Rust en terug naar de club de grootste hal van de RAI, de Europahal. Kwamen er twaalfen- eenhalfduizend man! Dat was ongekend, echt bizar. Wat is het leukste aspect van al die dingen die je doet voor de vereniging? Als je iets bedenkt dat uiteinde lijk goed uitpakt. Zo had ik in de jaren negentig de Miss Ajax-ver- kiezing bedacht, op de slotavond van het seizoen. Voorrondes gehouden in het hele land en uit eindelijk gekomen tot elf dames: net zo veel als een elftal. De spe lers, die de jury vormden, zaten dan op een podium in fauteuils en dan kwamen die dames langs- paraderen. Dat was geweldig. Terug naar het heden. Was het vanuit al de dingen die je doet voor de vereniging een logische stap om zitting te nemen in de nieuwe bestuursraad? Daar heb ik niet lang over na hoeven denken. Kijk, in 2010 heb ik natuurlijk in het Clubnieuws de noodklok geluid over het verenigingsleven. Daar heb ik toen ook nog een rapport over geschreven. Daar zitten zeker vijf tig ideeën in over hoe een aantal zaken anders zou kunnen. Als ik gekozen zou worden, leek het mij geweldig om inhoud te kun nen gaan geven aan die ideeën. Wat is van al die ideeën het aller belangrijkste? We moeten weer binden, en vér- binden. Ik denk dat communicatie ontzettend belangrijk is. Buiten een heleboel andere zaken heb ben we in de afgelopen periode als bestuursraad aandacht besteed om aan die communi catie iets te gaan doen. Heeft de vereniging niet ook wat jonge aanwas nodig? Jonge mensen die, zoals jij vroeger, bij het vereni gingsleven worden betrokken? Ja, dat is ook één van de dingen die we willen gaan doen. Noem het talentscouting, maar dan op maatschappelijk gebied. Van de voetballers die bij ons in de ama teurs spelen bijvoorbeeld, welke kwaliteiten hebben die? Zitten daar mensen bij die op school zitten en die misschien wel een stageplek zoeken? Kunnen we dat faciliteren binnen Ajax? Dan ben je bezig te binden, én tegelij kertijd verbinden. Als je terugkijkt op al je jaren bij Ajax, heb je dan wel eens één moment gedacht: ik vind het eigen lijk niet zo leuk meer? Nee, nooit. Eens een Ajacied, altijd een Ajacied. Hoe ziet jouw ideaalbeeld van de vereniging eruit? Het zou mooi zijn als er wat meer amateurteams bijkomen. Daar door groeit ook het aantal leden weer, maar dan gestimuleerd van uit de voetbalcomponent. Dat lijkt me goed. Dan krijg je ook jong bloed dat instroomt. En als die instromen in een bruisend vereni gingsleven, dan komen ze ook in een warm bad. Dan krijg je ook dat familiegevoel. Want Ajax wordt altijd afgeschilderd als koud en kil, nou forget it, zou ik zeggen: Ajax is helemaal niet koud en kil, Ajax is gewoon een heel warme club. Tenminste, als je je betrokken voelt en je er ook actief mee omgaat. Dan voel je dat het een warm bad is, als je binnen de boezem van de vereniging komt. Dat zijn belangrijke dingen. Jan-Matthijs Harderwijk VAN DE VOORZITTER Na de verkiezing van de bestuursraad, op 22 december jl., zijn wij voortvarend aan de slag gegaan. Terugkijkend op de eerste 3 maanden, is deze periode te omschrijven als turbulent omdat onze club in het begin te vaak, te negatief in het nieuws is geweest. Tegelijkertijd hebben we aan het einde van de afgelopen periode ook gezien, dat de frequentie en de intensiteit van de nieuwserupties afnemen. Dat is een goede zaak. Achter de linies is de bestuursraad bezig tegenstellingen op te los sen. Dit lukt het beste zonder al te veel aandacht in de media, maar wel met veel aandacht voor de mensen die het betreft. Waarom? Omdat het doel: rust en terugkeren naar een club die een ieder verbindt, de grote uitdaging voor ons is, als allerhoogste prioriteit. Momenteel zijn wij met de commissarissen bezig een oplossing te vinden voor hun terugtreding. Daarnaast voeren wij met vele groe pen binnen de club gesprekken om de bestaande tegenstellingen op te lossen, daar een streep onder te zetten nadat de tegenstellingen zijn uitgesproken om vervolgens met volle kracht vooruit te gaan. Wij worden daarbij positief geholpen door de inzet en acceptatie van leden en medewerkers, de prestaties van de zaterdagsenioren bij wie wij op 17 maart jl. de Zaterdag 2 als eerste kampioen moch ten begroeten. Tevens springen in het oog de prestaties van onze Al-junoren in internationaal verband, en 'last but not least' zijn wij trots op de gestage opmars van ons eerste elftal onder leiding van Frank de Boer, die hopelijk leidt tot een volgende landstitel. De brunch van de vereniging op 18 maart, ter ere van onze 112e verjaardag, was een geweldige bijeenkomst die goed is ontvangen door onze leden. In de ledenvergadering van 20 maart hebben we de twee openstaande vacatures in de bestuursraad ingevuld met Maarten Oldenhof en Ronald Pieloor. Maarten en Ronald, van harte welkom in ons bestuurscollege. Met deze completering zijn wij op volle oorlogssterkte en wij zul len met volle kracht onze taken inhoud geven. Tevens werd in deze vergadering door het Technisch Hart uitleg gegeven over de inhoud van het opleidingsplan. Ook hebben wij het communicatieplan met onze leden gedeeld, omdat in de wereld van vandaag de informatie behoefte alleen maar zal toenemen. Wij denken dat de dialoog met de leden cruciaal is voor de verenigingsontwikkeling. Wij kijken met een goed gevoel terug op deze bijeenkomst met onze leden, die wij 4 maal per jaar zullen hebben, en kijken uit naar de volgende bijeenkomst op 25 juni. Hennie Henrichs, Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 20 12 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 3