-é-- Ajaxclubnieuws nr.6-2011_Ajax 13-12-11 09:58 Pagina 3 Maar stoeltjes vervangen kost ook een bedrag van honderd euro per stoeltje maal vijftigdui zend, dus dan praat je toch ook weer over vijf miljoen. Maar we proberen altijd mee te bewegen met de eisen van onze bezoekers.' Zoals? 'Nou, op dit moment is er het probleem van de nieuwe genera tie telefoons bijvoorbeeld.Vroe- ger had iedereen een simpel ding, maar tegenwoordig komt ieder een met z'n smartphone naar de ArenA. Dus wat doe je? Je maakt een foto en je stuurt het naar je oom in Canada en zegt: "Hey, ik zit nu bij de wedstrijd Ajax - Feyenoord!" Op dit moment kan het netwerk dat niet altijd aan waardoor je niet altijd kunt bel len en internetten in het stadion. Dus, we zijn nu bezig met KPN om een uitbreiding van dat net te realiseren zodat er straks voor iedereen een 4G high-density wi-fi netwerk ligt zodat je je oom in Canada dat fotootje wel meteen kunt doormailen. Dat is een gigantisch netwerk, dus ook technisch is dat niet eenvoudig. Maar we zijn naar de Dallas Cowboys in Texas geweest, die dat netwerk met succes in hun nieuwe stadion hebben geïnstal leerd. We hebben dus nu de oplossing en gaan die in de komende maanden uitrollen, wat overigens ook weer een investe ring van een paar miljoen is. Zo is dit gebouw eigenlijk een levend organisme, dat meebeweegt met de wensen van de klanten.' Als je het stadion nu opnieuw mocht bouwen, zou je het dan groter maken? 'Nee, ik denk het niet. Tenminste, ik denk dat een capaciteit van 52.000 een hele mooie omvang is voor een stadion in Nederland. Het zit heel vaak vol en voor de wedstrijdsfeer en de spelers is een vol stadion gewoon je-van- het. Maar, we waren natuurlijk bezig met het WK voetbal in 2018, dus er ligt in principe een heel aardig plan om het stadion uit te breiden naar 65.000 bezoe kers. Dat is wel een duur plan, want dat hebben we destijds begroot op ongeveer 80 miljoen, en zonder WK is er geen finan ciële dekking vanuit de overheid. Ik ben helaas nog niemand tegen gekomen die 80 miljoen uit de tas trekt. Dus het is wel een lastig te financieren plaatje. Toch puzzelen wij daar in een onbewaakt ogen blik wel aan, al is het nu even wat lastig daarover te discussië ren met Ajax, gegeven de huidige status van bestuur en directie.' Hoe kijk jij daar eigenlijk tegen aan? 'Daar houd ik mij liever niet mee bezig. Ik zie mezelf meer als beobachter. Maar Ajax en de ArenA zijn inmiddels een soort tweeling, die heel nauw aan elkaar verbonden is. We wonen onder één dak en hebben dagelijks afstemming op het gebied van wedstrijdorganisatie, facility management, commercie, strate gische issues, noem maar op. Elke organisatie, dus ook Ajax, heeft een goede gelaagde leiding nodig die als een team werkt en dat is nu voelbaar niet het geval.' In hoeverre kan de ArenA straks nog verbeterd worden? 'In z'n totaliteit is het concept zoals dat hier is neergezet voor 90 procent 'af'. Dit is echt een heel goed stadion. Ik kom steeds meer tot de conclusie dat voetbal religie is, ook in Nederland, en het stadion is de kathedraal waar de hoogmis wordt beleefd. Het is de kathedraal van de 21e eeuw, in al z'n facetten. Jan-Matthijs Harderwijk Jaap Ellerbroek AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 201 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 3