Zaterdag-seniorenvoetbal Vanaf de Brabantse Wal Na een weekje Canarische Eilanden ter voorbereiding op de tweede helft van de com petitie (zie ook het dagboek van André Stuijf) begon Zaterdag 1 op de Toekomst met een mooie 5-0 overwinning op Lelystad. Een week later werd bij HBOK met 2-2 gelijk gespeeld. Redelijke tot goede resultaten, waardoor het team goed mee doet in de boven ste regionen op de ranglijst. De Zaterdag 2 startte het tweede gedeelte van het seizoen met direct twee gewonnen top wedstrijden, belangrijk voor het verdere verloop van dit seizoen. De Zaterdag 2 kwam hierdoor vijf punten los van de nummer twee. Het jaar werd dan ook afgesloten als winterkampioen. Inmiddels is er in het nieuwe jaar al twee keer geoefend, met wis selend succes. Maar, volgens cor respondent Dolf van Zoest staat het team weer te popelen om de strijd voort te zetten. In de aanloop naar de tweede seizoenhelft verbleef de Zater dag 3 van 20 tot 23 januari op trainingskamp in Milaan, waar het nuttige met het aangename werd verenigd. In ons hotel kwam Wes ley Sneijder ons direct begroeten. Op aanraden van hem werden er twee uitstekende restaurants aan gedaan, een sfeervol Marokkaans restaurant, waar buikdanseressen hun opwachting maakten en, een dag later, de Finger's Garden het trendy restaurant van Clarence Seedorf, één van de hotspots in Milaan. Doordat de geplande wed strijd tegen een plaatselijke Hoofdklasser geen doorgang kon vinden, stond de zondag in het teken van training en de wedstrijd tussen Inter Milan - Lazio Roma (2-1), met dank aan Wesley die zorgde voor de kaarten. Al met al was het een aangenaam en zinvol weekend, waarbij de arbeid - rust- verhouding prima in balans bleef. Het toch al hechte groepsgevoel werd tijdens de trip versterkt, op weg naar de tweede seizoens helft, aldus correspondent Arjan Duijnker Bij de Zaterdag Veteranen was volgens trainer/coach Jan Busker- molen wisselvalligheid troef. Om na de winterstop goed van start te gaan was besloten om direct na de jaarwisseling, gedurende een aantal weken, twee keer per week te trainen. Die extra arbeid zou zich moeten vertalen in klin kende resultaten tegen tegenstan ders, die minder investeren om optimaal aan de tweede seizoens helft te beginnen. Eind januari waren twee competitiewedstrij den achter de kiezen, maar het vertoonde spel blinkt uit in wisselvalligheid. De wedstrijden worden wel gewonnen, maar na een goed begin zakt het elftal in de loop van de wedstrijden ver terug. Het resultaat telt, maar het vertoonde spel kan/moet beter. 2012 zal de geschiedenisboeken ingaan als het jaar waarin voor het eerst een fusie van bestuur en ledenraad, niet helemaal onlogisch daarom bestuursraad geheten, leidinggevend zal zijn in het reilen en zeilen van de vereniging. De ledenraad behoort tot het verleden. De toekomst zal uitwijzen of dat definitief is. Waarschijnlijk wel. Ik heb er zes jaar ingezeten, het laatste jaar met weinig plezier. Daarover heb ik me al eerder uitgelaten, dus laat ik het hierbij. Ik ben in de ledenraad gekomen onder voorzitterschap van John Jaakke. En laat het maar eens gezegd zijn: hij was voor de vereni ging een prima voorzitter. Hij heeft het clubblad opnieuw geboren doen worden, is initiator en stimulator van nieuw ledenbeleid geweest, was de motor achter de Ajax Academy voor vooral oud jeugdspelers en hij heeft het jaarverslag op prettig en leesbaar niveau gebracht.. Jaap Ellerbroek als de primus inter pares van de ledenraad wil ik hier van harte noemen. Van hem heb ik geleerd de positie en belang van de ledenraad niet te overschatten. Hij was voor mij een leermeester. Zelfde geldt voor Tijn Middendorp, het voorbeeld voor mij van een echte clubman. Met zeer veel plezier denk ik aan de inbreng van Reinier van Dantzig en Roger van Boxtel, nuchter en wijs in hun oordeel. Uri Coronel - en met hem zijn gehele bestuur - had een langere bestuursperiode verdiend. Coronel beschouw ik als een kanjer in onze clubgeschiedenis, met een hoge morele standaard, een gezond clubhart en een bekwaam bestuurder. Voor zover je dat in een turbulente club als de onze echt waar kunt maken. Aan het overleg met de diverse directies denk ik met plezier terug. In het besef dat zij nooit het achterste van de beleidstong konden laten zien, dat ook tegenover ons daarom wel eens een leugentje om bestwil (een Ajax-traditie toch, gezien uitspraken van de legendarische Jaap van Praag in het verleden) gehanteerd moest worden, waren de ontmoetingen in mijn ogen constructief en open. Misschien ben ik naïef op dit punt. Maar liever naïef dan voortdurend wantrouwig. Tot zover de terugblik. Vooruit kijkend houd ik mijn hart vast. Ik vind het buitengewoon dapper van Hennie Henrichs de bestuur lijke kar te willen trekken. De bestuurlijk lastigste club van Neder land vraagt iemand met een groot clubhart aan het roer. En dat heeft Hennie. Ik hoop dat het hem met zijn mede bestuursleden lukt om de club in rustiger vaarwater te loodsen. Ds. Klaas Vos 5 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 5