-é-- Hoe is het met? Ajaxclubnieuws nr.6-2011_Ajax 13-12-11 09:58 Pagina 6 Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajax1: Marciano Vink 41 31 augustus 1988 (Ajax - Sparta 2-1) 31 mei 1993 (FC Utrecht - Ajax 1-2) Totaal officiële duels goals: 138 duels 16 doelpunten Marciano Vink: 'Ik werd op mijn veertiende, als aanvoerder van het Amsterdams elftal, gescout door Ajax. Op mijn vijftiende mocht ik al een keer meedoen in Ajax 2. Dat paste helemaal in de filosofie van Johan Cruijff. Daarom begrijp ik die filosofie nu ook zo goed. Oude tijden herleven. Als je kwaliteit hebt, moet je hoger spelen. Puur om te kijken of je stand houdt. Het kan niet anders of die filosofie zal opnieuw zijn vruchten afwerpen. Er zullen nieuwe, gouden talenten doorbreken. Als jeugdspeler bij Ajax leerde ik pas écht wat winnen was. Elke training was bedoeld om beter te worden. Er werd altijd op het scherpst van de snede getraind.Vooral onder Dirk de Groot in de BI, in een elftal met onder meer Richard Witschge en Bryan Roy, waren de trainingen vaak mooier dan de wedstrijden. Ik speelde in de jeugd soms drie wedstrijden per week. Dinsdag in het tweede, op zaterdag met de AI en zondag met de A2 of BI. Het was geweldig dat ik al op mijn zeventiende debuteerde in Ajax I. Bij mijn debuut, tegen het Sparta van Ed de Goeij, scoorde ik al in de zesde minuut. Als jonkie kon je mee omdat je precies wist wat werd verwacht. Alle jeugdelftallen speelden toen al precies hetzelfde systeem als het eerste. Ook na mijn vertrek ben ik de club altijd blijven volgen. Op afstand. Het gevoel bij de club is altijd goed geweest. Tot de eerste reünie voor oud-spelers, afgelopen seizoen, was ik dertien jaar niet meer in een stadion geweest. De eerste spelersreünie was erg leuk. Ben blij dat ik ben geweest. Privé ben ik veel bezig met mijn zoontje. Hij is 5 jaar. Verder poker ik en oriënteer ik me op wat ik verder wil doen.' Ronald Jonges AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 201 I 6 Hun valse Liedjes kwaken Terug te lezen In een krant Waar onderbuik En leegte Zonder slof En voetbalschoen Al veel te lang Proberen De rust die Ajax nu ontbeert Niet weer Te laten keren Wat let ons Om het zelf te doen? Huisdichter Cornelis 30 november 2011 Voetbalclub Waar noppen Tikken Gras geurt Jonge gassies Leren Om de bal Zo te beroeren Dat anderen Gaan duizelen Maar waar Wij nu ons zelf Vloeren Slippendragers Hielen likken Beleid verzuipt In een moeras Waar kikkers Terwijl stilte past

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 6