Simone Freling geridderd -é-- Ajaxclubnieuws nr.6-2011_Ajax 13-12-11 09:58 Pagina 7 Als directeur van de Ajax Foundation werd op 24 november jl. onder grote belang stelling Simone Freling door burgemeester Snit van 's Graven land in de Ronald McDonald VU Kinderstad geridderd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het Kapittel voor de Civiele Orden kwalificeert Simone, die al sinds 1997 bij Ajax werkzaam is op de afdeling Public Relations en Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen, als 'iemand die werkzaamheden heeft verricht die voor de samenleving een bijzondere waarde hebben' en 'iemand die zich gedurende geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen'. Tijdens de feestelijke middag werd zij door de voorzitter van de raad van bestuur Elma Mulder tevens benoemd tot 'Bescherm vrouwe van Ronald McDonald VU Kinderstad'. 'Ik ben zo dank baar dat het Hare Majesteit heeft behaagd mij voor het vrijwilligers- werk te belonen en dan ook nog met zo'n hoge onderscheiding', reageert Freling emotioneel. 'Dat mensen dan vinden dat ik dit verdien en de moeite nemen om het aan te jagen, vind ik echt geweldig.' Naast haar inzet voor VU Kinder stad was Simone in 2005 mede oprichtster van STAA (Stichting Toegankelijkheid Amsterdam ArenA), is als bestuurslid betrok ken bij de 'Stichting Vrienden van de Mytyl-Tyltylschool' en is ze vrijwilliger bij Only Friends, een sportclub voor kinderen met een handicap en het Ronald McDonald Kinderfonds Neder land. Als sportraadlid van de Sportraad Amsterdam heeft zij gedurende zes jaar een bijdrage geleverd aan de sport in de stad Amsterdam en ze is bestuurslid van de jeugd sportraad. 'Wij kregen het vrijwilligerswerk thuis met de paplepel ingegoten. Mijn 75-jarige moeder doet bijvoor beeld nog steeds aan mantelzorg. Als er mensen zijn die het moei lijk hebben, dan probeer ik altijd te helpen. Dit is toch de kroon op mijn vrijwilligerswerk, waar van ik zelf overigens vind dat het normaal is om te doen.' De ridderorde geeft wel aan dat het vele vrijwilligerswerk dat Simone Freling verzet, voor haar zelf dan normaal mag zijn, maar dat in de maatschappij toch heel bijzonder is. 'Ik ben zeer verrast dat ik op 51-jarige leeftijd zo'n hoge onderscheiding krijg. Bron: www.ajax.nl WIE IS WIE? Naam: Marcus Keane Leeftijd: 42 jaar Beroep: Manager Business Development International Marketing Bij Ajax: 2007 Hoe ben je in deze functie terechtgekomenIn 2006 belde een head hunter mij om bij Ajax te komen werken. Wanneer ben je voor het eerst met Ajax in aanraking gekomen? Op mijn elfde jaar, toen ik vanuit Frankrijk naar Nederland verhuisde en als buitenlander, geboren in Amerika, bij het voetballen op het plein moest kiezen tussen Ajax of Feyenoord. Cruijff kwam toen net terug naar Ajax. Feyenoord kende ik niet. Bovendien was het shirt zoveel mooier. Eigenlijk was het geen keus. Wat deed je voor je bij Ajax in dienst trad? Eerst tien jaar voor Nike gewerkt, waarvan zeven jaar voor Nike Football in Spanje, waar ik onder meer verantwoordelijk was voor de voetbal business unit waar de merchandise van onder andere FC Barcelona,Valencia, Atlético Madrid een groot deel van uitmaakte.Vlak vóórdat ik bij Ajax kwam heb ik een jaar full time een MBA-opleiding gevolgd bij INSEAD in Fontainebleau nabij Parijs, een internationaal instituut voor managementopleiding. Waarmee houd je je hoofdzakelijk bezig? Met groei en ontwikkeling. Ik moet goed op de hoogte blijven van de ontwikkelingen in de 'voetbalmarkt', en daar relevante plannen voor Ajax op bouwen. Ook is er veel contact met clubs, bedrijven en ondernemers in het buitenland die iets met Ajax willen doen. Nog meer? Nieuwe sponsors werven, het vermarkten van interna tionale vriendschappelijke wedstrijden, en recent de creatie van de Ajax Experience. Waar kijk je met de meeste voldoening op terug? De sponsorovereen komsten met AEGON en adidas waren belangrijk voor de stabili teit. Maar de meeste voldoening heb ik bij de internationale jeugd wedstrijden tijdens de AEGON Future Cup en de NextGen Series. Dan voel je dat je concreet bijdraagt aan de essentie van Ajax. Wat doe je in je vrije tijd? Ik speel bij de Ajax Veteranen - een zeer sportief team! Voor alle balsporten ben ik wel te porren. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 201 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 7