Veranderingen zalen leden De Diefstal 3 augustus zat de ArenA bomvol bij het afscheid van Edwin van der Sar. Dankzij de aanwezigheid en de mooie woorden van tal van prominente trainers en spelers uit zijn voetballoopbaan, werd het voor onze voormalige doelman een onvergetelijk afscheid. Samen met zijn gezin nam hij afscheid van het publiek. In aanwezigheid van familie, vrienden, kennissen en suppor ters werd op 29 juli 2011 bij de hoofdingang van de ArenA het levensgrote bronzen standbeeld onthuld van Bobby Haarms, een creatie van kunstenaar Hans Jouta. Na het overlijden van deze Ajax- icoon op 6 juni 2009 nam een werkgroep bestaande uit ver schillende supportersgroeperin gen het initiatief het financieel mogelijk te maken een stand- beeld te realiseren met als motto 'Deze man verdient een stand beeld'. Na de formele start op 8 maart 2010, de geboortedatum van Bobby, met onder meer een speciale website op 8 maart 2010, waren de benodigde gelden binnen drie weken binnen. Na mooie en bevlogen toespra ken van Daniel Dekker en David Endt, als eerbetoon aan 'De Goede Beul', werd het kunstwerk onthuld door familie van Bob. TM Vanwege verbouwingen in de Amsterdam ArenA kunnen leden zich voor een drankje bij de eerstvolgende wedstrijden begeven naar de volgende zalen/ruimtes: Vooraf: Bam Ballast Nedam zaal (niveau 4 naast bestuurskamer) In de rust: Bam Ballast Nedam zaal (niveau 4 naast bestuurskamer) Na afloop: Staatsloterijzaal (niveau 3) De aankondiging bezat meer schoonheid dan de uitvoering. Ajax - Independiente van 24 juli jl. stelde jammerlijk weinig voor. Het niet verschijnen met een volwaardige selectie was een vorm van diefstal door de Argentijnen. De wedstrijd was gedevalueerd. Zo volstrekt anders dan in 1972. Toen was er ook een Ajax - Independiente. Independiente was de kampioen van Zuid Amerika, Ajax was de beste van Europa. De clubs speelden een duel over twee wedstrijden. De winnaar was Wereldkampioen. Een jaar eer der voetbalde Ajax niet om de wereldbeker want de voorgaande edities waren ontaard in vuile veldslagen, de reis naar het Zuid- Amerikaanse continent was lang en ook door tijdsverschil ver moeiend. Maar in 1972 speelde Ajax wel en met een perspectiefrijk 1-1 gelijkspel uit Buenos Aires teruggekomen. Het Olympisch Stadion helemaal vol. Ajax kon en zou wereldkampioen worden, historisch moment. Ook voor ons, spelers van de A1. Wij waren ballenjongen en dus maakten we de wedstrijd en alles er omheen van heel dichtbij mee. Onvergetelijk. Ajax won met 3-0 en ik stond achter het doel waar Johnny Rep in de tweede helft twee keer scoorde. Juichen, juichen, 'we' waren wereldkampioen! Wat een trots, wat een eer om een trainingspak met het Ajax-logo op de borst te mogen dragen. Johnny Rep, jonge held van de avond, vormde zo een brug tussen onze generatie en de onaantastbaren in rood en wit. Ereronde. Rep legde zijn geruilde shirt van Independiente op de houten reservebank. Veilig natuurlijk, wie zou zo'n geweldig aanden ken wegnemen? Toch was het donkerblauwe shirt weg toen Johnny zijn aandenken wilde oppikken. Hij keek om zich heen, vroeg, maar niemand wist iets. Hij verdacht de ballenjongens. En hij had gelijk. Een van ons had de verleiding niet kunnen weerstaan en had het natte Argentijnse tricot onder zijn trainingsjack gepropt. Schande lijke en schaamteloze diefstal. Wij zeiden de speler in kwestie het shirt terug te geven. Hij deed het niet, gierig om zijn gestolen goed of bang voor de schande die niet zo schandelijk zou zijn wanneer hij de moed had gehad het terug te geven. Johnny kwam een paar dagen na de wedstrijd bij ons in de kleedkamer. Boos. Hij wist dat een van ons zijn shirt had. Wij begrepen zijn boosheid en waren dat zelf ook. Om het shirt en om de situatie. Wij hadden door wie de dader was maar konden hem niet verraden, vonden wij. Tegelij kertijd vonden we het vreselijk voor Johnny, onze John Rep die de glorie van voetbal zo aanraakbaar had gemaakt. Het shirt is nooit bij Johnny terug gekomen. De schande blijft, ook na 39 jaar. Wat zou het mooi zijn wanneer het, voor mijn part anoniem, weer terug kwam in handen van de rechtmatige eigenaar. 8 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 20 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 8