WMËÊBÈSIm Nieuwe leden r/' Hoe is het met? landeelhi Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajax1: Bennie Muller 73 5 januari 1958 3 mei 1970 Totaal officiële duels goals: 426 36 'Mijn voetbaltijd is zo snel omgegaan. Ik heb genoten, maar het is wel onbegrijpelijk snel gegaan allemaal. Mijn eerste wedstrijd in het eer ste, een oefenwedstrijd maar toch, kan ik je zo opnoemen. Het was Koninginnedag en op Soestdijk speelden we tegen PSV In die peri ode speelden we iedere Koninginnedag tegen PSV. Ik was net acht tien jaar en stond tegenover Coen Dillen, de toenmalige topscorer in de Eredivisie. Voor mij een belevenis natuurlijk. Ik weet nog dat hij na afloop boos was, omdat ik hem te hard had aangepakt.' 'Uiteinde lijk heb ik alles bij elkaar, dus ook de vriendschappelijke duels mee gerekend, denk ik wel 800 wedstrijden voor Ajax gespeeld. Dat had ik toen, op Soestdijk, nooit kunnen bedenken. Terugkijkend besef ik pas hoe hard het allemaal is gegaan. Nu je ouder wordt, lijkt het nog harder te gaan. Een dag lijkt een uur, een week lijkt een dag.' 'Alleen mijn laatste seizoen bij Ajax was minder leuk. Nu krijg je na twee jaar in het eerste een afscheidswedstrijd. Ik heb bij mijn ver trek niet eens een hand gekregen... Na mijn afscheid ben ik een tijdje niet zoveel bij Ajax geweest. Ik ben en blijf Ajacied, maar voelde me de laatste jaren toch minder betrokken bij de club. Het deed me niet zoveel. Sinds Frank de Boer trainer is ben ik weer een beetje meer Ajacied geworden. Ik ken Frankie goed; hij heeft altijd met mijn zoon Danny gespeeld. Van de kampioenswedstrijd tegen FC Twente heb ik ongelooflijk genoten. Eigenlijk heb ik in jaren niet meer zo genoten van een wedstrijd. Het was een van de mooiste duels die ik ooit heb gezien. Ik hoop dat het Ajax echt goed zal gaan. De club mag de komende vijf jaar meerdere keren kampioen worden. Ronald Jonges Ajax voert een actief ledenbeleid. Criteria om lid te kunnen worden zijn toegevoegde waarde, beloning, ontwikkeling van talent en betrok kenheid. Ook wordt gericht gekeken naar een afspiegeling van de hui dige bevolking, jong, vrouw en supporter. Een aantal Ajacieden is gevraagd per 1 juli 2011 lid van Ajax te worden: Mohammed Boussatta Aad Burggraaf Carola Buijs Edgar Davids Jan Gieltjes Dick van Heijningen Kiki Musampa Nienke Hoogervorst Marjan Olfers Lex Oostdam Herman Renting Onno Romeijn Jeroen Slop Rob Versluis Pascal de Wit Nordin Wooter scouting scouting fysiotherapeut commissaris Ajax NV scouting scouting Lucky Ajax fysiotherapeut commissaris Ajax NV manager Informatiebeheer Ticketing scouting scouting Financieel Directeur materiaalman Zaterdag 1 scouting Lucky Ajax In de komende maanden zal op de Toekomst een introductiebijeenkomst worden gehouden. Jeroen Slop IN MEMORIAM TOMASLAV IVIC Voormalig Ajax-trainer Tomaslav Ivic is op 24 juni 2011 in zijn geboorteplaats Split op 77-jarige leeftijd overleden. Ivic volgde op 1 juli 1976 Rinus Michels op als hoofdcoach van Ajax. Het jaar daarop, in 1977, maakte hij Ajax na vier jaar weer landskampioen. Na zijn vertrek in 1978 is hij trainer geweest bij Anderlecht, FC Porto, Atletico Madrid, Benfica, Paris-Saint Germain, Fenerbahce, Standard Luik, Panathinaikos en Olympique Marseille. In 2004 sloot hij zijn carrière af bij Al-Ittihad in Saoedi Arabië. In totaal was hij bij 84 officiële wedstrijden trainer van Ajax. Daarvan werden er 51 gewonnen, 17 gelijk gespeeld en 16 verloren. In november 2009 was Ivic nog speciale gast van Ajax bij de uitwedstrijden tegen Dinamo Zagreb. 6 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 20 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 6