'We hebben een mooie groep' Sjaak Swart over Lucky Ajax Ajax Clubnieuws Inhoud Van de redactie 8e Jaargang nummer 4 juli/augustus 2011 2 Van de redactie Sjaak Swart over Lucky Ajax: 'We hebben een mooie groep' 4 Marjon van Nielen en Nico Schlette: 'Meer verenigingsleven bij de Zaterdag' 5 Gedicht Ajax Vanaf de Brabantse Wal In Memoriam Cees de Wolf 6 Hoe is het met? Nieuwe leden In Memoriam Tomaslav Ivic 7 Ajax jaarboek In Memoriam Henk Elzer Wie is Wie? 8 Standbeeld Bobby Haarms Column David Endt Colofon Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie:Jaap Ellerbroek, Yuri van Eijden, Ed Lefeber, Jan-Matthijs Harderwijk, Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Ronald Jonges, Thijs Lindeman, Marjon van Nielen, Nico Schlette, Wim Schoevaart, Rob Stol, Klaas Vos, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest. Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees tenzij anders vermeld Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook: KICK OFF AJAX LIFE AJAX KIDS CLUBBLAD WWW.AJAX.NL Nog maar nauwelijks beko men van die heerlijke kam- pioensroes, wordt er alweer begonnen met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Niet alleen het eerste team en de jeugdteams maken zich klaar voor, hopelijk, een succesvol seizoen, maar ook de vier amateurelftal len die onze vereniging rijk is. Voor sommigen niet altijd even goed op het netvlies, maar onze club heeft een bloeiende amateur- tak. Maar liefst vier teams spelen elke zaterdag verdienstelijk mee in hun competities. Om deze teams goed te begeleiden is er de secretaris zaterdagamateur- voetbal. De afgelopen jaren is deze functie vol enthousiasme bekleed door Nico Schlette. Door omstandigheden is Nico er na afloop van het vorig seizoen mee gestopt en is hij opgevolgd door Marjon van Nielen. In een interview in dit Clubnieuws constateren beiden dat het ama teurvoetbal nog niet de plek binnen de vereniging heeft die het zou moeten hebben. De erkenning is de afgelopen jaren steeds meer toegenomen, maar het zou nog beter kunnen. Eén van de doelen van Marjon voor de komende jaren is de zaterdag dé dag maken van het amateurvoetbal binnen de vereniging. Meer mensen langs de lijn, zowel vanuit de vereniging als vanuit de stad en omstreken. Meer gezelligheid rondom de wedstrijden van onze amateur teams moet daar mede voor gaan zorgen. Een mooi streven dat ondersteuning verdient vanuit de hele vereniging! Yuri van Eijden Begin 2012 bestaat Lucky Ajax, het elftal van oud-spelers van Ajax, twintig jaar. Grote inspira tor en drijfkracht achter dit team is erelid Sjaak Swart (73), die bij elke wedstrijd van het team aan wezig is en ook altijd nog steeds z'n balletje meetrapt. 'Mister Ajax' over deze unieke ploeg van oud-Ajacieden, die jaarlijks nog zeker zo'n vijftien a twintig wed strijden speelt. Lucky Ajax bestaat bijna twintig jaar. Hoe bijzonder is dat 'Dat is ongekend. Er is geen enkele andere club die zo'n team heeft als wij hier.' En u speelt ook nog steeds zelf mee. Hoe gaat dat? 'Ja, ik vind het zelf geweldig dat ik op deze leeftijd nog lekker mee draai. En ik denk ook dat de jon gens met wie ik speel het nog leuk vinden.' Is er echt een harde kern? 'Werner Schaaphok (elftalleider, red.) en ik zijn er altijd bij. Dick Schoenaker is er ook heel vaak. Theo de Groot is vijftien jaar voorzitter geweest. Dat stokje is nu overgenomen door Theo van Duivenbode. De jongens van De Goeie Ouwe Tijd.nl, onder leiding van Rodger Lahr, regelen alles voor ons. Dat is echt geweldig. Verder is Arno Splinter er bijna altijd, Danny Muller speelt ook vaak mee. Dennis Bergkamp is er de laatste tijd ook weleens bij, net als Frankie (de Boer, red.). Dat zijn de namen waar de men sen nu het meest naar vragen. Die zijn nu net een paar jaar gestopt, dus ja, dat vinden de mensen mooi.' 2 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 20 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2011 | | pagina 2