gaan we naar Freek de Jonge of Youp van 't Hek. Dat soort uit stapjes betalen we dan uit het potje van Lucky Ajax. We doen dat meestal voor de oudere spe lers, die nog ouder zijn dan ik. Ik vind het toch leuk om die gasten dan weer bij elkaar te hebben. Kost het geld om Lucky Ajax te boeken? 'Ja, natuurlijk. Maar, dat is geen geld waarvan je zegt: dat doen we om te verdienen. We hebben een club Lucky Ajax en daarmee doen wij een aantal evenementen per jaar. Ons jaarfeest wordt altijd groots opgezet: dat is meestal in Huis ter Duin in Noordwijk, voor alle leden die we hebben en ook voor mensen die wat voor ons doen binnen de club. Daarbuiten hebben we elk jaar een golftoer- nooi, bij brasserie de Houten Vier in Abcoude. En één keer per jaar Hoe fanatiek gaat het er dan nog aan toe in die wedstrijden? 'Meestal met veel respect - maar dat moet ook, kijk; je kunt geen punten verdienen. Vaak spelen we tegen clubs die 75, 80 of 100 jaar worden en iets te vieren hebben. Het is een soort erewedstrijd en het moet een feestdag voor die mensen worden. Nou, daarom zijn we er.We spelen vaak heel leuke wedstrijden. De laatste tijd veel tegen jonge jongens. Ik moet zeggen dat die gasten toch wel respect voor die ouderen heb ben. Natuurlijk proberen ze je door je benen te spelen en zo, maar dan krijgen ze 'm vaak gewoon zelf.' Hoe blijft u fit? Wordt er nog een beetje getraind? 'Zelf train ik twee keer per week en we voetballen op dit moment met een grote groep, bijna twintig man, bijna wekelijks twee keer bij Zeeburgia. Ik speel niet alleen met Lucky, maar ook met de Klassieke Veteranen, en met andere elftallen. Ik blijf gewoon bezig zolang het kan, zolang m'n gezondheid het toelaat en ik het nog kan opbrengen. Ik ben echt een voetbaldier, kan het niet laten. Vroeger speelde ik zelfs ook nog met La Bastille (kroeg op het Leidseplein, red.) op dinsdag middag in de horecacompetitie, kan je nagaan hoe gek ik was. Deed René Froger ook mee. Ik herinner me nog een wedstrijd waarbij ik te laat kwam. Normaal ben ik altijd op tijd als ik moet spelen, maar nu hadden ze me de verkeerde tijd doorgegeven. Wat gebeurt er? Ik kom aanlopen en ik denk: krijg nou de pest, ze spelen al. En? 3-0 achter. Gauw omkle den, erin, meteen 3-1, 3-2. Vlak voor rust, Reneetje heeft de bal als laatste man. Hij had de gewoonte dat-ie 'm dan onder z'n voet terug zou halen. Spits neemt de bal mee, boem 4-2. Heb 'm toen even aangepakt, dat weet-ie nog als de dag van gisteren. Zo ben ik dan. Zelfs bij 3-0 achter ben ik dan nog fanatiek, ik wil meteen terug in de wedstrijd komen. Peter Beense stond ook vaak bij ons in het doel in de zaal en dan nam ie weleens een ham burgertje voor de wedstrijd. 'Pot- verPeter, we moeten voetballen straks,' zei ik dan. Geweldige tijd.' Wie is de grootste lolbroek? 'Nou, dat gaat over en weer. Simon Tahamata en Fred Grim houden altijd wel van een dol letje. Maar de tijden dat Ko Prins ineens twee muizen onder z'n muts had toen-ie het veld opging, die zijn wel voorbij. Maar ik hoop het nog lang vol te houden met Lucky Ajax. We hebben een mooie groep. Zo lang mogelijk doorgaan met die oudjes, dat vind ik prachtig.' Jan-Matthijs Harderwijk AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 20 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 3