David Verenigingsleven in beweging Evenementencommissie Cijferloze spraakstijl De evenementencommissie kijkt tevreden terug op de periode december/januari, tradi tioneel een drukke en gezellige periode. Ter afsluiting van het eerste deel van het seizoen werd traditio neel het 'Dirk de Groot Gala' gehouden voor alle amateurs en overige belangstellenden. Het Gala bestaat uit een voetbalcom ponent en een derde helft. De voetbalcomponent bestaat uit een mini toernooi tussen teams die elk zijn samengesteld uit een speler van de zaterdag 1, 2, 3 en Veteranen. Doel is de integratie tussen de spelers van alle elftal len te bevorderen. In die doel stelling zijn we ook dit keer weer geslaagd. Bovendien was de actieve participatie aan het toer nooi groter dan ooit tevoren. Na afloop vond in de kantine de prijsuitreiking plaats door de naamgever van het Gala. Aanslui tend was er een buffet. Het was gezellig tot laat op de avond. Met de kerstborrel voor perso neel en vrijwilligers werd het jaar afgesloten, maar dit keer was er nog de Algemene Ledenvergade ring (ALV) op donderdag 22 december. Met 260 leden was de opkomst groot. Er viel dan ook wel het een en ander te bespreken en te kiezen. Tegen middernacht had de vereniging een nieuwe Bestuursraad. Op de tweede zondag van het jaar vond de Nieuwjaarsreceptie plaats in een sfeervolle ambiance. De opkomst was vergelijkbaar met die van de ALV. Hennie Henrichs, onze nieuwe voorzit ter, hield een korte Nieuwjaars toespraak. Inmiddels zijn we bezig met de organisatie van de komende activiteiten. Op de rol staan de ouderavond en de verjaardag van onze vereniging. Ooit waren er ouders van jeugdspelers die von den dat er ergens in het seizoen een leuke avond zou moeten zijn voor alle ouders van jeugdspelers, de technische- en medische staf en andere genodigden. De organi satie van de avond was in handen van de ouders, terzijde gestaan door de evenementencommissie. In de loop der tijd is de rolver deling anders komen te liggen. Vandaag de dag ligt de organisatie in handen van de club. Heini Otto, Joop Leeuwendaal en de evene mentencommissie nemen het voortouw om op zaterdag 10 maart weer een ouderavond te organiseren. Op zondag 18 maart bestaat onze vereniging 112 jaar. De evenementencommissie heeft nagedacht over de wijze hoe we hieraan aandacht kunnen beste den. Met als gegeven dat Ajax die dag een uitwedstrijd speelt tegen ADO Den Haag lijkt het ons een goed idee om voor alle leden een brunch te organiseren in de kan tine op de Toekomst en gezamen lijk de wedstrijd op grote scher men te bekijken. Weer een nieuw initiatief om het verenigingsleven te stimuleren. Komt u ook? Jan Buskermolen Kopje onder in De Kuip. Na jarenlange, bijna saaie Amsterdamse dominantie in het meest traditionele voetbalgevecht van Nederland, is met deze uitslag ook een moment aangebroken om een collec tieve stommiteit in de afvalbak te smijten. Ajax en Feyenoord, Ajacieden en Feyenoorders mogen leven in een sublieme rivaliteit. Ze horen daarin te leven, ter motivatie. Ter meer dere eer en glorie van diezelfde klassieker waar heel Nederland van mee smult, met enige jaloezie naar kijkt. Maar die rivaliteit mag niet ontaarden in wat in de voorbije jaren gebeurde. Wie verscherpt de posities? Is dat ingegeven door frustratie of door media-opgeklopte, -opgefokte spanningsvelden? Zijn we zo beïnvloedbaar? Nee toch, we zijn toch wijzer, met zijn allen? We zijn toch sterker dan senti menten die doen denken aan kleingeestige uit de hand gelopen burenruzies! Daar zijn Feyenoord en Ajax te groot voor. Het is tijd daar afstand van te doen. Tijd om elkaar weer volwaardig te bejege nen, met de rivaliteit en het eergevoel als een mooie inspiratie maar zonder de lust tot vernederen en met de acceptatie van elkaars vol wassenheid en grootheid. Iemand begon in cijfertaal te spreken. Cijfertaal om het woord te ontkennen. Om de waarde van woord of naam in kilte te drenken. Er wordt gesproken van 020. En dat betekent dan, zonder het bij naam te noemen: Amsterdam. Met als reactie het uiten van de cijfers 010, bedoelend Rotterdam. Wat een armoede, wat een gebrek aan creativiteit! De cijfers als bejegening, als een blijk van totaal gebrek aan respect. Het tot cijfers terugbrengen van zeer levende elemen ten, door emotie en sentiment gedragen waarden tekent een teloor gang, een ontkenning van het zijn. Wie op de Toekomst zou zich daartoe verlagen? Erg genoeg een zich supporter noemende per soon zich van deze cijferspraak bedient. Maar de grenzen worden totaal overschreden wanneer mannen en vrouwen die zich enigszins kunnen beroepen op gezond verstand of opleiding zich laten verlei den tot deze minachting. Zo spreek je niet over je beste rivaal. Feyenoord is geen getal, is geen kil cijfer. Ajax is geen nummer, geen koude code. Wie dat anders ziet begrijpt niets van klassiekers of van klassieken, niets van de ware aard van onze onderlinge geschiedenis die er niet zou zijn wanneer de ander niet zou bestaan, niets van de onderstroom van waardering voor elkaars kunnen, doen en laten, die wezenlijk niet zo heel erg veel van elkaar verschilt. De terugkeer van Feyenoord in het territorium der zwaargewichten moge, hoe zuur de nederlaag in Rotterdam ook was, een keerpunt naar het normale denken inluiden. Naar een spraakstijl in woorden, waarachtige woorden, Amsterdam en Rotterdam, Feyenoord en Ajax, en afschaffing van de waardeloze cijfers. 8 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 8