-é-- Evenementencommissie We hebben de smaak te pakken... Sombere tijd, zwarte dagen. Een glimp van licht zo nu en dan. Ajaxclubnieuws nr.6-2011_Ajax 13-12-11 09:58 Pagina 8 Een actief clubleven moet van binnenuit komen en worden gestimuleerd door betrokken leden uit alle bloedgroepen die samen de vereniging vormen. Door met grote regelmaat allerlei activiteiten te organiseren, hopen we dat steeds leden zich aansluiten door aanwezig te zijn. Als we elkaar stimuleren en aanspreken op betrokkenheid bij de vereniging, dan moet het op termijn lukken om weer een bloeiend verenigingsleven te krijgen. Na de eerste experimentele derde helft voor alle amateurteams begin oktober, heeft dit deel van de vereniging de smaak letterlijk en figuur lijk te pakken gekregen. In tegenstelling tot voorgaande seizoenen inte greren de spelers van de zaterdag 1 en 2 met de overige amateurteams. Dat wordt mede gestimuleerd door trainer Bart Logchies van de zater dag 1 die een voorstander is van het creëren van het huiskamer idee na afloop van trainingen en wedstrijden. Het resultaat is dat Alle amateurs (circa 100 man) op een donderdagavond in november na de training een door een speler van de Zaterdagl geregelde Chinese maaltijd hebben genuttigd. En op donderdag 1 december hebben Sinterklaas en Zwarte Piet na de training voor het eerst in de historie van Ajax hun opwach ting gemaakt bij de amateurs. De eerste seizoenshelft werd traditioneel besloten met het 'Dirk de Groot Gala'. Al met al groeit de saamhorig heid en dat vertaalt zich in een goede sfeer. Met als gevolg goede resul taten. Alle vier de elftallen draaien mee in de top. Op allerlei fronten werken we aan veranderingen om bestaande activiteiten Door een budgetverruiming hebben we dit seizoen meer armslag om bepaalde geledingen in staat te stellen om een keer samen buiten het voetbal om een leuke avond te hebben en ervaringen uit te wisselen. Vooral in deze feestmaand voor aanvang van de winterstop wordt hier gebruik van gemaakt door de groepen die daarvoor in aanmerking komen. Traditioneel werd de eerste seizoenshelft afgesloten met een sfeervolle kerstborrel voor het personeel en de vele vrijwilligers. Het nieuwe jaar begint met de Nieuwjaarsborrel op zondag 8 januari 2012. Toon uw betrokkenheid en kom ook naar de eerste verenigings activiteit in het nieuwe jaar. Laten we komend jaar samen de schouders eronder zetten en zorgen voor een bruisend verenigingsleven. Jan Buskermolen Het zijn de eerste regels van een gedicht van Remco Campert. Een gedicht over een begenadigd voetballer die wij goed kennen, Piet Keizer. De sombere tijd en zwarte dagen (van toen) zijn her kenbaar. Zijn ze nooit weggeweest of is het zwart dat de dagen sombert in deze dagen iets van onze tijd? Zo somber, zo zwart maakten we het in de wereld van Ajax zelden mee. En er waren toch dieptepunten van gewis kaliber. FIOD, Staafincident, Bijna- degradatie van 1965. Uitschakeling in het Europa Cuptoernooi. Ik noem maar wat. Sombere tijd, zwarte dagen zijn van alle tijden maar toch, nu. Je schaamt je af en toe bij een eerloos Ajax te horen. Het valt zwaar om een glimp van licht te ontdekken, zo zwart is het. Maar de glimp is er, altijd. Iedereen moet die voor zichzelf zoeken en ik vind hem dichtbij. Het is als ontsnappen. Wanneer mijn elftal speelt, dan is er een moment waarop er licht gaat schijnen. Totale focus op dat waar je passie ligt. Daar waar eens gezindheid een gezonde inhoud heeft. Waar het gezamenlijk doel werkelijk belangrijker is dan politieke belangen en strategische posities. De glimp van licht is een zinderende wedstrijd in het Stade Gerland. De glimp van licht is een kwikzilveren eredivisie debuut van een jong riddertje dat meteen maar even scoort. Mijn glimp van licht is de nog fragiele rechtsachter die de niet eens zoveel oudere international met overtuiging en verve vervangt. Mijn glimp van licht is de debutant die licht beschroomd en blozend maar toch moedig ten overstaan van de volledige selectie en staf zijn 'debutantenlied' zingt, en daarna applaus en andere bijval in ontvangst neemt. De glimp van licht is een teamselectie die elkaar weet te vinden in gezamenlijke activiteit en ook daar mee steeds meer een eenheid vormt. De glimp van licht ligt in de wortels van het voetbal, noem het - ondanks oprukkend groen rubber - de geur van gras. Gelukkig zijn er veel wedstrijden, in de ArenA en op de Toekomst. Er zijn velen die zich tooien of getooid worden met het predicaat Echte Ajacied of zelfs Grote Ajacied maar 'een glimp van licht' is toch te zien hoe Ware Ajacieden onbezoldigd, anoniem en slechts door hun hart gedreven zich inzetten voor hun club. Geen dub bele agenda's, geen persoonlijk gewin. Alleen Ajax. Het is waar. Zij gaan gebukt onder sombere tijd en zwarte dagen. Maar hun licht is een zuiver geweten. AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 201 1 te upgraden. Zo was in samenspraak met de kan tinebeheerder de setting van de tafelopstelling bij de Bordjesclub (foto) aan gepast. Deze verandering zorgde voor een sfeerver- hogend effect en werd door de aanwezigen bijzonder geapprecieerd. Alleen de geluidsinstallatie was een dissonant op deze avond. Ook het Sinterklaasfeest kreeg dit jaar een andere lading. Het traditio nele patroon werd doorbroken. Vanaf 'De Toekomst'ging onze jongste jeugd eerst per bus naar de Ajax Experience. Daar kregen zij via een puzzeltocht gelegenheid om kennis te maken met de inhoud van deze locatie, waarna het gezelschap naar Diemen vertrok voor het traditio nele zaalvoetbaltoernooi.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 8