*f4Uj0 p 1 Overdenking Vanaf de Brabantse Wal neuwe sei ie als hooi re een aam 1 De regen valt in San Sebastian Donostia zeggen ze daar Mijn handen in wat rest aan haar Bepeins ik wat Ons Aller kan Lees ik ondanks twee keer de nul Dat trainer Frank tevreden is Niet scoren vindt hij geen gemis De leek denkt flauwe kul Opdrogend in het binnenland Van Spanje hoor ik tot mijn vreugd Dat het allengs wat beter gaat De IJslander zich gelden laat Net als Theo en de jeugd Gerijpt na jaren van verstand Huisdichter Cornelis Juli 2011 IN MEMORIAM CEES DE WOLF Op 22 juli 2011 is Cees de Wolf (1946) na een langdurig ziekbed overleden. Als voormalig eerste elftalspeler zal zijn naam altijd verbonden blijven aan de mistwedstrijd Ajax - Liverpool (5-1) op 7 december 1966. Als vervanger van Piet Keizer scoorde de toen 19-jarige linksbuiten al in de tweede minuut het eerste doelpunt uit een voorzet van Henk Groot. 'Alleen mensen achter het doel hebben het doelpunt gezien, zo mistig was het die avond', was toen zijn commentaar. Behalve in Ajax heeft Cees de Wolf ook nog gespeeld bij Dallas Tornados in Amerika, Haarlem, Blauw Wit en KV Mechelen. Hij beëindigde zijn voetballoopbaan waar die ooit begon, bij Purmersteijn. Op dinsdag 26 juli is Cees in besloten kring gecremeerd. Wij wensen familie, vrienden en nabestaanden veel sterkte bij dit verlies. TM Dat kleine joch - ik schat hem op zes jaar - heeft een ferme trap in het rechtervoetje. Splijtend verdwijnen zijn schoten in het geïm proviseerde doel achter zijn vriendje. Het joch heeft een Ajax-shirt aan. Ik bezie het vanuit mijn werkkamer en het doet mij deugd. Of het joch echt talent heeft, kan ik niet een, twee, drie beoorde len. En indien wel: door wie zal hij gespot worden? Zeeland kent geen profclub. Of de Belgen in Nederland scouten, weet ik niet. NAC is nog altijd een behoorlijk eindje weg. De dichtstbijzijnde mogelijkheid om hogerop te komen, RBC, is weggevallen. Pierre van Hooijdonk is een goed voorbeeld dat RBC het begin kan zijn van een prachtcarrière. Tot onze gemeente hoort een gezin waarvan een jongen zoveel talent had dat hij bij RBC mocht komen voetballen. Het joch is nu twaalf en zijn droom is wreed verstoord. En met hem de droom van tientallen andere jongens. Ze moeten weer een stap terug doen. Brengen ze dat op? Ons joch heeft gelukkig goede ouders die hem helpen hieruit te voetballen. Maar, wie pikt hem eventueel weer op? Hebben wij ook in mijn regio scouts? De zomerperiode is in het algemeen voor ons dominees een wat rustiger periode. Geen vergaderingen, extra bijeenkomsten, cate chese. Deze rust is wat mij betreft relatief, want ik ben nu ook invaller voor Fijnaart (woonplaats van Frans Bauer, ja!) vanwege langdurige ziekte van de collega aldaar. Het is een vrij grote gemeente, wat al snel duidelijk werd: twee uitvaarten vrij direct achter elkaar. Ondanks dat is er toch ruimte voor een extra uitstapje soms. Onlangs deed ik dat met een ouder gemeentelid naar Sint Philips- land, waar hij vandaan komt. Het is een van de kleinste voormalige eilanden, met een gelijknamige hoofdplaats en het dorp Anna Jacobapolder, ooit landelijk bekend vanwege het veer Anna Jacobapolder - Zijpe, dat nog al eens vanwege mist niet voer. In Anna Jacobapolder stond de wieg van oud-minister Ella Vogelaar. St.Philipsland is een oer protestants eiland, met stevig tot zwart orthodoxe kerken van allerlei Gereformeerde snit. Maar het kent ook Ajacieden! Het viel mij direct op, stapvoets rijdend door een van de straten: een huisnummerbord in de vorm van een Ajax-shirt. 'Stop', zei ik tot mijn leidsman door heden en verleden van het dorp, 'hier moet ik een foto van nemen'. Dichter bij gekomen zag ik ook een naam in rood-wit: 'Voshol'. 'Oh zei mijn leidsman, dat moet de voormalige eigenaar van café De Druiventros zijn, die familie heet zo'. En zo kwam alles samen waaruit ik zelf ook besta: protestantisme, Ajax en een borrel op z'n tijd in een naam, waarin ik me thuis kon voelen. Ds. Klaas Vos AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 20 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 5