ware i me er nog meer bij voorstellen? We zijn een aantal dingen aan het onderzoeken. Of we op de Ajax-site bijvoorbeeld een spe ciaal verenigingsgedeelte kunnen krijgen om meer zaken te com municeren. Op dat gedeelte zou ook een rubriekje kunnen komen: 'Vraag het de bestuurs raad', zodat mensen ons interac tief vragen kunnen stellen over allerlei onderwerpen. En ik sluit niet uit dat onze mailadressen gewoon op de site te vinden zul- toch wel bijzonder dat iedereen tegenwoordig zijn mening meteen laat opschrijven in de pers.Vroe- ger werd er enorm veel gediscus sieerd in de club, maar vooral mét en niet óver elkaar. En zeker niet in de media. Je ziet dat dat nu anders is en daar zullen wij toch het antwoord op moeten vinden om dat te voorkomen. Het is niet normaal dat een discussie in de pers gevoerd wordt. Dat kan alleen als iemand er belang bij heeft. En van die belangen moeten we af. Dus als dat lukt, dan denk ik dat we ook weer heel langzaam naar één Ajax komen. Discussies moet je primair binnen de club voeren. Zou een column van Cruijff dan bij voorbeeld minder over Ajax moeten gaan en meer over voetbal in het algemeen? Zou dat helpen? Nee, ik denk niet, dat het speci fiek in die column zit. Johan heeft die column al jaren. Ik denk alleen dat anderen binnen de club in het spel wat er gespeeld wordt - ik kan het niet anders noemen - toch de behoefte hebben om informatie prijs te geven aan allerlei groepen buiten de club. Informatie waarvan ik zeg: die hoort primair binnen de club, en nergens anders. Het gaat om de beschaving om dat gewoon niet te doen op de manier waarop we dat in de afgelopen periode hebben gezien. Is het leuk om op dit moment voor zitter van de bestuursraad te zijn? Ja. Natuurlijk is dat leuk. Je moet je goed realiseren waar je aan begint. We weten dat we nu in zwaar weer zitten. Het is een uitdaging om daar uit te komen en om van dit Ajax weer een fatsoenlijke club te maken. Je ziet dat de kranten en websites in 2012 vol staan met allerlei opmerkingen en daar moet je tegen kunnen. Het is wel zo dat de onbehoorlijkheid soms groot is, maar dat is a fact of life: if you can't stand the heat, get out of the kitchen. Zo simpel is het. Wat kunnen de leden in uw ogen doen om bij te dragen aan de collec tiviteit? Proberen om in gesprek te raken met de leden van de bestuurs raad. Wij zijn verenigingsbestuur ders voor de leden. Meld je bij die vijf leden (straks zeven, red.) van de bestuursraad als je vragen, suggesties of kritiek hebt. Dat is ook een belangrijke taak voor ons: om ons onder de leden te begeven en aanspreekbaar te zijn. 'Ajax moet weer terug naar de Europese top'. Is dat überhaupt mogelijk, gezien de grote financiële verschillen in Europa bijvoorbeeld? Ik vind dat je altijd doelen moet stellen. Ik vind het goed als je zegt: ik wil op het hoogste niveau acteren. Als vervolgens door bij voorbeeld het geld blijkt dat jouw spelers niet lang genoeg tot was dom kunnen komen waardoor ze hun beste prestaties niet hier leveren maar bij een andere club, so be it. Wij zijn altijd een club geweest die in vergelijking met andere landen met relatief weinig middelen toch onze naam op de wereldkaart heeft gezet. En ik denk dat je altijd moet proberen om dat te herhalen en te evena ren. En je mag ook dromen hoor, je mag ook dromen van een suc cesvol Ajax. Dat is niet verkeerd. Zeker in deze tijd. Jan-Matthijs Harderwijk len zijn. Die openheid moet je dan ook aan je leden durven geven. Op dit moment lijkt de club mis schien wel verdeelder dan ooit. Hoe maak je van dit Ajax weer één Ajax? Laten we eerst eens proberen om na de BAVA (aandeelhou dersvergadering, red.) van 10 februari weer in wat rustiger vaarwater te komen. En hopen dat Ajax niet iedere keer negatief in de publiciteit komt. Ik vind het AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 20 12 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2012 | | pagina 3