Hoe is het met? er bij de Vete ag. Bij Ajax - Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajaxl: Dick Schoenaker 59 jaar Ajax - De Graafschap 1-0 (22-8-1976) PSV - Ajax 4-0 (2-6-1985) Totaal officiële duels goals: 348 duels 104 doelpunten 'Ik ben Ajacied geworden door het aantal jaren dat ik hier heb gespeeld. Ik ben ook altijd betrokken gebleven bij de club, ben inmiddels zo'n dertig jaar lid. Dik twaalf jaar als lid van de ledenraad, bestuurslid van Lucky Ajax en nu in de bestuursraad. Komend sei zoen wordt mijn tiende seizoen als leider van Jong Ajax. In die laat ste rol vind ik het vooral leuk de naam van Ajax uit te dragen. Het gaat om de uitstraling naar buiten toe. Positieve clubpromotie. Bij Ajax heb ik geleerd om te winnen. Hoe ik leerde winnen? Je werd soms heel hard aangepakt, mocht nooit verslappen. We wilden toen het publiek elke wedstrijd vermaken en veel scoren; we wilden graag naar honderd goals in een seizoen. Spelers corrigeren elkaar nu min der. Ook omdat het elftal jonger is. Het is nu ook een andere tijd. Maar historie moet je niet laten glippen. Wat dat betreft houd ik van tradities zoals de Bordjesclub, de reünie voor oud-spelers en Lucky Ajax, uniek als club voor oud-spelers. Ajax is een van de weinige clubs die dit heeft. We moeten ook voor de toekomst oud-spelers in zicht houden. Ook als deze naar het buitenland gaan bijvoorbeeld. Oud-spelers hebben de club toch gemaakt. De onderlinge samenwerking in de bestuursraad is goed. Na alle perikelen willen wij het graag weer over voetbal hebben. Er moet, ook rond het bestuur, weer rust komen. Onder meer na de over gang van de Meer naar de ArenA is er veel veranderd. Door de NV is het wat zakelijker geworden; als bestuursraad willen wij er weer vooral een voetbalclub van maken. Het is daarbij belangrijk dat je aanwezig bent bij de club. Je moet zicht- en aanspreekbaar zijn. Openheid. Alles wat bij het eerste elftal gebeurd is bepalend. Als het eerste presteert zorgt dat voor een boost naar buiten. Dat besef moet iedereen hebben.' Ronald Jonges WIE IS WIE? Naam: Paula Heersping Leeftijd: 58 jaar Beroep: Manager spelershome Bij Ajax: 1986 - 1989 parttime, vanaf 1995 fulltime Hoe ben je bij Ajax terechtgekomenVia Jon (Joan) Dalmulder, mijn schoonzus. Zij werkte toentertijd samen met 'Tante' Sien van Spellen. Wat zijn sinds die tijd de grootste veranderingen geweest? Natuurlijk de verhuizing naar de ArenA en daarmee een verdere professio nalisering, ook in het spelerhome en de sportvoeding. Zoals? Elke dag ontbijtbuffet en warme lunch. In De Meer bestond de lunch uit soep met een broodje en op wedstrijddagen een sport- maaltijd bestaande uit een broodje biefstuk of kip met pasta. Tegen woordig krijgt de selectie en staf een toegesneden sportmaaltijd voorgeschoteld met warme pastas na de wedstrijd, ook voor in de bus tijdens de terugreis. Behalve in de ArenA is er sinds 2009 ook een spelershome op de Toe komst. Ja, we werken op twee locaties: de dag voor de wedstrijd en op de wedstrijddag in de ArenA, de overige dagen op de Toekomst. Daar voelen we ons meer betrokken bij het voetbal en lijkt het een beetje op het vroegere De Meer-gevoel. Wat schaft de pot? Pasta, rijst maar ook aardappelen, groente en vlees, met altijd één warm gerecht. We bereiden alles zelf. Het is ook wel een beetje wat de pot schaft, al houden we wel rekening met spelers die bepaalde dingen niet lusten of mogen. Wie doet de boodschappen?Alles wordt dagelijks vers op bestelling geleverd door de bakker, slager en supermarkt die al twintig jaar leveren. Ook wordt er een deel 'niet-verse' producten door de groothandel geleverd. Wat moeten we echt van je werk weten? De filosofie achter het spe lershome! Het spelershome is een huiskamer van de spelers waar zij helemaal zichzelf kunnen zijn, zoveel mogelijk afgeschermd van de buitenwereld. Geen toegang voor vreemden. Alles wat besproken wordt, blijft binnenskamers. 'Zwijgplicht' staat bij ons hoog in het vaandel. Samen met Els, Marja, Nelly en José zorgen wij voor 'onze jongens'. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 12 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 7