Ajax Jaarboek 2010 - 2011 Begin augustus viel er nog niet zo gek veel te melden over het jeugdvoetbal. Jong Ajax met Gery Vink en John Bosman was medio juli begonnen met de voorbereidingen en een week later de A1 van Fred Grim en Ronald de Boer. De overige jeugdteams zullen inmiddels ook wel zijn gestart met hun training. Op 8 juli nam Frank de Boer tijdens het trainingskamp in De Lutte het officiële Ajax Jaarboek seizoen 2010 -2011 in ontvangst van Ronald Jonges. Samen met Michel Sleutelberg zijn beiden er in geslaagd het succes volle seizoen - met de dertigste landstitel en de derde ster - in woord en beeld (van Ajax' huisfotograaf Louis van de Vuurst en Gerard van Hees) als het ware nog eens te laten 'ont ploffen' van alle emotie. Daar draagt de bijbeho- ren dvd (jaaroverzicht, twintig mooiste tref fers, beelden van de kampioenswedstrijd en de huldiging na afloop) zeker toe bij. Eigenlijk is het een 'must' voor iedere Ajacied, dit boek in huis te hebben, voor nu en later! Verkrijgbaar in de boekwinkel en uiteraard ook in de online Fanshop. WIE IS WIE? Naam: Eefje Schep Leeftijd: 25 jaar Beroep: Persvoorlichter Ajax 1 Bij Ajax: vanaf 1 augustus 2010 Het officiële Ajax Jaarboek 2010 - 2011, Ronald Jonges en Michel Sleutel- berg, Uitgeverij Carrera, ISBN: 978-90-48809-15-8, 176 pagina's. 17,50 IN MEMORIAM HENK ELZER Op 28 juni jl. overleed op 78-jarge leeftijd oud-eerste elftalspeler Henk Elzer. Als stopperspil debuteerde Henk - in het amateurtijdperk - op 2 september 1951 in de thuiswedstrijd tegen DOS. Na 104 wedstrijden speelde hij zijn laatste wedstrijd op 24 februari 1957 als semi-professional, thuis tegen Rapid JC. In dat laatste seizoen veroverde Ajax onder trainer Karl Hummenberger de landstitel. Henk speelde als stopperspil 104 wedstrijden voor Ajax, werd daarmee lid van de Club van 100 en neemt hij 139ste plaats in op de eeuwige ranglijst. Hij was lid van Lucky Ajax en bezocht trouw de wedstrijden van ons eerste elftal. Wij wensen familie, vrienden en nabestaanden veel sterkte met dit verlies. Hoe ziet je aanloop naar de functie bij Ajax eruit? Na mijn studie Sport, Management Ondernemen aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding (ALO) in Amsterdam heb ik gewerkt bij SportsSpeakers, een onderdeel van het sportmarketingbureau House of Sports. Daar organiseerde ik presentaties en lezingen van (oud)-sporters, sportpresentatoren en sportcoaches. Na tweeënhalf jaar besloot ik een reis van vier maanden door Azië te maken. En toen? Tijdens mijn reis zag ik, een week voor ik weer naar Nederland ging, de vacature op internet. Vanuit een internetcafé in Indonesië heb ik mijn motivatiebrief geschreven en gesolliciteerd. Wat is leuk aan deze baan? Het werk is dynamisch en afwisselend omdat je met veel verschillende mensen en partijen in contact staat. Wat viel jou het meeste op toen je bij Ajax begon te werken? Je hoort vaak verhalen dat Ajax een afstandelijke club is. Daar heb ik niets van gemerkt. Ik heb mij altijd welkom gevoeld. Hoe sportief ben jezelf? Tot en met mijn veertiende jaar heb ik geturnd en daarnaast ook gekorfbald, de afgelopen vier jaar bij Rohda in Amsterdam.Vanwege werk ben ik daar vorig jaar mee gestopt. Nu doe ik vooral aan hardlopen. Hoe betrokken ben je bij de club? Van jongs af aan volg ik de wedstrij den van Ajax. Door deze baan leef je automatisch met alles nog meer mee. Kom je wel eens op de Toekomst? Niet zo vaak, omdat ik werk bij wedstrijden van het eerste elftal. Het afgelopen jaar was ik wel bij het AEGON Future Cup toernooi en ik ga wel eens kijken bij wed strijden van Jong Ajax op maandagavond. Hoe ervaar je het doen van persconferenties? Miel Brinkhuis, de mana ger pers communicatie, zit meestal de persconferenties voor. Zelf heb ik er nu ook een paar gedaan. De eerste keer was tijdens de trainingsweek in Turkije. Het was erg druk met veel Turkse media. Dat was wel gelijk mijn vuurdoop..! Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 20 11 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 7