Ondanks de verloren wedstrijd beleefden de reünisten onderling een geweldige middag. Begin maart was er de ouder avond. De naam doet anders vermoeden, maar die staat voor een gezellige zaterdagavond waar ouders van jeugdspelers, techni sche- en medische staf, en een aantal vrijwilligers elkaar ont moeten in een totaal andere ambiance. De opkomst was groot en de organisatie kon terugzien op een geslaagde avond. Door een combinatie van factoren waren we in staat de verjaardag van de vereniging op een geheel nieuwe manier te vieren. De verjaardag was dit keer op een zondag waarop ons vlaggenschip om 12.30 uur een uitwedstrijd tegen ADO Den Haag moest spelen. Die combinatie bracht de commissie op het idee om een verjaardagsbrunch te organi seren. Afgaande op alle reacties, voor- en achteraf, kan worden geconcludeerd dat we op een zeer geslaagde viering van de verjaardag van onze vereniging kunnen terugkijken. De bestuursraad wil het aantal contactmomenten met de leden verhogen. Om die reden is onder meer besloten het aantal leden vergaderingen te verhogen van één naar vier keer per jaar. Dit jaar staat er een ledenvergadering gepland op 25 juni, eind septem ber en eind december. Op de eerste ledenvergadering van 20 maart waren 157 van de 740 leden present die de vereniging telt. Een bemoedigende opkomst, maar we hopen op een hogere opkomst bij de volgende vergade ringen. Juist hier geldt: 'Kom als je voor Ajax bent'. Iedere vergade ring staan er andere thema's op de rol. Afgelopen keer was er een presentatie van het technisch hart over de visie Cruijff. De komende vergadering komt de opening van het nieuwe hoofdgebouw in de ArenA aan de orde en de implica ties die dat met zich meebrengt voor de leden. De impulsen die worden gegeven, blijken leden te inspireren. Er komen nu reacties bij mij binnen van leden met concrete ideeën. Hoe meer, hoe beter. Want de evenementencommissie wil toe naar een goed gevulde activitei tenkalender met evenementen voor ieder wat wils. Jan Buskermolen Ooit was Amsterdam anders. Ooit was Amsterdam in vieren gedeeld door de vier grote voetbalclubs van de stad. Ajax, dat was Oost, en voor wie niet uit Oost kwam, was Oost een ander gebied. Anders in elk geval. En zo was het met West, Zuid en zeker ook Noord. Amsterdams in hun eigen sfeer. En met hun eigen clubs. Zuid, dat was Blauw Wit. DWS, dat was West. En De Volewijckers stond voor Noord. Ooit was zo anders dat je op één zondagmiddag in het Olympisch Stadion twee derby's achtereen had. Om één uur Blauw Wit - De Volewijckers, en twee uur later begon DWS - Ajax. Twee wedstrijden voor één prijs! Zo anders was Amsterdam. Dat was ooit. Waren het mooie tijden? Natuurlijk. Maar dat zijn deze tijden ook. En ooit is het heden weer ooit. Amsterdam is anders geworden. Geen vier clubs meer die derby's tegen elkaar spelen. En Ajax uit Oost is Ajax van heel Amsterdam geworden. Ajax uit Amsterdam, een internationaal fenomeen. Anders in deze ook mooie tijden is dat je als Amsterdammer niet vanzelfsprekend voor Ajax bent. Omdat kinderen van de laatste generaties Amsterdammers alle mogelijkheden hebben om voor Galatasaray, Manchester United, Barcelona, Milan of Fenerbah?e te zijn. En, anders dan ooit, is het niet vanzelfsprekend dat kinderen naar het stadion gaan. Die natuurlijke gang is er niet. Maar het zijn wel allemaal Amsterdammers. Dus, anders dan ooit, moet Ajax naar de mensen toe. Om ze te laten zien dat Ajax er is, zich bereikbaar, aanraakbaar maakt. Dat gebeurt ook. Wekelijks zie ik de brandende fascinatie in de ogen van talloze Amsterdammers. Jonge Amster dammertjes. Op scholen. Ze zijn blij verrast dat het grote onbereik baar geachte fenomeen, dat zo onbereikbaar leek naar hen toe is gekomen. Ik zie de vonkjes in hun ogen, de grote lach. Ik zie ze van blijheid springen. Ik hoor ze wild en enthousiast schreeuwen. Ajax komt naar ze toe, reikt ze een hand. Ajax omarmt ze. Zij omarmen Ajax. Die nieuwe Amsterdammers in hun eigen mooie tijden. Die ooit ooit zullen zijn. StreetWise is de naam van het handreiken en het omarmen. Het is mooi om wekelijks op een andere plek in Amsterdam te zijn en te zien hoe de magie zich voltrekt. Hoe Ajax zich open stelt, een boodschap van goede raad verkon digt, de Amsterdammertjes de kracht van eenheid, sportiviteit, saamhorigheid en respect laat zien en horen. Met z'n allen, zo ver schillend in het Amsterdammer-zijn, samen. Mooie tijden. Net als bij de dubbele derby's van ooit. AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 8