Zaterdag-seniorenvoetbal De Zaterdag 1, ons vlaggen schip van de zaterdagafde ling, ligt volgens algemeen secreta ris Marjon van Nielen op koers om de doelstelling: promotie naar de Hoofdklasse, te gaan realiseren. Op 7 april is de inhaalwedstrijd uit tegen VVZ '49 gespeeld, en bij winst hebben we de 2e periode titel. Veel belangrijker is misschien wel de wedstrijd op 31 maart, uit tegen mede titelkandidaat Swift. Deze zes punten wedstrijd (met 0-3 gewonnen, red.) is cruciaal voor nog een stap dichter bij het kampioenschap. Hiervan hebben we al een mooi voor proefje gehad met het schitterende kam pioenschap van ons 2e team onder begeleiding van Dennis van der Wal, André Stuyf en Dolf van Soest. Spelers en begeleiding, nogmaals van harte gefeliciteerd. Inmiddels heeft de Zaterdag 1 ook de volle drie punten mee naar huis genomen bij een uitwedstrijd. Of dit nou is gekomen door de belangstelling van bestuursraadlid Tonnie Bruin Slot laten we in het midden. De belangstelling van de nieuwe bestuursraad wordt als zeer positief ervaren bij de zater dag afdeling. Met alles in eigen hand kan het een mooie afsluiting van het seizoen gaan worden voor het zaterdag-seniorenvoetbal. Nadat de Zaterdag 2 twee jaar met het degradatiespook wor stelde, bleef het team van trainer Dennis van der Wal, dankzij de Zaterdag 3, uitkomen in de reserve Hoofdklasse A. Met volle energie en een vernieuwde aanpak begonnen we aan dit seizoen.Vanaf de start konden wij constateren dat deze aanpak zijn vruchten wel eens zou kun nen afwerpen. Aantrekkelijk spel en veel plezier straalden van de groep en de begeleiding af. Zij zorgden ervoor dat er wel eens wat moois zou kunnen ontstaan. Halverwege was het winterkam pioenschap al binnen en met de winst van twee cruciale wedstrij den kon het eigenlijk niet meer mis gaan. Kampioen! En zo geschiedde. Op 17 maart konden we, na de winst op de Toekomst tegen Montfoort 2, met 13 punten voorsprong op de 'con currentie' en dus onbereikbaar voor de rest, ongeslagen de kam- pioensvlag hijsen. Uiteraard willen we ook ongeslagen de competitie beëindigen. Maar, het is nog niet afgelopen. Ook in de bekerreeks doen wij ook nog volop mee en we gaan spelen om het kampioen schap van Nederland, aldus een zeer opgewekte correspondent Dolf van Zoest. Het Zaterdag 3 van trainer Marco Ruitenbeek strijdt als van ouds om de titel in de reserve eerste klasse A en ligt op titel- koers. Dit jaar is het een recht streeks gevecht met FC Breuke- len, dat samen met Ajax een flink gat heeft geslagen naar de rest van de teams. In de tweede sei zoenshelft heeft ons team bijzon der effectief spel laten zien en werden zo goed als alle wedstrij den omgezet in drie punten. Ook tegen de directe concurrent werd op sportpark de Toekomst gewonnen. Mede daardoor staat de ploeg al geruime tijd bovenaan in de competitie. Op het moment van schrijven, eind maart, staan er nog vier competitieduels op het programma en betreft de voor sprong drie punten. Het is dus reuze spannend en zeker gezien het grote aantal blessures waar het team door wordt geplaagd, is het kampioenschap weliswaar in zicht maar nog geen feit. Er zal dus nog flink aan getrokken moeten worden voordat aan het eind van het seizoen met de kam pioensboot door de Amster damse grachten te kunnen varen. Gelukkig zijn er de komende periode ook een aantal vrije weekenden. Daardoor krijgen de geblesseerde spelers de kans om terug te keren en kan de laat ste stap naar het kampioenschap worden gemaakt, aldus corres pondent Arjan Duijnker. Trainer/coach Jan Buskermolen vindt dat de eerste wedstrijden van de Veteranen na de winter stop zich kenmerkten door wisselvalligheid. Maar er werd wel gewonnen. In de wedstrijden erna werd het spel steeds beter, met als hoogtepunt een 0-13 uitover- winning tegen CSW. Inmiddels nadert het einde van de competitie, ligt de ploeg op titelkoers, maar de directe con current ZOB blijft wel hardnekkig volgen zodat, net als vorig jaar, de strijd mogelijk in de onderlinge confrontatie zal worden beslist. Samenstelling: Yuri van Eijden AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 12 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 5