Hoe is het met? I Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajaxl: Sjaak Swart 73 Ajax - Stormvogels 3-2 (16-9-1956) Ajax - AZ '67 3-0 (19-5-1973) Totaal officiële duels goals: 603 duels 228 doelpunten 'Ik ben nog elke dag bij Ajax en zie, van alle elftallen, heel veel trai ningen en wedstrijden. Je bent Ajacied en liefhebber, of je bent het niet. Als je geen liefhebber bent sta je zondagochtend niet bij de training van Jong Ajax. Soms is het ook kiezen: eerst een wedstrijd van de Bl kijken in Alkmaar en daarna snel naar de Toekomst voor de Al. Dat begon al toen ik in het eerste speelde en op zaterdag ochtend bij de welpen ging kijken, naar Johan Cruijff. Acht, negen jaar later speelden we samen. Dat blijft bijzonder. Een Ajacied heeft liefde voor de club en is ziek van verliezen. Onder spelers zie je weinig échte Ajacieden; als ergens meer valt te halen, zijn sommigen al weg. Ik probeer, ook in gesprekken met de jongens en hun familie, het clubgevoel wat aan te wakkeren. Ook in de hoop dat jonge talenten belangrijke spelers worden voor Ajax. Mannen als Bennie Muller en Ton Pronk zijn voor mij echte Ajacieden. Daar van zijn er niet veel. Vroeger wilde iedereen graag bij Ajax spelen. Vooral vanwege het technische en aanvallende voetbal. Nu vindt half Nederland het prachtig dat het bij Ajax rommelt. Ik hoop dat er snel een oplossing komt en iedereen weet waar hij aan toe is. Te veel spelers in het eerste weten niet welke naam Ajax heeft in de hele wereld. Elke tegenstander knokt zich leeg tegen Ajax, geeft 130 procent. Dan moeten wij 100 procent geven en dat mis ik vaak. Over Ajacieden gesproken: de reünie voor oud-spelers is een mooie gelegenheid om oude gasten terug te zien. Afgelopen jaar vond ik de eerste reünie erg de moeite waard. Zag ik bijvoorbeeld mijn oude ploeggenoot Inge Danielsson terug. Ik dacht eerst nog: wie is dat, met zijn grijze pannetje? Bleek het Inge te zijn, heel leuk. De meeste van de andere gasten herkende ik wel. Het blijft leuk om oude Ajacieden terug te zien. Ajacied blijf je voor altijd.' Ronald Jonges Naam: Dennis Blokker Leeftijd: 43 jaar Beroep: Horeca Manager de Toekomst Bij Ajax: vanaf april 2010 Hoe ben je bij Ajax verzeild geraakt? Door de samenwerking tussen het ROC Amsterdam, waar ik leermeester was bij de opleiding van kok, en Ajax. Altijd in de horeca willen werken? Ja.Vanaf mijn 12e jaar volgde ik al een opleiding in de horeca. Sindsdien ben ik er altijd bij betrokken gebleven. Waar liggen je culinaire achtergronden? Bij de diversiteit aan horeca- banen, van brasserie tot restaurants met een Michelinster en van cateringbedrijven tot luxe 5-sterrenhotels over de hele wereld. Waar heb je het vak geleerd?Tijdens mijn opleiding ben ik werkzaam geweest bij onder meer de restaurants 'De VijffVlieghen' en 'Tout Court', beide in Amsterdam, en bij 'Klein Paardenburg' in Ouderkerk a/d Amstel.Vervolgens heb ik een aantal jaren gewerkt bij de Ameri kaanse hotelketen Hyatt in Londen, Buenos Aires en Hamburg. Dan is de kantine op de Toekomst wel even anders. Sport is emotie, zeker bij Ajax. Je kunt het niet met andere horeca vergelijken. Hier vind ik weer een nieuwe uitdaging om bij wedstrijden, vergaderingen en 130 jeugdspelers klaar te staan met goede service. Hoe ziet je ideale sportmaaltijd eruit? Verse pasta met gegrilde groente, rucola salade met pijnboompitten en groene kruidendressing en een lekkere mals gegrilde kipfilet. Zijn er nog plannen de kantine nog gezelliger te maken? Zeker. Het meubilair is nodig aan vervanging toe. Daar wordt binnenkort over besloten. Ook gaan we proberen de voetbalsfeer te optimaliseren. Wat doe je in je vrije tijd? Kijken naar het sporten (hockey en volley bal) van onze dochters, 's zomers golfen en 's winters wat schaatsen. Ik reis graag en laat mij graag culinair verrassen bij vrienden. Wat heb je met voetbal? Tot mijn 16e speelde ik bij De Volewijckers. De scouts hebben mij daar gemist... Daarna viel het voetbal niet meer te combineren met mijn werk in de horeca. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 12 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 7