'We kunnen gewoon goed voetballen' A1-trainer Fred Grim: 25 maart was niet alleen de zondag dat onze eerste elftal de belangrijke thuiswedstrijd tegen PSV zo geweldig won (2-0), de Al speelde in Londen de finale in de NextGen Series tegen Internazionale. Op zich al een hele prestatie. Toch jammer dat na een 1-1 eindstand Inter de penalty's net iets beter nam. Met opgeheven hoofd verliet de Al de NextGen Series na het nipte verlies in de finale tegen Internazionale. Gefeliciteerd met het behalen van de 2e plaats in de NextGen Series. Een geweldige prestatie, maar had er niet meer in gezeten na de 0-6 winst tegen Liverpool? 'We hebben de finale goed gespeeld. De keeper van Inter stopte een strafschop waardoor we uiteindelijk de finale verloren. In de andere wedstrijden hebben we ook goed gespeeld. Goed positiespel, tempowisselingen. Vooral de wedstrijd uit tegen Barcelona, die door ons met 0-3 werd gewonnen. Barcelona was de gedoodverfde kampioen. Maar Spelers en begeleiding Al de manier waarop wij speelden met veel druk naar voren, daar hadden zij geen antwoord op.' Hebben jullie je aangepast aan de tegenstanders? 'Nee hoor, altijd puur vanuit onze eigen kracht gespeeld. We hebben vooraf een aantal dvd's bekeken over de speelwijze van onze tegenstanders. Waar de sterke en zwakke punten lagen. Ook hebben we de spelers indi vidueel geanaliseerd. Bij Inter speelde een jongen die bijvoor- 'Italianen kennen niet van je winnen, maar je ken wel van ze verliezen' Johan Cruijff The NextGen Series 2011-2012 De opzet van de NextGen Series, een initiatief van een aantal private investeerders, is in opzet vergelijkbaar met de UEFA Champions League. Zestien jeugdteams o/19 spelen tot de winter stop in groepen van vier. Daarna start de knock-out fase. Deelnemers zijn: FC Barcelona, Manchester City, Liverpool, Aston Vila, Tottenham Hotspur, Sporting, Molde FK, Rosenborg, Vlf. Wolfsburg, PSV, Ajax, FC Basel, Feberbahfe, Celtic, Internazionale, Olympique Marseille. Poulewedstrijden Ajax A1: 24-08-2011 Ajax - Aston Villa 2-0 Ajax - Feberbahfe 5-1 Rosenborg - Ajax 1-2 Feberbahfe - Ajax 0-0 Aston Villa - Ajax 3-0 Ajax - Rosenborg 0-2 07-09-2011 28-09-2011 02-11-2011 22-11-2011 29-11-2011 Kwartfinale: 08-02-2012 Halve finale: 14-03-2012 Finale: 25-03-2012 FC Barcelona - Ajax 0-3 Liverpool - Ajax Ajax - Internazionale 1-1 (Internazionale w.n.s.) beeld al zijn debuut had gemaakt in het eerste elftal. En natuurlijk de provocaties van de Italianen. Maar we hebben ons niet uit ons spel laten halen, dat hebben de jongens goed gedaan. Ik heb de jongens ook voorgehouden dat ze moeten genieten van de momenten en we hetzelfde moesten brengen als tegen Bar celona en Liverpool. Je staat natuurlijk ook niet zomaar in de finale van dit toernooi. We kun nen gewoon goed voetballen. Wat vond je van het niveau van de deelnemende teams? 'Ja, een hoog niveau. Er deden gerenommeerde clubs mee waarvan een aantal ook een goede jeugdopleiding heeft. Het hele toernooi was een mooi leermoment. De jongens krijgen aan het begin van de opleiding figuurlijk een rugzak mee die steeds voller wordt naarmate ze langer in de opleiding zitten. Dat is in de eindfase mooi, want die ervaring nemen ze mee als ze doorstromen naar het eerste elf tal. De jongens konden proeven aan verschillende speelstijlen en culturen. Daar waren ze al een beetje aan gewend, want de meesten kennen elkaar van inter nationale toernooien.' Rob Stol 4 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 4