'De beker kwam per parachute...' Reünie Ajax Academy Club De BI in Qatar Op 8 januari vetrok de B1 voor een 10-daagse trip naar Qatar om deel te nemen aan het prestigieuze toernooi 'Al Kass international U-17' in Doha.Teammanager Frits Andriese doet verslag. Na een lange en vermoeiende reis arriveerden we zondagavond rond 11.00 uur in Hotel Ritz Carlton Doha. De dagen daarna werd er licht getraind en bereid den de jongens zich voor op de eerste wedstrijd tegen Vasco Da Gama, die voor woensdagavond op het programma stond. Daar tussendoor werd er, als een waar feest zo luxe, genoten van elk ontbijt, lunch of diner. Onze trainers Orlando Trustfull, Ronald de Boer en Arthuro van de Heuvel, hadden de jongens goed voorbereid op de wed strijd. Helaas werd Elton-Ofoi Acolatse met twee keer geel uit het veld gestuurd en moesten wij met tien man verder. Uiteindelijk werd er verdienstelijk gelijk gespeeld. Door dit resultaat ging de volgende wedstrijd, tegen Aspire International, voor een plaats bij de kruisfinales. Om die te bereiken moest wel met 4-0 gewonnen worden. Na een rust stand van 1-0 werd het uiteinde lijk in een zeer spannende wed strijd 4-0, waarmee Ajax zich dus plaatste voor de kruisfinales. Op 16 januari moesten we aan treden tegen Juventus. Een team waarvan je zegt: die kunnen we hebben. Maar, het pakte anders uit. De Italianen waren bereid tot het gaatje te gaan, speelden vol hartstocht met 8 of 9 man zwaar verdedigend, loerend op een foutje van de tegenstander. Des ondanks kwamen we met 1-0 voor. Maar, al snel werd het 1-1, maar toen we een strafschop misten voor 2-1 roken de Italia nen hun kans en wonnen uitein delijk met 4-1. Jammer, maar er zat niet meer in. Tussen alle voetbalactiviteiten door hebben we een leuk uit- stapje gemaakt naar een Shop ping Mall, het strand en een wan deling door een art-village met een prachtige marmeren arena. Heel indrukwekkend.Van daaruit gingen we naar de oude stad waar 'gids' Ronald de Boer ons een rondleiding gaf, via de kame- lenplaats en de vogeltjesmarkt naar een restaurantje met dak terras voor een gezellig drankje. Terug in het hotel werden tijdens de studie de jarigen niet vergeten en kwamen er taarten op tafel voor Stan Bijl en Jari Verburg. Wat nog restte was de wedstrijd tegen het Japanse Kashima om de derde en vierde plaats, die we met 1-0 wonnen waardoor we op de derde plaats in het toer nooi eindigden. Winnaar werd Paris Saint-Germain. De Fransen wonnen na stafschoppen van Juventus. De huldiging was groots opgezet met onder meer een spectaculaire parachutesprong in het donker om zo de beker te brengen en veel vuurwerk. De volgende dag gingen we met de jongens naar het strand om nog even lekker te ontspannen. De trainers werden uitgedaagd voor een partijtje voetbal en de andere groep ging gezellig op de 'banaan' op zee een paar rondjes achter de speedboot. We eindig den in een mooie Shopping Mall, waar we dachten in Venetië te zijn en onze ogen uitkeken naar alle mooie winkels. De jongens mochten zich uitleven bij de Mc Donalds. Tot slot een compliment aan de hele spelersgroep die zich voor beeldig heeft gedragen, aan Pieter van der Hoorn, die de jongens toch aan het studeren heeft gekregen en aan Bastiaan Bruning (onze fysio) die kans heeft gezien de jongens iedere dag hun vita minen (groente) voorgeschoteld te krijgen. Voorts de complimen ten aan de trainers Orlando Trustfull, Arthuro van den Heuvel en onze ambassadeur, Ronald de Boer. Voorafgaand aan de bekerwedstrijd tegen AZ op 21 december 2011, vond in de ArenA de jaarlijkse reünie plaats van de Ajax Academy Club. Dankzij het speurwerk van Floris Thoolen konden we negen nieuwe leden begroe ten, die allen aan de criteria hebben voldaan om lid te kunnen worden: minstens 6 jaar te hebben gespeeld in de Ajax-jeugdopleiding, waarvan minimaal één jaar op de Toekomst. Het ledental is hiermee boven de 100 uitgekomen! Onder de nieuwe leden vinden we bekende namen als Angelo Martha, Randy Rustenburg en Sparta-speler Donovan Slijngard, die de avond ervoor jammerlijk, na penalty's, werd uitgeschakeld in hetzelfde bekertoernooi. De certificaten werden uitgereikt door Danny Blind. Ed Lefeber 6 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 6