1 'Meer verenigingsleven bij de Zaterdag' Marjon van Nielen en Nico Schlette: In het nieuwe seizoen is Marjon van Nielen (50) de nieuwe secretaris van het zaterdagama- teurvoetbal als opvolgster van Nico Schlette (52), die zes jaar deze functie met veel passie heeft vervuld. In een verlaten kantine op de Toekomst blikken zij terug en vooruit. Wat houdt de functie precies in? Nico: 'Je moet zorgen dat er op zaterdag gevoetbald en doorde weeks getraind kan worden. Dat houdt onder andere in het rege len van velden en kijken waar en wanneer de trainingen kunnen plaatsvinden. Ook onderhoud je de contacten met de KNVB en andere clubs, bijvoorbeeld om vriendschappelijke wedstrijden te regelen. Daarnaast komt er ook veel administratief werk bij kij ken, zoals het invullen van het wedstrijdformulier. Dat ging voorheen altijd handgeschreven in drievoud, maar sinds afgelopen seizoen gaat dat digitaal.' Marjon: 'Dat scheelt veel werk en levert een enorme tijdsbesparing op. Alles is met één druk op de knop geregeld. Het enige nadeel is dat sommige clubs nog geen of een slechte internetverbinding hebben.' Nico, waarom stop je eigenlijk? 'Er gaat veel tijd in zitten, zo'n twintig uur per week. Op zater dag ben ik van 's ochtends tot en met het eind van de middag aan wezig. En tijdens trainingsavon den, elke maandag en donderdag, ben ik er ook altijd. Daar tussen door doe je ook nog wel eens wat. Dat is niet meer met mijn werk bij de KPN te combineren. Maar, ik blijf er nog wel bij betrokken. Bij de uitwedstrijden van de Zaterdag 1 zal ik meegaan als vertegenwoordiger van Ajax. Zo kan Marjon op de Toekomst blijven bij de andere wedstrijden van de Zaterdagelftallen. Ik blijf ook bijhouden hoeveel wedstrij den iemand van de Zaterdag in Hoe kijken jullie naar het zaterdag voetbal binnen Ajax? Marjon: 'Er moet meer eenheid tussen de vier amateurelftallen komen. Dat mis ik wel een beetje. Ik wil dat komende jaren gaan stimuleren. Dat kan onder meer door een betere doorstro ming tussen de teams.' Nico: 'Het zaterdagvoetbal heeft binnen de club sinds het vorige seizoen meer erkenning gekre gen. Dit is in gang gezet onder Martin en Cock Jol. Zij vonden het amateurvoetbal belangrijk voor de club en hebben er voor gezorgd dat er budget voor werd vrijgemaakt. Hierdoor kunnen we kwalitatief betere spelers halen voor de Zaterdag 1.' Marjon: 'Ajax moet laten zien dat de club het amateurvoetbal belangrijk vindt. Op zaterdag zou het verenigingsleven nog meer in het teken moeten staan van het amateurvoetbal. Het is toch een grote groep binnen de vereni ging. We moeten ervoor zorgen dat het om de wedstrijden heen gezelliger wordt, waardoor er meer mensen vanuit de vereni ging, maar ook vanuit Amsterdam komen kijken.' Nico: 'Toeschouwersaantallen hebben ook met het niveau te maken. Nu speelt de Zaterdag 1 in de Eerste Klasse. Dat trekt toch niet echt. Als dit de Hoofd klasse en uiteindelijk de Top klasse zal gaan worden, zal dat ook meer toeschouwers gaan trekken.' Yuri van Eijden het Ajax-shirt speelt om hem bij bijvoorbeeld 100 wedstrijden in het zonnetje te zette. Zoiets ga ik ook doen bij alle vrijwilligers in de club. Wie zijn dat, hoe lang al en wat doet hij of zij precies? Marjon, wat is jouw connectie met Ajax en het zaterdagvoetbal? 'Ik heb al jaren veel affiniteit met voetbal. Mijn twee zoons voetbal len en mijn man (Joop van Nielen red.) was jaren lid van Ajax en heeft alle amateurelftallen van Ajax doorlopen. Na zijn overlij den ben ik door Ajax gevraagd lid te worden. Hier was ik heel blij mee, en ook wel een beetje ver legen. Ik heb toen wel aangege ven, dat ik wat wilde doen binnen de club. Er zijn al zo weinig vrou wen in functie binnen de vereni ging Ajax. Toen het duidelijk werd dat Nico zou gaan stoppen, kwa men Cor van Eijden en Ed Lefe- ber bij mij terecht. Sinds novem ber jl. loop ik al mee met Nico.' 4 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 20 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 4